Skocz do zawartości
Gość Ludovic

Project C.A.R.S

Rekomendowane odpowiedzi

What is the min and recommended spec for the game on PC?

MINIMUM SPEC
CPU – 2.66 GHz Intel Core 2 Quad Q8400, 3.0 GHz AMD Phenom II X4 940
GRAPHICS – nVidia GTX 260, ATI Radeon HD 5770
MEMORY – 4Gb RAM, 1Gb VRAM

RECOMMENDED SPEC
CPU – 3.5 GHz Intel Core i7 3700, 4.0 GHz AMD FX-8350
GRAPHICS – nVidia GT600 series, AMD Radeon HD7000 series
MEMORY – 8Gb RAM, 2Gb VRAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spedzilem dzis dobre kilka godzin testujac "demo" pCars i jestem rozczarowany przez duze R.

 

Wielki szum zrobiony w okol tego tytulu i budzet ponad 3.5mln (ojro lub usd, bez znaczenia) przeznaczony na produkcje, a gra nie zachwyca niczym tak na dobra sprawe. Owszem deszcz i odbicia robia robote, ale NIC poza tym czym mozna by sie jarac dluzej niz 5minut.

 

Na dzien dzisiejszy (build 829)

 

- niedokonczone teksty UI, opisy ustawien aut etc.

- fatalne menu !!

- jakies dziwne problemy z FFB, gralem troche i bylo ok, nagle odpalam trase i samochodem nie da sie jechac, majta kiera na wszystkie strony (DF GT) podczas, gdy w menu ustawien nic nie bylo ruszane. Malo tego, ponowna kalibracja i ustawienia kierownicy nie pomagaja, restart gry tez nie.

Nagle gra dziala normalnie, czary mary co tu sie dzieje ?

Juz Shift 2  mial poodbne problemy jesli dobrze pamietam.

 

- realizm, to na czym najbardziej sie zawiodlem. Moze jest troche lepiej niz wspomniany Shift 2, ale nadal nie mam pelnej kontroli nad autem (moze to takze kwestia problemow z FFB i ustawieniem kontrolera), auto plywa. Szczerze mowiac, AC zjada na sniadanie pCars pod tym wzgledem.

- malo fajnych aut, glownie to co juz widzielismy w seriach Simbina czyli klasy GT3/GT4/GT2 plus zabawki z LeMans. Na plus zaliczam takie cuda jak Bac Mono, Atomy i chyba tyle.

Jak dojrze wiecej minusow to dopisze.

- brak tuningu, jakiegokolwiek (chyba nie doczekam sie czegos ala Forza na PC, gdzie moge swapowac silniki, napedy i co tylko dusza zapragnie)

 

Na plus

- szczegolowosc tras, ich ilosc, roznorodnosc.

- dzwieki (lepsze moim zdaniem niz w AC), szczegolnie odglosy silnikow, otarcia o bandy i wszystko co zwiazane z crashami.

- model zniszczen, wciaz nie doskonaly, ale lepszy niz w Shift 2.

- grafika, taki S2 na sterydach z bajerami typu kaluze, krople wody, zajefajny deszcz (zacinajacy :P) i chyba to wszystko. Reszte widzialem w innych grach (god rays, heat shimmering itp.)

 

W obecnej chwili moim zdaniem nie ma mowy o premierze tej gry, w marcu rowniez watpie by czymkolwiek jeszcze mnie zaskoczyla. Z tego co pisali chca dopracowac tytu nie dodajac nowych features'ow, ale to nie wiele da bo to czego oczekiwalem jest skopane - realizm jazdy. 

 

To tyle na szybko. Nawet nie mam ochoty wracac do gry.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy build bardzo na +

 

W końcu nawet Juniorzy mogą grać w Multiplayera, mają odblokowane wszystkie samochody i trasy.

 

Grałem ostatnio w weekend w GT6, Assetto Corsa i CARS na padzie niestety. 

 

W GT6 samochody zachowują się dziwnie, lecą jak na tafli lodu, ciężko tam o porządny transfer masy samochodu by kontrolować pod i nadsterowność. Przez pierwsze 30 minut gry musiałem się przyzwyczaić do fizyki bo wypadałem co chwile z trasy.

 

Natomiast w Assetto Corsa i CARS ktoś kto umie jeździć samochodem w prawdziwym życiu nie musi się przyzwyczajać. Jak odpala się wyścig w tej grze to bez problemu robi się okrążenie za okrążeniem. Fizyka bardzo przypomina to co się dzieje za kierownicą prawdziwego samochodu.

 

Zarówno Assetto Corsa i CARS mają bardzo dobrą fizykę. To co według mnie jest trochę lepsze w CARS to to, że transfer masy samochodu na poszczególne koła jest bardziej żwawy niż w AC. W CARS bardzo szybko samochód reaguję na podsterowność czy nadsterowność gdy wciśniemy gaz lub hamulec. W AC jak już nam przednia oś wyrywa się do przodu to za długo trwa złapania przyczepności przez przednie koła gdy wciśnie się hamulec, a jak wiemy gdy hamujemy transfer masy przemieszcza się na przednią oś i daje tam więcej trakcji. W CARS tak jak w prawdziwym życiu ten transfer jest mniej leniwy i łatwiej go wyczuć.

 

Teraz tylko pozostaje upolować używaną G25 bo gry dają bardzo dużo radości z jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś prawdopodobna data wydania? Wygląda całkiem przyzwoicie.

 

W GT nigdy nie lubiłam grać, jakoś strasznie długo trzeba było przyzwyczajać się do zachowań pojazdu.

 

17 marca 2015

 

Tutaj się nie trzeba przyzwyczajać, samochody zachowują się tak jakbyśmy się tego spodziewali. Nawet na padzie się fajnie gra. Fizyka jest całkiem skomplikowana ale kontrola trakcji dobrze pomaga ogarnąć samochód na padzie nie psując przy tym zabawy.

 

Edit: kupiłem Logitecha G27 i muszę przyznać, że Force Feedback w tej grze powala na kolana. Jest bardzo szczegółowy. Czuć na kierownicy praktycznie wszystko.

Jadąc samochodem FWD czuć jak tył zaczyna uciekać gdy skręcamy i hamujemy, czuć, że ciężej się skręca gdy hamujemy i chcemy skręcić, czuć jak przednie koła wgryzają się w asfalt gdy zbyt gwałtownie puszczamy sprzęgło, czuć kiedy auto zaczyna być podsterowne gdy wciskamy pedał gazu i nadsterowne gdy wchodzimy w zakręt bez gazu, czuć kiedy auto chcę pojechać samo w zakręcie i nie powinniśmy go wybijać z rytmu.

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę dłużej na G27. Megane i Focusem jeździ mi się bardzo dobrze. Łatwo kontrolować podsterowność i nadsterowność pedałem gazu. Dobrze czuć jak tył zaczyna uciekać i kontrowanie zaczyna stawać się czymś naturalnym. Jeździ się bardzo przyjemnie aż ciężko się oderwać od kierownicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że nawet na 980 OC nie pogra się ze wszystkim na max, mam nadzieje że coś zrobią z optymalizacją.

To jest  gra  iscie  nextgenowa  do full detali  potrzebne beda  karty  generacji  Radeona   R9 380x

jakos mnie to nie dziwi 

 

 

Niech ktos poleci  dobra  kierownice do  tej gry   taka  do  okolo  700zl

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...