Skocz do zawartości
Gość Ludovic

Project C.A.R.S

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie odpalilem steama  i zaciagam  najnowsza dostepna wersje

 

 

 

Niech ktos poleci  dobra  kierownice do  tej gry   taka  do  okolo  700zl

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na sprzęgle i H shifterze to Logitech G27. Jak nie potrzebujesz tego do szczęścia to Logitech DFGT wystarczy. Z tym, że nowy DFGT kosztuje 500 zł, ja za 500 zł kupiłem używanego G27 w idealnym stanie ( testowałem go przed zakupem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest  gra  iscie  nextgenowa  do full detali  potrzebne beda  karty  generacji  Radeona   R9 380x

jakos mnie to nie dziwi 

 

 

Niech ktos poleci  dobra  kierownice do  tej gry   taka  do  okolo  700zl

 

AC też wygląda bardzo dobrze a nie zabija GPU.

 

 

Jeśli zależy Ci na sprzęgle i H shifterze to Logitech G27. Jak nie potrzebujesz tego do szczęścia to Logitech DFGT wystarczy. Z tym, że nowy DFGT kosztuje 500 zł, ja za 500 zł kupiłem używanego G27 w idealnym stanie ( testowałem go przed zakupem).

 

Ktoś tu ma ceny sprzed roku chyba, nówkę idzie dostać za ~400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozśmieszaj mnie, optymalizacja leży a grafika pupy nie urywa. Zamiast oglądać screeny i filmiki to zagraj w to coś, to już jest wiekowy silnik.

 

Część tras chyba w ogóle nie została jeszcze zoptymalizowana. Na Azure Coast - odcinek 3 frame rate jest bardzo dobry, a na nie których torach jest tragedia.

 

Ważne!

Po każdej aktualizacji na Steam wchodzimy w moje dokumenty i kasujemy cały folder "Project CARS"

 

No i jedyny AA warty użycia to ustawienie na "wysokie". FXAA i SMAA powoduje ogromny spadek FPS!

 

Co do optymalizacji to mogłoby być lepiej. Pomiędzy ustawieniami detali na średnie a wysokie nie ma ogromnej różnicy w grafice za to FPSy spadają. Więc posiadacze starszych sprzętów spokojnie mogą grać na średnich bo grafika wtedy i tak wygląda dobrze. Zrobiłem porównanie.

 

Niskie:

qjL9Hzp.jpg

 

Srednie

dRANDxN.jpg

 

Wysokie

0hsaHdi.jpg

 

Ultra - odbicia wysokie

mD9ZLvd.jpg

 

Ultra - odbicia Ultra

nKMskoi.jpg

 

 

Ustawienia

 

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo narzekałem na prowadzenie się samochodów RWD a, że od tamtego czasu bardzo dużo się zmieniło to powiem, że w końcu RWD prowadzą się przyjemnie. Nie jestem pewien czy to do końca zasługa nowych buildów czy tego, że przeinstalowałem gre. Wcześniej BMW 1M w ogóle nie mogłem wyczuć. Teraz bardzo łatwo jest nim driftować, znakomicie czuć kiedy tył zaczyna nam uciekać, po jakimś czasie wręcz specjalnie używamy pedału gazu żeby samochód trochę wyjeżdżał tyłem - przydatne przy pokonywaniu ciasnych nawrotów. Dodatkowo czuć kiedy auto jest podsterowne, zwłaszcza na nierozgrzanych przednich oponach. Kontrowanie poślizgu też jest odwzorowane bardzo dobrze, jak nie odbijemy kierownicą w odpowiednim momencie to efekt "huśtawki" wręcz wyrywa kierownice z rąk. Fizyka w tej grze i też przede wszystkim odwzorowanie efektów na kierownicy sprawia, że wręcz ma się ochotę jeździć więcej i więcej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na sprzęgle i H shifterze to Logitech G27. Jak nie potrzebujesz tego do szczęścia to Logitech DFGT wystarczy. Z tym, że nowy DFGT kosztuje 500 zł, ja za 500 zł kupiłem używanego G27 w idealnym stanie ( testowałem go przed zakupem).

 

Nowe serie G27 to badziew, miałem 3 nówki sztuki i wszystkie po 2 tygodniach w iRacing siadały a dokładnie amortyzacja FFB. Serwis Logitecha rozkładał ręcę i ... ten typ tak ma :) W G25 amortyzacja była inaczej rozwiązana i po 3 latach zero problemów. W g27 wystarczyły 2 tygodnie

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to gra niszowa. Oczywiście, że znajdą się pół mózgi, którzy zakupią grę z myślą o sterowaniu z klawiatury czy pada, ale kosmicznego wyniku finansowego gra nie zrobi.

Na kartach AMD gra praktycznie nie istnieje (i tu swoje za uszami ma AMD).

 

Do sensownego grania potrzeba minimum DFGT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nie jest "tró" symulatorem jak np Assetto Corsa co mnie bardzo odpowiada. Jeździ się przyjemnie, grafika śliczna. Nie podoba mi się tylko dobór aut, za mało jest samochodów bardziej zwyczajnych a za dużo tych super.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas deszczu ubijasz gpu nie cpu , cpu dostaje przy starcie z dużą liczbą przeciwników.

 

Posiadaczom kart chociażby 79xx polecam zainstalować stare stery 12.11, to się mocno zdziwicie jak Wam fps poleci w górę i to zdrowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpaliłem pCars za pierwszym razem to miałem wrażenie grania w Grid Autosport! Ale potem poszukałem na forach informacji i ustawień FFB, pozmieniałem to i owo i już jest lepiej, już jest bliżej Assetto Corsy. W zasadzie brakuje mi tylko reakcji kierownicy na nierówności asfaltu (chyba, że w PC tory są płaskie jak stół).

Teraz tylko czekam na sensowne profile FFB i będzie świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpaliłem pCars za pierwszym razem to miałem wrażenie grania w Grid Autosport! (...)

 

Jako posiadacz wszystkich Gridów brzmi to dla mnie jak antyreklama. Zakupił ktoś pCARS celując w grę na padzie od x0? Albo ma i kierę i pada aby powiedzieć że fun z gry jak nie celuje się w tysięczne na okrążeniu jest podobny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kiera. Są filmiki na YT gdzie pokazane jest jak beznadziejnie prowadzi się auto na padzie od XO.

 

Taptaptap Mlais M52

 

Na YT są też filmiki gdzie ludzie nie potrafią używać pada w czymkolwiek. Dlatego pytam się na forum gdzie jednak mam większe zaufanie do informacji od użytkowników którzy mają pojęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas deszczu ubijasz gpu nie cpu , cpu dostaje przy starcie z dużą liczbą przeciwników.

 

Posiadaczom kart chociażby 79xx polecam zainstalować stare stery 12.11, to się mocno zdziwicie jak Wam fps poleci w górę i to zdrowo.

Masz na myśli wzrost w Project Cars czy we wszytskim tytułach?

 

Tapatapatap Note 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w to na padzie od PS3 i niestety prowadzenie auta jest.. hmm utrudnione. Także bez dobrej kiery nie podchodzić. Co do wydajności działa to dobrze na i5 3570 + GTX 970.  U znajomego ustawiłem wiekszość ustawień na maksymalne.   Miałem porównanie do Forzy 5 czy DriverClub na ówczesne "nextgeny". O ile to pierwsze mi przypadło do gustu to drugie już nie. A co do PC to musiałbym spróbować dłużej na kierownicy. W każdym razie auto prowadzi się znacznie inaczej niż tych Arcade'ówkach z pseudo nextegenów PS4 i XO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem krótki test.

PC - McLaren P1 na Nordzie, Formula B na Monzie.

AC - McLaren P1 na Nordzie, Formula Abarth na Monzie.

 

Nic nie ustawiałem, tylko wybierałem kontroler xbox360 i ustawienia defaultowe w obu tytułach.

 

UWAGA! Mogę być nieobiektywny ponieważ jestem zakochany w tym co oferuje AC ;)

 

Czasów nie mierzyłem i nie porównywałem bo na padzie nigdy nie zbliżyłem się do tego co osiągałem na kierownicy.

 

Co mogę powiedzieć to - w AC lepiej czułem różnicę w prowadzeniu aut. Poza tym w PC samochody zachowywały się bardziej narowiście (szczególnie formułka). O dziwo trochę lepiej w PC kontrolowałem auto gdy gaz/hamulec miałem na prawej gałce, a nie triggerach.

 

Sumując po krótkim teście - w PC da się grać na padzie. Wymaga tylko większej precyzji i czułości niż AC (choć podejrzewam, że to kwestia ustawień).

Co do czasów osiąganych nie jestem w stanie się wypowiedzieć, bo na padzie zawsze miałem gorsze.

 

 

EDIT: Odpaliłem jeszcze darmowe RaceRoom. Można tam testować za darmo różne auta na fikcyjnym torze. Z braku laku wziąłem McLaren MP4-12C GT3 i Radicala. Tu też nie było tak narowiście jak w PC.

Edytowane przez introvert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił grę i dostał kod na DLC Modified car pack. Kod nie działa na steam, z tego co wyczytałem trzeba zarejestrować się na stronie bandainamco i zarejestrować ten klucz. Klucz został zarejestrowany, w kolekcji widnieje DLC i co dalej? Powinien na maila zostać wysłany klucz steam do DLC or what?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas deszczu ubijasz gpu nie cpu , cpu dostaje przy starcie z dużą liczbą przeciwników.

 

 

Masz rację. Przejrzałem logi z Afterburnera i przy słoneczku obciążenie GPU 70-80% a w deszczu 99% Obciążenie CPU w deszczu jest wyższe ale maksymalnie dla rdzeni wynosi odpowiednio 85/91/97/88% W deszczu chwilami VGA zaczęła z powodu dobicia do power limit zrzucać delikatnie napięcie i rdzeń poleciał o 15MHz w dół.

 

 

Na padzie od Xklocka da się grać. Kręcę niemal identyczne czasy okrążeń.

Edytowane przez epoxer
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widocznie moje zdolności manualne na padzie są niskie. (rly?) Bo przyszedłem wieczorem do niego z innym  padem tym razem z X36O. O zgrozo zero różnicy. Może mam jakąś fobię jeśli chodzi o kierownicę. Ale co tam poprosże o minusa. Na padzie się źle jeździ w PC.  Thx.. i EOT

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...