Skocz do zawartości
b4rt3k

Podkręcanie CPU 2500k+asrock p67po3

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Kupilem tego procka, wlasnie jestem na etapie podkrecania. Chlodzenie to thermaright macho.

W uefi ustawilem mnoznik x47 a w cpu z pokazywalo 4300mhz, teraz podwyzszylem napiecie na 1.345V i mnoznik x49 i w cpu-z pokazuje 4200mhz(czasem sie wacha) o.O. Wlaczylem prime95 fft, obciazone wszystkie rdzenie na 100%.

Co jest nie tak? Na ile w takim razie chodzi proc?

Temp pod obciazeniem: 60-64C Czy te temp sa ok? Wydawalo mi sie ze moglem troche za duzo pasty dac i niezbyt sprawnie posadzic cooler na posmarowanym cpu, gdyz jest duzy i ciezko go bylo przykrecac.

 

Pozdrawiam

 

PS

Dodam ze win7 widzi jako 4.9ghz

 

PS2

Kieruje sie poradnikiem http://www.tomshardware.co.uk/forum/265056-11-2600k-2500k-overclocking-guide

Jestem raczej nowicjuszem w podkrecaniu, przestawilem tylko niektore wartosci omowione w poradniku bo reszcy w uefi asrocka nie znalazlem...

 

@radiergummi

Taak widzialem, 42 strony i nie wiadomo na ktorej co jest. Pamietam jedynie ze sie chwaliles tymi 5ghzami ;-)

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robaczku raportowanie moderatora gdy zamknął Twój arcyważny temat olewający zbiorcze wątki o płycie i procesorze zakrawa na ignorowanie dość istotnej zasady na tym forum - myślenie jest podstawą.

 

A za nadużywanie dość głupiego narzędzia forum jakim jest dodawanie plusików i minusów wg swojego widzimisię i ego które ma nadmiernie powiększony otwór końcowy układu trawiennego znikasz do świąt z forum.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...