Skocz do zawartości
ivanov

poczernianie złączy mobo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o radę.

Zamierzam poczernić złącza na płycie głównej

 

Dołączona grafika

 

aby uzyskać mniej więcej taki efekt

 

Dołączona grafika

 

Rzecz jasna użycie sprayu nie wchodzi w grę.

Obawiam się, że lakier do paznokci tudzież marker może nie zdać egzaminu.

 

Macie jakieś pomysły?

 

Bo mi do głowy przychodzą farbki modelarskie + pędzelek, ale nigdy nie miałem czegoś takiego w ręku i nie wiem jak się to zachowuje, ani jak prezentuje po zastosowaniu.

 

Z góry dzięki! :)

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o coś takiego jak Furtek stosował w swoim worklogu?

Fajnie to wygląda, ale kompletnie nie pasuje do mojego zamysłu.

Załącza mają być całkiem czarne. Najlepiej matowe.

 

Znalazłem coś takiego

FOLIA NA SŁUPKI OKLEINA CZARNA NA PROGI i SŁUPK (1835932563) - Aukcje internetowe Allegro

Tyle, że obawiam się, że przy takim nagromadzeniu kątów prostych na małej powierzchni okleina może nie wyglądać zbyt dobrze...

 

Pytanie jeszcze z czego te złącza na mobku są zrobione; ze stali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdzieś to widziałem na forum chyba.

 

Naciągnąć by się tego nie naciągnęło raczej, Trzeba by to oklejać metodą robienia sześcianu w szkole podstawowej.

 

Obudowy tych złącz są z metalu ale raczej nie ze stali. Magnes się nie klei do tego.

 

Próbowałem przed chwilą markerem, jeden pisał na tym na fioletowo (na kartce na czarno), drugi już lepiej ale jakieś zacieki się porobiły. Myślę, że markerem można próbować, w zależności jaki marker się trafi, będzie lepiej lub gorzej. Drugi, który próbowałem kolor dał dość fajny.

 

Może lakier do paznokci?

 

Nie zapomnij o malowaniu baterii cmos ;)

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o złacza pcie ,pata i inne to full profi uzyskasz tylko je przelutowując na czarne wersje.

Po zakupieniu wtyków zrobia ci to (przelutują) w serwisie lapków lub podobnym zajmujacym sie naprawą płyt głównych.

A co do blach złącz I/0 to farbkami modelarskimi może byc nieżle i przyzwoity efekt mozna osiagnąć..

Edytowane przez darmacz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelutowując na czarne wersje

 

E, to już trochę przesada :wink:

Jak osiągnę taki efekt jak jest na drugim podanym przeze mnie zdjęciu, to mi w zupełności wystarczy.

 

Tak w ogóle to zagadałem do autora tego zdjęcia (workloga) i udało mi się otrzymać odpowiedź :)

Powiedział, że używał farbek modelarskich i małego pędzelka. Tak więc na chwilę obecną jestem w zasadzie całkowicie przekonany co do tego rozwiązania.

Jak dobrze pójdzie, to i te obleśne srebrne nity w obudowie sobie poczernię.

 

Dzięki wszystkim za propozycje! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...