Skocz do zawartości
stahurski

Awaria procesora s.754 czy również moba

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawiam znajomemu pc.Mobo Gigabyte GA-K8U.

Z głośniczka idzie jeden długi dżwięk ,powtarzający sie cały czas.Wszystko odłączyłem ,pamięć ,grafę.Wentyl na procku się kręci.

Okazało się ,że procek ma 4 wykrzywione nóżki,3 wyprostowałem 1 się złamała.

Po założeniu dżwięk z głośniczka ten sam.

Teraz pytanie.Jeśli zamówię sprawnego procka (35zł)i go założę,to:

-Jakie jest prawdopodobieństwo,że również płyta głowna jest uszkodzona/do wymiany.

Czy te pokrzywione nóżki mogły uszkodzić mobo i czy wtedy pł.gł. wydawałaby ten 1 długi dżwięk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro BIOS zgłasza błąd to jest duże prawdopodobieństwo że płyta może być sprawna. Aczkolwiek będziesz miał 100% pewności dopiero jak sprawdzisz ją na innym sprawnym procesorze, niestety...

Procka możesz także zanieś do zegarmistrza może uda mu się wlutować uszkodzoną nóżkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby użyć google

Pojedynczy długi dźwięk w przypadku AWARD-a oznacza błąd pamięci.

 

Stary ja 2 godziny szukałem w google,o syganałach biosu award wiem wszystko,ale nigdzie nie pisze co oznacza sygnal 1 długi,ale powtarzający sie w nieskończoność.

Przy wyłączonej wtyczce doprawadzającej prąd procesorowi(poprzez mobo)od zasilacza(4 pin) nie słychac żadnego dżwięku.

Zamówiłem już procka(20zł).

Stary mial pokrzywione 4 nóżki,3 wyprostowalem,4 się złamała,po podłączeniu dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiam znajomemu pc.Mobo Gigabyte GA-K8U.

Z głośniczka idzie jeden długi dżwięk ,powtarzający sie cały czas.Wszystko odłączyłem ,pamięć ,grafę.Wentyl na procku się kręci.

Okazało się ,że procek ma 4 wykrzywione nóżki,3 wyprostowałem 1 się złamała.

Po założeniu dżwięk z głośniczka ten sam.

 

Dosłownie tydzień temu u mojej siosty w kompie na 754 w GB k8ns miałem taki sam przypadek - komp startuej wszysko się kręci, nic się nie uruchamia i 1 długi dźwięk (beep)..

 

Ta płyta ma 3 sloty na RAM - 1 i 2 były osadzone kościami 512MB i 1GB trzeci wolny, kombinowłem z pamięciami i co się okazało (?) drugi slot pamięci był uwalony (przedmuchanie go nic nie dało) po obsadzeniu kości w slotach 1 i 3 wszystko hula aż miło..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- komp startuej wszysko się kręci, nic się nie uruchamia i 1 długi dźwięk (beep)..

i co się okazało (?) drugi slot pamięci był uwalony

 

Następny,.

1 uwaga 1 długi sygnał oznacza błąd pamięci i to jest oczywista oczywistość.

U mnie na 1 jednym się nie kończy tylko powtarza sie to /bip/ w nieskończoność.

No i niech się znajdzie mądry co wytłumaczy co to oznacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny,.

1 uwaga 1 długi sygnał oznacza błąd pamięci i to jest oczywista oczywistość.

U mnie na 1 jednym się nie kończy tylko powtarza sie to /bip/ w nieskończoność.

No i niech się znajdzie mądry co wytłumaczy co to oznacza.

 

Wiem że jesteś zdenerwowany bo coś nie działa i nie wiadomo o co chodzi, ale to "następny" może być dla niektórych dosyć demobilizujące by pomagać dalej biorąc pod uwagę każdy bezinteresownie próbuje Ci coś doradzić pomóc, by rozwiązać Twój, nie swój problem.. ;)

 

Z głośniczka idzie jeden długi dżwięk ,powtarzający sie cały czas.Wszystko odłączyłem ,pamięć ,grafę.Wentyl na procku się kręci.

 

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy, ale dla mnie słowa "Z głośniczka idzie jeden długi dżwięk ,POWTARZAJĄCY SIĘ cały czas" oznacza że dzwięk nie jest ciągły bo używasz słowa powtarzajacy co dla mnie oznacza:

beeeeeeep........beeeeeeep........beeeeeeep........beeeeeeep........

 

a nie

beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeep

jaki teraz rozumiem występuje u Ciebie..

 

U mojej siostry był ten pierwszy przypadek.. beeeeeeep........beeeeeeep........beeeeeeep........beeeeeeep........

więc też na 1 jednym się nie kończył tylko powtarzał się w nieskończoność

Edytowane przez xbora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojej siostry był ten pierwszy przypadek.. beeeeeeep........beeeeeeep........beeeeeeep........beeeeeeep........

więc też na 1 jednym się nie kończył tylko powtarzał się w nieskończoność

 

u mnie dokładnie to samo,tylko ,że sloty pamięci są wolne,pamięć wyciągnięta.

W sygnalizacj award istnieje tylko 1 beep(błąd pamięci),nic nie piszą o powtarzającym się beeeeeeep........beeeeeeep........beeeeeeep........beeeeeeep........

I pomimo że napoczątku w procku były wygięte(czyli nie miały kontaktu z mobo w sockecie)az 4 nóżki o czym wspominałem wcześniej.

W każdym razie xbora sorry i THX.

Edytowane przez stahurski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze w przypadku braku pamieci bedzie ten sam kod bledu,

musisz obsadzic przynajmniej jeden bank

 

Check for improperly seated or missing memory.

poszczegolne dzwieki maja ta sama czestotliwosc?

powtarzajace sie beepy ale o roznej czestotliwosci (wysoka/niska, na przemian) sygnalizuja zle osadzenie lub uszkodzenie procesora

Edytowane przez yngwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dokładnie to samo,tylko ,że sloty pamięci są wolne,pamięć wyciągnięta.

 

Być może się mylę ale jak na moje to coś jest ze slotami od RAMu.. spróbuj je dobrze przedmuchać, albo podpiąć odkurzacz i "odessać" może coś pomoże.. oczywiście o ile jesteś 100% pewien że kości są OK

 

W sygnalizacj award istnieje tylko 1 beep(błąd pamięci),nic nie piszą o powtarzającym się beeeeeeep........beeeeeeep........beeeeeeep........beeeeeeep........

 

Wydaje mi się że źle interpretujesz to co jest napisane o kodach dźwiękowych

Tu link do manuala tej płytyKLIK!

Znajdziesz tam takie kody biosu Award

 

1 short: System boots successfully

2 short: CMOS setting error

1 long 1 short: DRAM or M/B error

1 long 2 short: Monitor or display card error

1 long 3 short: Keyboard error

1 long 9 short: BIOS ROM error

Continuous long beeps

Continuous short beeps: Power error

 

7 z kolei (Continuous long beeps: DRAM error)to jest Twój kod - to że pisze "Continuous" nie oznacza że jest on ciągły (nieprzerwany) - zwróć uwagę że wówczas nie byłby użyty termin "long" a w drugim przypadku "short"..

"Continuous" oznacza że dźwięk jest powtarzający się:

beeeeeeep........beeeeeeep........beeeeeeep........beeeeeeep........

ale nie ciągły:

beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeep

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlożyłem nowo zakupiony procek(7zł+przesyłka :blink: ),dalej to samo.

Temat wygaszam,daje spokój tej pł.gł.Sprzęt idzie do piwnicy.

Mobo bez obsadzonych slotów pamięci powinno zgłaszać tylko jej brak,w przeciwnym razie wadliwa,a nie stawiałbym systemu na niepewnej pł.Potem same problemy.Mobo ma byc sprawne,działające w pełni.

Dzięki wszystkim ,temat kończymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...