Skocz do zawartości
Kwazor

Ceny dysków poszły w góre !

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj juz trafiłem na ceny dysków 2TB w cenie nawet 1000zł ! Myslę sobie żart jakis albo ktos się pomylił....

Niestety inni też maja juz wysokie ceny....

Ceny średnio poszły nawet o 100% czasami więcej ...

Wszystko przez powódź w Tajlandii... ( kiedys mieliśmy podobna sytuację z modułami ram po trzęsieniu ) a WD musiało zamknąc swoja największa fabryke

Oczywiście wszycy którzy mają stare zapasy to i tak sprzedają je po "nowej" cenie....

Ciekawe kiedy sytuacja wróci do normy..

 

Z 2 strony dziś mamy tylko 2 producentów dysków ( Western i Seagate ) wiec mniejsza konkurencja = wieksze ceny ?

Edytowane przez Kwazor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie ty sprawdzasz te ceny, bo ja widzę dyski 2TB w cenie od 300zł i to w wielu sklepach.

Np. ceneo

 

A po kliknieciu linka do sklepu okazuje sie, ze dyskow brak na magazynie, albo ze towar o podanym indexie nie zostal znaleziony. Najtanszy caviar green jesli chodzi o wieksze sklepy jest na ram.net i kosztuje 600 zl z adnotacja, ze jest to produkt na zamowienie, czyli moze sie okazac ze go fizycznie nie bedzie w magazynach. Sa 2 oferty za 500 ale trudno powiedziec, czy aktualne.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bardziej znanych: pixmania, proline, finwar, redcoon - są dostępne i po 400zł można kupić.

W innych np. icomp.pl, morele.net, techplanet - zwiększyli na około 550-650zł ale to nadal daleko do 1000zł.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że u nas sprzedawcy nie maja umiaru.

http://www.denikomp.pl/samsung-dysk-hdd-hd502hj-35-500gb-7200rpm-16mb-sat%283,30280,11646%29.aspx

 

Oczywiście to najskrajniejszy przypadek, jaki udało mi się znaleźć.

Co nie zmienia faktu, że ceny za 500gb są absurdalnie wysokie.

 

EDIT:

 

Dla potomnych screen strony z dnia napisania posta

Bild: f3.13k63cw.png - abload.de

Edytowane przez wujek_edzio
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalało nie tylko jedną fabrykę dysków WD, ale wiele innych zakładów, którę produkują 80% elementów wykorzystywanych do produkcji HDD. Chociażby producent znanych z Samsunga silników NIDEC.

 

Dołączona grafika

 

Global fallout of Thai floods - The Nation

 

Sytuacja nie unormuje się tak szybko jak wielu myśli. Na powrót do normalnych cen będzie potrzeba kilku kwartałów. Szacunki mówią o drugiej połowie albo nawet końcówce roku 2012.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz bardziej opłaca się brać SSD na dysk systemowy ;)

 

Niby racja. Tylko ja sobie to zrównanie cen SSD ze zwykłymi dyskami zawsze trochę inaczej wyobrażałem - tzn. to SSD miały stanieć do cen zwykłych dysków a nie odwrotnie :P

 

Sytuacja nie unormuje się tak szybko jak wielu myśli. Na powrót do normalnych cen będzie potrzeba kilku kwartałów. Szacunki mówią o drugiej połowie albo nawet końcówce roku 2012.

 

Ja myślę że niestety może to długo potrwać. Bo nawet jak za jakiś czas znowu dyski 2TB będą po 300zł to pamiętajmy że technologia idzie do przodu i wtedy 2TB to już nie będzie to tak duża pojemność jak w tej chwili, więc tym samym cena choć taka sama to i tak będzie wyższa niż była. Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś drastycznie może nie, ale fakt że zdążyłem nabyć 500gb samsunga za 157zł, teraz już 199zł, niby nie jakoś drastycznie, ale zawsze taniej, dwa że mogą już nie stanieć bo okres świąteczny niedługo, trzy słaba złotówka, ale to już do wszystkich podzespołów :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie dobrze. WD20EARS kupiłem wiosną za 319zł, później cieszyłem się, że ceny spadły do 259zł, nie kupowałem bo miałem masę miejsca. Teraz w tym samym sklepie 399zł :mur:

Ja nie chcę wracać do palnika dvd-r ;(

Ceny mogą wynikać z ograniczonej dostępności produktu, być może w hurtowniach brak a termin dostawy nie znany.

Do tego dochodzi zakup komputerów po premierze Buldożera. Wiele osób odkładało zakup komputera w oczekiwaniu na premierę. Teraz ktoś i tak pójdzie do sklepu po kompa, do tego ograniczona dostępności i już można windować ceny ponad granice rozsądku, o kosztach nie wspominając.

 

edit: 24.10 - 499zł :(

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, według mnie jakieś 50% obecnej ceny dysków twardych jest celowo zawyżona, jednego dnia w znanej hurtowni zauważyłem ciekawy wzrost, rano dysk 500GB kosztował bodaj 312pln brutto, tego samego dnia, ten sam dysk już 330pln brutto, nie wydaje mi się, żeby to były kolejne wzrosty zamówieniowe. Każdy próbuje w tej chwili urwać jak najwięcej zasłaniając się "kryzysem" i zapewne mamy do czynienia ze zwyczajną zmową. Ceny dysków w Azji nadal są takie same, po prostu są eksportowane w mniejszej ilości ze względu na ograniczone zapasy magazynowe.

 

 

http://www.compusa.com/applications/Category/category_tlc.asp?CatId=8&name=Hard-Drives&cm_sp=LN-_-PAR-_-NA

 

http://www.mikescomputershop.com/desktop-sata-c-1_58.html

 

http://www.pcworld.co.uk/gbuk/3-5-inch-hard-drives/715_7052_70056_xx_xx/xx-criteria.html

Edytowane przez BuMeL
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jak w chu*a tną sklepy ze starymi zapasami.

Jestem zmuszony złożyć trzy stacjonarki do biura. Wchodzę rano na sklep (Kurt Media) i dyski 1,5TB w uczciwej cenie ~250zł dostępne od ręki, wysyłka w 24h. Kupuje trzy sztuki. Po krótkim czasie dostaje info, że nie mogą skompletować zamówienia, ponieważ nie mają na stanie. Po czym wchodzę na sklep, szukam tego modelu i okazuje się, że jest dostępny od ręki, ale o 100zł droższy. Screen zamówienia -> http://imgur.com/8aeoZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w mordę... Ja za swojego Samsunga 1TB dałem 189zł. W tej chwili stoi po 492zł. :shock:

Zresztą nie tylko dyski. Procek ~150zł drożej. Grafika ~100zł drożej, pł. główna ~50zł. W dobrym momencie kompa zakupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jak w chu*a tną sklepy ze starymi zapasami.

Jestem zmuszony złożyć trzy stacjonarki do biura. Wchodzę rano na sklep (Kurt Media) i dyski 1,5TB w uczciwej cenie ~250zł dostępne od ręki, wysyłka w 24h. Kupuje trzy sztuki. Po krótkim czasie dostaje info, że nie mogą skompletować zamówienia, ponieważ nie mają na stanie. Po czym wchodzę na sklep, szukam tego modelu i okazuje się, że jest dostępny od ręki, ale o 100zł droższy. Screen zamówienia -> http://imgur.com/8aeoZ

 

Po przeczytaniu Twojego screena sugeruję przedstawić fakty od razu u Rzecznika Praw Konsumenta (nie czekać).

 

ps. dyski do biura po 1,5 TB? ;) ... jeśli to biuro typu word, exel + www, to dysk 0,25 TB będzie obrzydliwie wielki

 

Procek ~150zł drożej. Grafika ~100zł drożej, pł. główna ~50zł. W dobrym momencie kompa zakupiłem.

 

"Kursy walut"

 

(a dokładnie USD do PLN)

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu Twojego screena sugeruję przedstawić fakty od razu u Rzecznika Praw Konsumenta (nie czekać).

 

Myślisz, że coś by wskórał? Sklep i tak pewnie pięknie się wykręci.

 

Ogólnie wlazłem na amazon.co.uk, złożyłem zamówienie i jeszcze za darmo przesyłkę mam

http://imgur.com/u77k7

 

Amazon reglamentuje zasoby. Maksymalnie możesz kupić 1 dysk z serii stąd taka mieszanka w tym jedna 2.5 calówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że coś by wskórał? Sklep i tak pewnie pięknie się wykręci.

 

Ogólnie wlazłem na amazon.co.uk, złożyłem zamówienie i jeszcze za darmo przesyłkę mam

http://imgur.com/u77k7

 

Amazon reglamentuje zasoby. Maksymalnie możesz kupić 1 dysk z serii stąd taka mieszanka w tym jedna 2.5 calówka.

 

 

polecam korzystanie z rzecznika, sadow i prawnikow w takich sprawach. Sklep (nawet duza siec) moze sie wykrecac i to robi jak przychodzi osoba kompletnie niezorientowana w prawie i ich straszy albo ma wielkie pretensje do wszystkiego (tzw klient vip za 100 zl ;) natomiast pismo od prawnika, konkretne artykuly, ekspertyza rzecznika, to sa argumenty, ktore do sklepu przemawiaja. Pracownicy sklepu nie maja czasu ani wiedzy zeby sie barowac z przepisami, wiec dla swietego spokoju zrobia co klient zechce jesli przedstawi im silne prawne argumenty.

 

nie bojcie sie robic platnej ekspertyzy (w 99% przypadkow sklep i tak musi za nia oddac pieniadze), reklamowac towaru z tytulu niezgodnosci z umowa (wieksze prawa konsumenta) czy przytargac pisma od prawnika (zamiast 100 zl wiecej placic za dysk zaplacic prawnikowi, sklep i tak bedzie musial to oddac + zrobic wiele wiecej)

 

ja ze wszystkim lece do prawnika i do sadu jak tylko cos mi sie nie podoba, Wam tez polecam :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...