Skocz do zawartości
Kwazor

Ceny dysków poszły w góre !

Rekomendowane odpowiedzi

Ludziki juz wyczuły okazje sprzedać złomy po "atrakcyjnej" cenie.... ceny używek jak za nowe ( sprzed podskoku )

 

A to mnie rozwaliło :

Dyski podrożały? Nie wszędzie !!! ................ (1901081422) - Aukcje internetowe Allegro

 

Nieee wcale nie podskoczyły ... cena jak z kosmosu z 3 miech gwarancja... a pozniej wysyłaj sobie na Tajwan czy gdzie tam chcesz ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny producenci podnoszą jak zmniejsza się produkcja to próbują wykorzystać cenę do rekompensaty. Jak macie firmy to zgłaszajcie się do światowych dystrybutorów dysków wszystkie hurtownie biorą od nich (np do ASBIS-u ). Ceny podnieśli ale bez przesady. Limitują tylko duże ilości nie można kupić już więcej niż 100 szt modelu, ale mają wszystkie modele Seagata. To samo z CPU itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ocz revodrive już za 495 zł...

 

http://www.agito.pl/dyski/ocz-revodrive-oczssdpx-1rvd0110-110gb-pci-e-x4.0.507481.html?attr=1-350960

 

I nie potrzeba komentarza...

 

... jednak jak pomyślę, że ja dałem za to "aż" 569 zł z wysyłką to troszkę żal :P W każdym razie śmieszne, że taki dysk jest tańszy od niejednego hdd przy tych durnych przebitkach.

Edytowane przez Leonzio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jednak jak pomyślę, że ja dałem za to "aż" 569 zł z wysyłką to troszkę żal :P W każdym razie śmieszne, że taki dysk jest tańszy od niejednego hdd przy tych durnych przebitkach.

 

Porównujesz do talerzowca o kilkukrotnie większej pojemności zapewne. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównuję do talerzowca o kilkukrotnie niżej szybkości transferu i kilkudziesięciokrotnie mniejszej ilości IOPS, nie wspominając o czasie dostępu ;) Jaki jest dzisiaj sens wydawać ponad 500 zł na dysk 1-2 tera ? Za 250 -300 zł i dzisiaj można kupić 3 używane dyski 320 Gb 7200k i zrobić matrycę raid 0, która zje go na śniadanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest dzisiaj sens wydawać ponad 500 zł na dysk 1-2 tera ?

 

Ja wydałem na dysk 2 tera 265zł (w sumie dwa dla bezpieczeństwa - manualny RAID mirror) ... i sens z jego zakupu jest taki, że pi....lion razy wygodniej mi się na nim archiwizuje niż na płytach DVD i pewnie lepiej niż na BLU-RAY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powaliło ich i to srogo!

Wolę sobie kupić zewnętrzny na USB 3.0

Tylko w Polsce jest kuźwa taki KOSMOS!!! Co z tego, że fabryki zalane?! Przecież kuźwa są ubezpieczeni!!!

 

Już przestańcie narzekać na Polskę. Post wyżej masz ceny z Francji.

 

@ArreatPL Z tym pokryciem strat i spekulacją, to najpewniej sobie można o kant rzyci otłuc. W podanym przeze mnie linku cena skoczyła przez noc o ponad 300 € - a podobno się zaopatrują dwa razy w tygodniu i zdarza się im pisać ilość dostępnych sztuk, jeśli mają jakieś braki, a także datę kolejnej dostawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak jak w biedaczkowej Polszy że Seagate na nas leje i zostawia kwestię dostaw i dystrybucji bez żadnego wpływu ani regulacji, czyli firmom trzecim, a Seagate ma swoją sieć w EU i wpływa na ceny. A że polaczki-biedaczki będą mieć 20tyś HDD w zapasie i tylko skorygują cenę zgodnie z ceną rynkową, mimo nabycia po starej cenie, to nic takiego wielkiego się nie stało.

Więc absolutnie : primo, spekulacja nie jest złą rzeczą, secundo nikt absolutnie nie nadużywa sytuacjii rynkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jeden ze sprzedawców tłumaczył mi, dlaczego sklepy podnoszą ceny nawet jeśli mają zapasy nabyte po starych, niższych cenach. Chodzi o to, że nowy towar będzie trzeba nabyć po nowych, wyższych cenach. Z jednej strony trudno odmówić temu logiki, ale właściwie dopiero nowy towar powinien być droższy. Szkoda, że w drugą stronę (tj gdy podzespoły tanieją) ten mechanizm nie działa tak szybko i sprawnie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak jak w biedaczkowej Polszy że Seagate na nas leje i zostawia kwestię dostaw i dystrybucji bez żadnego wpływu ani regulacji, czyli firmom trzecim, a Seagate ma swoją sieć w EU i wpływa na ceny. A że polaczki-biedaczki będą mieć 20tyś HDD w zapasie i tylko skorygują cenę zgodnie z ceną rynkową, mimo nabycia po starej cenie, to nic takiego wielkiego się nie stało.

Tłumaczenie się detalisty z nieczystym sumieniem? :wink: Nie ma co analizować, producent odbija sobie straty na klientch, dysrybutor zwiększa marżę żeby zrekompensować mniejszą sprzedaż, a polaczki (w tej roli detaliści i spekulanci) wyczuli łatwy i szybki zysk. Zwykłe koleje losu w gospodarce wolnorynkowej, za wszystko płaci spód piramidki, czyli klient detaliczny.

 

Chodzi o to, że nowy towar będzie trzeba nabyć po nowych, wyższych cenach. Z jednej strony trudno odmówić temu logiki

Co to ma wspólnego z logiką? Zakładając stałą marżę, dopiero towar kupiony drożej sprzedaje drożej. To o czym mówisz to "logika" drobnego spekulanta.

 

Analogicznie jest z ropą naftową - cena ropy rośnie u producenta, i prawie natychmiast wzrasta cena paliwa, mimo że miną miesiące zanim ropa w nowej cenie trafi na stacje. Tak powstają naftowe fortuny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem w sklepie Morele.net Samsunga F3 500gb za 171 zł + wysyłka. Dzisiaj się dowiedziałem , że zamówienie anulowano. Jako powód podano ,że były to 2 ostatnie sztuki na magazynie i obsługa logistyczna stwierdziła uszkodzenia opakowanie co mogłoby skutkować brakiem satysfakcji z mojej strony lub zostały już rozdysponowane do innych zestawów - generalnie jak faktycznie było , tego nie wie nikt. Poinformowano mnie , że spokojnie mogę zamawiać ponownie dysk bo w tym tygodniu będzie dostawa. Zdążyłem wejść na stronę i tak jak się spodziewałem cena wynosiła coś około 460zł. Aktualnie dysków nie widzę na stronie ale jak się pojawią to już raczej nie poniżej 200zł. Załuję , że zrzutu strony nie zrobiłem podczas zamawiania. Gdzieś już kiedyś widziałem tego typu manewry z robieniem wała z klientów, ktoś chyba na Wykopie opisywał. Ja rozumiem , że jest taka a nie inna sytuacja na rynku i wspomniany sklep nie chce odstawać od normy ale chociaż przyznałby się jeden z drugim , że walneli babola z ceną albo coś nie tak z aktualizacją, a nie cisną takie smutne teksty.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem 2 tyg temu w firmie MonsterPC dysk PQI 500GB USB 3.0 przenośny, przez 2 tyg nie wysłali. Dziś odpisali mi na maila:

 

"witam,

jak podejrzewam nie dotarła do Pana poprzednia wiadomość,

niestety nie możemy zrealizować zamówienia ze względu na powstały problem, modele USB 3.0 nie są dostępne, na stanie mieliśmy model USB 2.0 (o bardzo zbliżonym oznaczeniu - błędnie wprowadzony w system),

co gorsza przez najbliższe 2tygodnie nie spodziewamy się dostawy tych modeli,

proponowałem dokonanie zwrotu lub zmiany zamówienia,

proszę o informacje jakie rozwiązanie tego problemu Pana interesuje

jeszcze raz przepraszam za powstały problem "

 

Mieli ten dysk w ilości sztuk 56, model pod USB 2,0 też mieli. Ewidentnie wykręcają się sianem. Poprzednia ich mailowa odpowiedź nie zawierała informacji o błędnym wprowadzeniu do systemu..

 

W temacie "nieuczciwi sprzedawcy" też zamieściłem tą informację z nadzieją, że ktoś mi podpowie co tu zrobić - proszę moderację o nieusuwanie - tu napisałem by podzielić się doświadzeniami

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokoj z mowieniem kto, kiedy i za ile co kupil... wiemy, ze drozeja ;) na skapcu mozna wszystko sprawdzic. Dla przykladu wykres hd204ui: http://static3.skapiecstatic.pl/graph/w1/w_1480839.png . Niebieska linia to cena minimalna, pomaranczowa srednia cena, a czerwona krzywa trendu. Wie ktos skad sie wziely te poprzednie wahania cen? Od pazdziernika dyski 2-3x gwaltownie drozaly i tanialy Dołączona grafika

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nikomu nie życzę awarii dysku. Znając nasze realia, gdy dysk wróci z RMA do sklepu, ten odda za takiego F3 500GB 150zł z paragonu a dysk puści na sklep :damage_wall:

 

Mi się ostatnio zepsuł Samsung 750GB więc pomaszerowałem do sklepu, gość mi powiedział że jak zareklamuje u niego (w sklepie) to on go odeśle do dystrybutora czy producenta i oddadzą mu pieniądze z paragonu, a potem on będzie musiał oddać je mi. Dał mi więc kartę gwarancyjną i powiedział żebym wysłał bezpośrednio (z pominięciem sklepu) do dystrybutora, w ten sposób będą musieli wymienić dysk na sprawny. Tak też zrobiłem i dziś mam już sprawny dysk ciekawe tylko na ile, bo to już 3 Samsung który odmawiał współpracy...

Dysk reklamowałem poprzez tą stronę:

Telmark Serwis Sp. z o.o. - widzę że teraz się tam trochę pozmieniało, wcześniej znajdowała się tam instrukcja jak zgłosić uszkodzony dysk.

Telmark to autoryzowany serwis Samsunga znajdujący się w Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telmark Serwis Sp. z o.o. - widzę że teraz się tam trochę pozmieniało, wcześniej znajdowała się tam instrukcja jak zgłosić uszkodzony dysk.

Telmark to autoryzowany serwis Samsunga znajdujący się w Warszawie.

 

Seagate przejmuje oddział dysków SAMSUNG - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...