Skocz do zawartości
Kwazor

Ceny dysków poszły w góre !

Rekomendowane odpowiedzi

Jednym słowem - nędza.

3 stycznia szlak trafił zewnętrzny dysk a na nim sporą ilość danych, ledwo udało mi się go postawić i poleciałem do sklepu. Nie miałem wyjście musiałem coś kupić.

 

SEAGATE ST31000524AS 1TB SATA III 32MB - 359zł

 

Gdyby nie to "nasrałbym" na tych złodziei i wraz z nowym zestawem sprawił sobie SSD. A jeden z dotychczasowych przerzucił do zewnętrznego na dane.

Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) za 76-90 zł więcej miałbyś 2x większy dysk (ceny z dzisiaj, z Proline)

2) trzymanie danych na jednym HDD (bez kopii na dodatkowym nośniku, np. kolejnym HDD) jest ryzykowne

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czego ten dysk jest taki tani? Dysk Seagate Barracuda LP ST2000DL003 (2TB, 64MB, SATA/600) - Dyski twarde - Sklep internetowy Agito.pl zamówiłem z ciekawości ma służyć jako magazyn.. mój samsung f3 500GB będzie na gry a ssd na system dobry pomysł?

 

Za 20 zł więcej jest dużo lepszy Seagate ST2000DM001 (talerze 1 TB = większy transfer liniowy, czas dostępu ~17-18ms). A cena DL wcale nie jest jakoś specjalnie niska - ja kupiłem za 265zł.

 

Pewnie czas dostępu będzie żałośnie niski, sądząc po prędkości obrotowej.

 

17,1 ms (tyle mam po USB3). To dysk na magazyn i taki czas jest zupełnie wystarczający.

Dołączona grafika

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 20 zł więcej jest dużo lepszy Seagate ST2000DM001 (talerze 1 TB = większy transfer liniowy, czas dostępu ~17-18ms). A cena DL wcale nie jest jakoś specjalnie niska - ja kupiłem za 265zł.

 

Po powodzi w Tajlandii? Jasne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po powodzi w Tajlandii? Jasne...

 

Przed oczywiście :) I do czasu jak ceny nie spadną do takiego poziomu nie można mówić o "okazji". A produkcja dysków dwutalerzowych (DM 2 TB) jest tańsza od trójtalerzowych (DL 2 TB). Z resztą po wynikach finansowych Seagate i WD widać że jest zdzierstwo. Teraz to za ok. 3 stówki powinny być dyski 3 TB na talerzach 1 TB. Pomijam fakt że obecnie gwarancja jest krótsza niż dawniej. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupowałem dolary po 2zł... i tak możemy sobie gadać. ;)

 

Chodzi mi tylko o to że ceny nadal są chore (tak jak dolar za 2 zł to była spekulacja, tak obecne ceny dysków są sztucznie napompowane). "Najlepsza" jest ta roczna gwarancja ... Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach trzeba kombinowac - ja znalazłem 1 sztukę poserwisowej barki green 2tb w kt i zanabyłem za 279zeta :lol:

 

Gwara rok czyli tyle co za nowe nienaprawiane nówki teraz :lol:

 

 

Co ciekawe moja barka to samsung f4 z naklejką seagate :blink: :lol2:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzykowanie bezpieczeństwa swoich danych dla stówki, to dość kontrowersyjna strategia postępowania. Nawet jeśli jest to de facto niewielkie zwiększenie ryzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy to takie znowu zwiększone ryzyko utraty danych. I tak dane na tym dysku będą pewnie dodatkową kopią ... a jak się będzie miał zepsuć to podobnie jak nowe dyski, i tak się zepsuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzykowanie bezpieczeństwa swoich danych dla stówki, to dość kontrowersyjna strategia postępowania. Nawet jeśli jest to de facto niewielkie zwiększenie ryzyka.

 

Gwarancja taka jak na nowe barki więc jaka to różnica i to nie stówka ale ok prawie połowa ceny według ceneo.

Sorry ale nie dam się naciągać złodziejom. Gwarancja w kt to też plus a nei w firmie krzak..Wiem jest jeszcze gwara seagate...

 

Poza tym poserwisówka to zapewne wymiana elektroniki- nikomu się raczej nei opłaca bawić z serwisowanei mechaniki dysku..

 

 

Dysk na magazyn- jakoś przeżyje stratę obrazów czy sezonów seriali ;)

 

Obecnie siedzę na pożyczonej 250ce, która ma dobre 5-6 lat. to jest bezpieczniejsze ?

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, 5-letni dysk, to nie jest przeciętnie rzecz biorąc bezpieczniejsze.

 

Dla mnie powodem bezwzględnego braku akceptacji poserwisówek w przypadku HDD jest raczej niepewność w jakich warunkach był taki dysk transportowany w przeróżne strony. To jasne, że raczej nikt nie byłby tak szalony aby serwisować mechanikę i kierowaćpotem taki dysk do obrotu handlowego, niemniej jednak po resecie SMARTU nie wiadomo nawet czy ktoś takiego dysku nie wygrzał kiedyś do np. 70 stopni żeby sobie jajko na nim usmażyć, co znakomicie zmniejsza jego potencjalną żywotność.

 

Nowe barki mają niby rok gwarancji, ale przecież w Eurokołchozie i tak jest 2 lata rękojmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie sprawdziłem na stronce seagate to swoje poserwisowe padło aka f4eg i :

 

In Warranty

Data wygaśnięcia 30-Sep-2014

 

:blink:

 

 

No i weż tu kupuj nówkę z 12miesięczną gwarą- teraz same naprawiane się opłaca :lol2:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jakie teraz dyski są warte zakupu? Chodzi mi o jakość, awaryjność itd. Pomijam obecne chore ceny.

 

Od lat używałem Samsungów, więc się innymi nie interesowałem. Teraz będąc w żałobie po rewelacyjnych Samsungach trzeba szukać czegoś innego. Tylko czego?

 

 

Chodzi mi zarówno o typowe wydajnościowe dyski 7200 RPM, jak i wynalazki Eco. W HTPC mam obecnie 2x1 TB Samsunga F2EG, wydajność mnie satysfakcjonuje w pełni, bo mi na niej nie zależy, liczy sie cisza. Znajdą się jakieś odpowiedniki? Głównie jakieś 2 TB by mnie interesowały.

Ktoś mówił że Seagate sprzedaje Samsungi F4EG z inną naklejką? Jakie to modele, i jak sprawdzić jeśli jest różnie?

 

 

A odnośnie dysków 7200, to jeśli będę składał kompa do gier, to bym chciał jakiś 1 TB, tylko też nie wiem co. Taki dysk jednak byłby dość mało używany, bo komp by był odpalany tylko do grania czy kompresji video.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także w żałobie po Samsungach F3. Na czasy gdy się pojawiły wydajnościowo były rewelacyjne. Obecnie moim zdaniem wydajnościowo z tych budżetowych konstrukcji liczą się tylko dyski Seagate z serii DM, na talerzach 1 TB. Na aktualnym firmware wydają one co pewien czas dość wkurzający dźwięk, związany z parkowaniem głowicy. To najprawdopodobniej wina APM, i Seagate najprawdopodobniej wyda nowy firmware do nich, z wyłączonym APM. Obecnie, aby uniknąć tego skrzypiącego dźwięku, można samodzielnie wyłączyć APM dla tego dysku (ja używam do tego celu pod Win7 CrystalDiskInfo w autostarcie).

 

Co do awaryjności serii DM za krótko są na rynku, aby dało się coś wiążącego powiedzieć, ale przynajmniej jest jasne, iż nie jest to wtopa klasy Barracuda 11 czy słynnego DeathStar IBM.

 

Od wynalazków eco raczej trzymałbym się z daleka (możesz jednak poczytać sobie recenzje tego dysku z DL, który mam w stopce, dla mnie to on jest bezgłośny w praktyce, choć się też jakoś szczególnie nie przysłuchiwałem). Wydajnościowo dla partycji na początku dysku jest porównywalnie z F3, przeciętnie jest rzecz jasna nieco słabiej. Dysk ma 3 talerze 666 GB.

 

WD nie ma raczej niczego szczególnego do zaproponowania, tym bardziej że tam nigdy do końca nie wiadomo co włożą do środka (jakie talerze).

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak wiadomo jest model z przełomu lat 2007/2008 (na tamte czasy bardzo dobry), na talerzach 333 GB. Nie produkowany od 2009 roku. Albo jakaś poserwisówka, albo ktoś sobie używany przez sklep sprzedaje "po znajomości" jedną lub kilka sztuk. Ewentualnie jakiś hiper-leżak, co jest akurat najmniej prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sporo robi się towaru na rynku (pewnie kontener przypłynął, a może lotniczo je wysyłają?) i ceny powoli lecz systematycznie idą w dół, np wczoraj za WD Scorpio Black 500GB 7200 2.5' zapłaciłem 338zł a dzisiaj już 320! Na szczęście sklep policzy po nowej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opadły niespodziewanie ceny dysków 3 TB firmy WD. Były jakoś z tydzień-dwa tygodnie temu po ~650 zł., a można teraz kupić w polskim sklepie poniżej 500zł

Western Digital WD AV-GP WD30EURS 7200rpm - Dyski twarde - Western Digital WD AV-GP WD30EURS 7200rpm cena od 482.98zł

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...