Skocz do zawartości
marcin77

MSI KT3 Ultra2-C i barton 2500

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,

jestem nowy i odrazu z problemem :?

kupiłem bartona 2500 a mam MSI 6593 czyli kt333 ultra2-c, płyta widzi jednymie procesor jako xp 1700 lub 2000, mam najnowszy bios 1.6, pamięci 2700 i dalej nie chodzi tak jak trzeba, próbowałem na różne sposoby zmieniać fsb i mnożnik ale nie dział, może ktoś zna sposób, opócz kupna nowej płyty :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz odblokowany mnoznik? Jesli tak to mozesz go zwiekszyc i zrekompensowac nim wolniejsza FSB. Wtedy ustaw FSB na 133.

 

Mozesz tez skorzystac z drut-moda, poszukaj na FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys na forum byl poruszony juz ten temat. Model KT3-Ultra2-C nie obsluguje dzielnika 1/5 (FSB/PCI) Dlatego na 166 nie chce pojsc, bo PCI nie wyrabia. Niestety pozostaje Ci tylko wymiana plyty. Chyba ze ktos zna jakis patent na obejcie tego. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,

jestem nowy i odrazu z problemem  :?  

kupiłem bartona 2500 a mam MSI 6593 czyli kt333 ultra2-c, płyta widzi jednymie procesor jako xp 1700 lub 2000, mam najnowszy bios 1.6, pamięci 2700 i dalej nie chodzi tak jak trzeba, próbowałem na różne sposoby zmieniać fsb i mnożnik ale nie dział, może ktoś zna sposób, opócz kupna nowej płyty  :?

ta plyta nie ma niestety dzielnika 1/5 takze nie mozna do niej wlozyc Bartona bo nie obsluguje 166 fsb :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co podają 6593 ??, chyba że bios z 6380 będzie działał z moją płytą ?, jestem tego ciekaw  :lol:

Jesli nie masz programatora biosu pod reka to lepiej nie probuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj z 10 razy tam zaglądałem i nici z tego, może gdzieś po sieci latają nieoficjalne   :?

Masz bardzo male szanse na znalezienie biosu z dzielnikiem 1/5. Jedynym wyjsciem, oprucz zmiany plyty, jest zabawa z mnoznikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...