Skocz do zawartości
Korkodyl

Gigabyte GA-870A-USB3L bios zwariował !

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od całkiem niedawna komputerek z ta płytą i wszystko było ok do dziś kiedy to bios po prostu zwariował.

Najpierw w windzie pokazały się "krzaki" i po resecie już nie odpalił. Po wejściu do biosa tam wszystko jest poprzekręcane :-| Niezrozumiałe słowa, jakies liczby - generalnie zupełnie nie wiadomo co i jak. Przywracałem ustawienia fabryczne, czyściłem cmos i nic :( Ciągle to samo. Płyta ma dual bios ale z czym to się je to ja nie wiem. Macie jakiś pomysł czy zostaje tylko gwarancja a tego wolałbym uniknąć bo trzeba będzie kompa wysyłać... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale komputer wchodzi do Windows, tak? Spróbuj z inną kartą graficzną (może być nawet stary Virge na PCI).

 

Windows 7 sie nie odpala - idzie, idzie i na koniec niebieski ekran.

Udało mi się uruchomić windows XP i z tego poziomu ponownie wgrać najnowszy bios i nic to nie dało.

Niestety nie mam innej karty żeby sprawdzić ale czy to właśnie grafika może być powodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 sie nie odpala - idzie, idzie i na koniec niebieski ekran.

Udało mi się uruchomić windows XP i z tego poziomu ponownie wgrać najnowszy bios i nic to nie dało.

Niestety nie mam innej karty żeby sprawdzić ale czy to właśnie grafika może być powodem?

 

Generalnie to fonty, które używa BIOS (Setup) siedzą właśnie w BIOS-ie karty graficznej. Piszesz, że czcionki są pozamienianie, więc zacząłbym od sprawdzenia z inną kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to fonty, które używa BIOS (Setup) siedzą właśnie w BIOS-ie karty graficznej. Piszesz, że czcionki są pozamienianie, więc zacząłbym od sprawdzenia z inną kartą.

 

 

Tak wygląda bios...

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

system się odpala tylko jak nie są zainstalowane sterowniki grafiki wiec chyba jednak karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...