Skocz do zawartości
kowalewski92

Karta graficzna pod A II x2 3,2GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym uzyskać fachową poradę jaką kartę graficzną dobrać do mojego procka w ten sposób, żeby karta była w pełni wykorzystywana. Myślałem nad Radeone'm HD6870. Jeszcze inna kwestia to wybór pomiędzy Radeone'm, a GeForce'm. W każdym razie mam taki procesor AMD Athlon 64 X2 245 /2.9GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/, podkręcony do ~3.2GHz. Jeśli chodzi o kartę jaką teraz posiadam jest to ASUS GeForce GTS 450. Kwota nie gra roli, bo domyślam się, że raczej karty te najlepsze nie nadadzą się do tego komputera, ale jeśli chodzi o ścisłość to 700zł jest maksymalną kwotą do wydania na tę kartę. Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie udzielone odpowiedzi.

 

Edit. Dodam, że posiadam taki mobo AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/.

 

kowalewski92

Edytowane przez kowalewski92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zmień procesor na coś z czterema rdzeniami i dopiero można pomyśleć o wymianie grafiki na lepszą. W jakiej rozdzielczości możesz grać tj jaka jest natywna monitora i w co grywasz? BTW Athlon 64, a Athlon II 245 to co innego, więc gdzieś coś pomieszałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w rozdzielczości 1280x1024, a co do pomyłki Athlon 64, a Athlon II 245 to nie mogłem się pomylić bo skopiowałem tę nazwę ze swojego zamówienia ze strony Co nowego ? : Esc.pl Czyli rozumiem, że bez wymiany procesora, bezsensem jest wymiana karty graficznej? A jeśli chodzi o procesor i kartę to jaki zestaw (procesor+karta) najbardziej opłaca się kupić do tego co mam w chwili obecnej?

 

Edit. Czy to będzie dobrym wyborem jeśli chodzi o procesor? http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_229&products_id=18357

 

Edit2. Wiem, że to temat o karcie, ale nie będę zakładał następnego dlatego spytam. Czy ten procek AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/ i ta karta Vertex3D Radeon HD6870 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP będą dobrym wyborem?

Edytowane przez kowalewski92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy ten procesor jest bardzo dobrym wyborem, ten procek powinien na tym ASRocku deptać ale na wszelki wypadek sprawdził bym czy obsługuje procki powyżej 120w.

Co do karty to również dobry wybór ale brałbym ze stajni MSI niewiele drożej a ciszej Klik

 

[edit] na stronie ASRocka piszę że obsługuje do 140w wiec nie będzie problemu nawet z oc klik

ale dokupił bym ze względu na głośność boxa jakiś coolerek np ze stajni silentium pc np ferra albo Spartana

 

co do Twojego pytania, bezsensem było by kupowanie mocnej karty, a zostawieniem tego proca co masz, ponieważ karta nudziła by się i nie było by wielkiego skoku wydajności

 

[edit2] Podaj jeszcze nazwę zasilacza jak możesz

Edytowane przez DarkKing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit2. Wiem, że to temat o karcie, ale nie będę zakładał następnego dlatego spytam. Czy ten procek AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/ i ta karta Vertex3D Radeon HD6870 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP będą dobrym wyborem?

 

Zapoznaj się z regulaminem działu. Inaczej kłopoty mogą być, min. z udzieleniem rzetelnej pomocy.

Informuję Cię, że tytuł "Jaką kartę dobrać do tego sprzętu? Pomoc w wyborze karty graficznej" nie spełnia wymogów regulaminu forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...