Skocz do zawartości
stahurski

2 windowsy-xp i 7 na 1 dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zaistalować 2 system,knkretnie windows 7 na jednym i tym samym dysku,na którym mam już xp.

Pod xp wydzieliłem sobie partycję E,sformatowałem.Zainstalowałem na niej wind.7.Wszystko przebiegło bez problemów,podczas rozruchu mam do wyboru ,który system uruchomić.

Pomimo ,że w7 jest zainstalowany na partycji E,to są widoczne pozostałe partycje(C,D,E.)

i wszystkie pliki na nich

Patrząc po dacie utworzenia na C zostały utworzone nowe pliki z 7.

Takie rozwiązanie jest do bani,partycje,a może nawet windowsy się przenikają.

Jest sposób posiadania 2 windowsów na jednym pc,ale żeby miały wzajemnie się niewidzące dyski,partycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śpieszę z wytłumaczeniem: nowe pliki na partycji XP utworzone przez Win7 to bootloader. Do tego tworzy się MBR siódemki pozwalający na multi-boot.

Chcesz, aby w danym systemie nie były widoczne pewne partycje/dyski?

Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> Magazyn -> Zarządzanie dyskami

PPM na daną partycję, potem 'Zmień literę dysku i ścieżki' i Usuń - partycja nie ma literki, nie jest widoczna poprzez np. Mój Komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe partycje ,owszem da się,ale jeśli chodzi o part.C to nie,nawet nie można zmienić lierki z C na inną:

 

Dołączona grafika

 

Teraz instalując na wind.7 cokolwiek np.sterowniki,to one nie pytają sie o lokalizację ,tylko instalują się na C,a windows 7 jest na D.

Kompletny groch z kapustą ,gwarantowane wysypanie się windowsa xp.

Xp jest 32 bitowy ,7 64 bitowy.

 

A może jest możliwość użycia 2 dysków twardych w jednym pc,jeśli tak to jak.

Edytowane przez stahurski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy C: masz napisane rozruch - więc nic dziwnego, że system, który jest z niej odpalany nie pozwala na manipulacje nią.

 

Co do 2 systemów na osobnych dyskach, to da się, ale będziesz miał tą samą historię, czyli główna partycja głównego dysku będzie rozruchowa. IMHO najlepiej (jeżeli nie chcesz używać zewnętrznego boot managera w rodzaju lilo, grub albo pqmagic) to odpiąć wszystkie dyski oprócz tego, na którym ma być instalowany system, zainstalować, włączyć pozostałe dyski i wybierać dysk przez temp boot device w biosie (zazwyczaj F12). W ten sposób możesz odpiąć każdy dysk w każdej chwili i system będzie bootował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...