Skocz do zawartości
djsilence

Khan Academy - nauka własnym tempem + wciągająca jak gra

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym Wam przedstawić "Khan Academy" gdzie każdy, za darmo

może podszkolić się z matematyki, fizyki, chemii, statystyki, ekonomii i wielu innych dziedzin,

we własnym tempie i bez wstydu.

 

Organizacja powstała przypadkiem, gdy jej Twórca Salman Khan tworzył klipy na Youtubie dla swych kuzynów,

którym pomagał w matematyce.

 

Salman, niegdyś manager funduszu hedgingowego, zdobywca 3 fakultetów MIT i jednego z Harvardu osobiście

po dziś dzień tworzy klipy wideo i w przyjazny sposób uczy i mobilizuje.

 

W dzisiejszym świecie częstej gratyfikacji w grach, szkoła wydaje się nudna i bezcelowa.

Khan Academy to zmienia, wprowadzając system punktacji i achivementów, które nie tylko dopingują,

ale i przytrzymują na dłużej.

 

Choć słyszałem o tej Akademii już dawno, dopiero wczoraj się przełamałem i spróbowałem swoich sił.

Szybki login za pomocą Google lub Facebook-a i jedziemy.

 

Po wejściu w wybrany dział (wybrałem matematykę) ukazał się gwiezdny 'Star Chart" jak ze Star Treka :-)

i zaczęła się gra w punkty i achievementy.

 

post-110226-0-78160900-1320010653_thumb.jpg

 

Dwa krótkie wieczory edukacyjnej zabawy i ten nienawidzący szkoły, śmierdzący leń jest przekonwertowany

i nie może się doczekać kolejnego wieczoru z Akademią.

 

Nie tylko można się podciągnąć z danej dziedziny i pobawić, ale także nauczyć anglojęzycznych zwrotów

użytych w zadaniach, wszakże matematyka jest uniwersalnym językiem.

 

Jeśli powyższe intro Was nie zainteresowało, bo kiepski ze mnie pismak, polecam wejść na stronę

i samemu się przekonać.

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=nTFEUsudhfs

Edytowane przez djsilence
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam, korzystam bardzo często. Khan Academy pomogło mi zdać egzaminy z prawdopodobieństwa i statystyki. Facet opowiada to tak świetnie, że aż chce sie go słuchać i wszystko łatwiej wchodzi, nie to co wykładowcy na uczelniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:banana:

 

Miałem szczęście mieć nauczyciela fizyki i matematyki, który tłumaczy w identyczny sposób. Jest francuzem, więc nie umie niepotrzebnie komplikować objaśnień nawet gdyby chciał. ;-) Po skończeniu liceum i pójściu na studia inżynierskie w UK właśnie tego mi brakowało. Wykładowca z materiałem zapiernicza przynajmniej 10x szybciej, o wiele więcej trzeba główkować samemu i nikt inny mi nie pomoże, więc wielkie dzięki za tego linka djsilence. To najbardziej przydatna strona jaką spotkałem od bardzo dawna, a nie miałem o niej pojęcia.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, iż się przydałem. Trzymam kciuki, iż Ci którzy chcą zapytać o pomoc w zadaniu domowym udadzą się najpierw do Khan Academy i nie dostaną ZPP :)

 

Jednocześnie dla tych którzy mają czas wyznaczam zadanie - zrobić 50 000 punktów dziennie ! :)

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajnie fajnie, tylko, że nic mi po tym, edukacje skończyłem definitywnie około roku temu - przynajmniej tą opierającą się na wkuwaniu czegoś czym w ogóle się człowiek nie interesuje, ale kilkanaście lat wstecz by się mi przydało :mrgreen:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Jednocześnie dla tych którzy mają czas wyznaczam zadanie - zrobić 50 000 punktów dziennie ! :)

 

Dzisiaj zacząłem i na tylu skończyłem, ale to pewnie jednodniowy epizod, chociaż faktycznie wciągające :D Z czasem zadania są trudniejsze i bez kartki się nie obejdzie :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56,023

Total Energy Points

 

Ale na razie robię dodawanie odejmowanie mnożenie dzielenie i kolejność wykonywania. chciałem poćwiczyć całki i działania na funkcjach logarytmicznych wykładniczych ale może wszystko po kolei... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwroccie uwage na achievementy za ktore dostaje sie duzo punktow i probojcie je zdobyc teraz przy prostrzych zadaniach bo pozniej jak przyjdzie trygonometria to nie bedziecie robic 100 problemów gdy wymagane jest tylko 10 :) Przy jednym zadaniu mozna nabic kilkanascie tysiecy :)

 

Dobrze ze do kasyna nie chodze.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój profil: Profile not available | Khan Academy

Jeśli ktoś chce się nauczyć matmy, ale od podręcznikowych definicji dostaje oczopląsu, to gorąco polecam.

 

@djsilence: 50k punktów dziennie to pikuś - w 4h zrobiłem 35k i to bez pośpiechu licząc w pamięci.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajnie fajnie, tylko, że nic mi po tym, edukacje skończyłem definitywnie około roku temu - przynajmniej tą opierającą się na wkuwaniu czegoś czym w ogóle się człowiek nie interesuje, ale kilkanaście lat wstecz by się mi przydało :mrgreen:

 

Co to ma wspólnego z Akademią Khana?

 

Lista wykładów przetłumaczonych na nasz język (trzeba kliknąć Video Subtitles pod filmem):

 

Hands-On Universe, POLAND - Khan Academy - po polsku!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...