Skocz do zawartości
tyszek21432

modernizacja sprzętu po bitcoinie ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

po bitoconie zostało mi troszkę sprzętu, nie wiem czy go sprzedać i kupić coś innego, czy można na tym sprzęcie postawić coś sensownego do grania.

 

Procek sempron - wiadomo do wymiany ;)

płyta msi 870-g45

ram 2gb patriot PC-10600 + druga kość 2gb patriot PC-10600

2 grafiki xfx 5870 - myślę nad wykorzystaniem tylko jednej raczej.

dysk samsung 500gb chyba F3

zasilacz 600W OCZ STEALTHXSTREAM

 

 

Szkoda, że płytka nie jest pod intela, no ale cóż ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co bym w nim wymienił, to procka - na Phenoma II BE. Grafiki możesz zostawić obie lub jedną, to już kwestia Twojego widzimisię. W dowolnym wypadku będziesz miał maszynę, która starczy Ci na długo (ja do dziś mam e8400+4GB+4890 i większość gier na 1920x1200 działa na maxa bez zacięć, a Twój zestaw jest o wiele mocniejszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Trzymanie dwóch GPU na tej płycie nie ma sensu, bo o ile x4 nie robi różnicy bitcoinowi to przy crossfire ogranicza wydajność i jest to nieopłacalne.

 

Pewnie, że się da. Sprzedać jednego 5870 i zapakować Phenoma II x4 955 dzięki czemu niskim kosztem pograsz we wszystko co dziś możliwe. Jeśli chcesz bardziej ingerować w konfigurację to bez problemu możesz sprzedać AM3 i dokonać zakupu np LGA 1366, które na allegro jest niedrogie ostatnimi czasy. Wykręcony i7 + CrossFireX to byłby zacny sprzęt pomijając pobór energii (zasilacz raczej poszedłby w odstawkę) i ewentualne mikroprzycięcia.

 

BTW Nieopłacalne już czy inny powód rezygnacji? XFX'y na gw?

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieopłacalne i za głośno w pokoju obok ;). XFX na gwarancji.

 

Myślę, jednak sprzedać płytę i kupić i5 2500k, p8p67, 8 gb ramu (kupić jeszcze te 4gb patriot) do tego jeszcze jakiś ssd oraz drugi 500GB samsung F3, żeby zrobić RAID 1.

 

Tylko nie wiem czy uciągnie to wtedy 600W. Ten zasilacz spokojnie ciągnął 2 karty 5870, ale jak dojdzie trochę lepszy sprzęt to wtedy musiałaby pewnie zostać 1 karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dobra opcja o której nie pisałem w związku z brakiem podanych funduszy. Myślałem, że ma być tanio, bo tak to na pewno nie będzie :P F3 jakieś 350 zł, i5 800 zł.. P8P67 nie ma sensu bo drugi slot to x4, więc jeśli chcesz CrossFireX to Z68 Extreme3 Gen3 (polecam, już za około 500 zł). Dwa radeony z i7-975 Extreme @4GHz pobierały 561W, więc na LGA 1155 mógłbyś podziałać jeśli lubisz balansowanie na krawędzi. OCZ ma bodaj 540W na 12V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fundusze zawsze znajdą się :P.

 

U mnie jest tylko kwestia wydajność/jakość/cena czyli opłacalność.

 

Nie wiem czy jest sens CF dwóch kart, jak nie będzie mi wystarczać 5870 to chyba lepiej kupić mocniejszą niż bawić się dwoma 5870.

 

 

Kwestia tylko tego czy opłaca się kupować i5 czy może jednak zostać przy AMD i phenomie.

Dysk SSD OCZ 80gb?

Ram może być te 10600 8GB czy może wymienić na szybszy?

 

Kwestia jeszcze tej płyty głównej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram opcję P67+2500k+ 1x 5870 ten zestaw da ci super wydajność w grach jak za tą cenę,do tego oczywiście dysk SSD i masz super maszynkę,w przyszłości można wymienić grafikę,ciężko będzie o taką która będzie się dusić przy i5 2500k@~4,5ghz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wykresach to wygląda fajnie, ale szczerze Ci powiem, że osobiście miałem okazje zmieniać Athlona II x4 na i5 i różnica raptem kilku klatek przy czym w BF3 i na AMD było płynnie.. W innych grach pozwolił na grę w 1080p bez spadków poniżej 30FPS, ale właściciela kosztowało to 800 zł (400 odzyskał sprzedając AM3) i stwierdził, że szkoda było zachodu. Jednak są to indywidualne kwestie i jeśli są fundusze to wolna wola - pamiętaj tylko, że płytę już masz, więc mniej wydajna opcja byłaby jeszcze tańsza.

 

Dysk Crucial M4 64GB

W kwestii pamięci

przy i5: nie warto, bo nie ma żadnej różnicy

przy Ph: nie warto, bo różnice znikome

przy FX: nie warto, bo choć są zauważalne różnice to lepsze pamięci nie są tego warte

W skrócie jak masz 1333 to miej ;)

 

Płyty pod LGA 1155, tak? Masz trzy opcje:

1. H61/67 + i5 2400 - tanio, ale bez OC w sensie stricte

2. P67 Pro/Pro3 + i5 2500K - stosunkowo niedrogo i pokręcić można

3. Z68 Extreme3 + i5 2500K - można i podkręcić i mieć na przyszłość SLI/CF + PCI-Express 3.0 o ile to jakikolwiek argument

 

Osobiście kupiłbym albo budżetową jedynkę, albo już dopłacił do trójki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle zastanawiam się czy wymienić kupić nową płytę i i5 2500k czy raczej kupić phenoma 955 lub 975. Różnica w cenie na procesorach jest 300 i 200 zł.

 

Nie wiem czy jest sens aż takiej ingerencji w sprzęt. Duża różnica jest pomiędzy tymi dwoma zestawami? W cenie 800 zł + 500 zł, czyli 1300, no 1100 jak sprzedam tamtą płytę.

A tutaj za 500-600zł mam już gotowy sprzęt.

 

Da radę tego phonma 955 czy 975 pokręcić na tej płycie?

 

 

Duża różnica nawet 100W jest pomiędzy tymi prockami podczas pracy, więc może dam się skusić jednak na tego intela

Edytowane przez tyszek21432

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nikt nie doradzi co zrobic z tm fantem ? :) Chce pograć w bf3 i cod mw3 i to wszystko.

 

Elektronika teraz podrożała, więc nie wiem czy kupować i5 czy jednak kupić tylko jakiegoś phenoma 955 be czy moze fx6100? Czy może jeszcze coś innego?

 

Da rady pokręcić tego phenoma 955 be na tej płycie? Martwi mnie jego prądożerność

 

Cześć,

po bitoconie zostało mi troszkę sprzętu, nie wiem czy go sprzedać i kupić coś innego, czy można na tym sprzęcie postawić coś sensownego do grania.

 

Procek sempron - wiadomo do wymiany ;)

płyta msi 870-g45

ram 2gb patriot PC-10600 + druga kość 2gb patriot PC-10600

2 grafiki xfx 5870 - myślę nad wykorzystaniem tylko jednej raczej.

dysk samsung 500gb chyba F3

zasilacz 600W OCZ STEALTHXSTREAM

 

 

Szkoda, że płytka nie jest pod intela, no ale cóż ;).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...