Skocz do zawartości
wunat

utorrent zmiana na co?

Rekomendowane odpowiedzi

utorrent dobija mnie bledem "disk overloaded" ktory pojawia sie juz od kilku wersji wstecz i powoli mysle o zmianie na inny program choc z ciezkim sercem... co polecacie? musi byc akceptowany na prywatnych trackerach, w miare malo zasobozerny (lata na atomie) i fajnie by bylo jakby w miare latwo dalo sie cala "biblioteke" peerow i seedow przeniesc z utorrenta. Tixati wygladal ciekawie ale nie uzywalem go za dlugo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Disk overloaded 100%? W takim przypadku pobierania ekstremalnie zwalniają? Znany problem, u mnie pomogła zmiana rozmiaru cache (Options->Preferences->Advanced->Disk Cache->Override...). Dałem z rok temu na 1280 MB, komunikat zniknął i jak do tej pory nie pojawił się :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wersji 2.2.1,

w opcjach "general" zaznacz "pre-allocate all files"

diskio.write_queue_size na 8x szybkość łącza w kB (albo i wyżej)

diskio.read_cache_size 130000

 

U mnie to naprawiło problem.

 

Drugi sposób:

Zainstaluj 3.0.1 alpha build 25829 (albo wyższy, ale 25829 teoretycznie powinien naprawić ten błąd)i ustaw "Override the automatic disk cache..." na 256 albo wyżej.

Edytowane przez TheUn4seen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walcze dalej ;) qbittorent bardzo fajny, ale jest zbanowany na trackerach, a Deluge nie wiem dlaczego, ale ajk sciaga 1 plik to wszystko idzie super, jak wiecej to odrazu jakby wstrzymywal wszystkie polaczenia. Widzi seedow i peerow, ale nie sciaga, zero ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Deluge bardzo pomaga zaznaczenie opcji "prioritize first and last pieces", u mnie na HTPC miałem z nim taki problem, że pod koniec torrenta (ostatni procent lub jego ułamek) transfer zwalniał do jakiegoś śmiesznego ciurkania, rzędu parę kB/s. Po zaznaczeniu tego już zachowuje się normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi, problem z Deluge w wersji Windowsowej polega na tym, że czasem ściąganie rusza na dwie, trzy sekundy po czym nagle zrywa wszystkie połączenia i staje. Nigdy nie udało mi się go zmusić do normalnego działania (z wersją Linuksową za to nie miałem nigdy żadnych problemów), właściwie w środowisku Windows tylko uTorrent 2.2.1 działa stabilnie i przewidywalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uTorrent właśnie zaczął odmawiać współpracy, zarówno używana przez wiele lat wersja 1.7.7 (również zainstalowana na 'czysto'), jak i najnowsza 3.0. Miał już ktoś taki problem? ~20s po uruchomieniu program zalicza zwis, zawsze, niezależnie od okoliczności.

Edit: BitTorrent, na którym bazowany jest uT też się krzaczy, natomiast Deluge działa bez zarzutów, aczkolwiek nie podoba mi się. Coś jest nie tak... wtf? :D

Tymczasowo używam klienta qBittorrent, prezentuje się całkiem nieźle.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...