Skocz do zawartości
draenei

Lutowanie ss 4h

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu mam problem z lewym "nausznikiem" z Steelseries 4H, black if it matters.

Gwarancja sklepowa się skończyła, a wysyłka do serwisu steelseries mi się nie opłaci(support odpisał mi, że przyjmą mi na RMA, mimo że 2 latka już minęły od ich zakupu), ale przesyłka do Danii, awwww.

Ale do rzeczy: kabel przerywa przy samym połączeniu (tak jak tu to widać w załączniku). Ta gumka wystająca pękła i kabel się majta na wszystkie strony - jak delikatnie poruszać, to jakoś styka i działa przez ułamki sekund. Początkowo wystarczało owinąć kabel wzdłuż pałąka mikrofonu, lecz teraz i to nie pomaga.

 

I teraz pytanie - dałbym rady to samemu/z pomocą kumpla polutować i czy byłoby to trudne(nie jestem ekspertem od elektroniki)? Czy może lepiej oddać to jakiemuś elektrykowi na mieście i ile by to raczej kosztowało?

post-177328-0-61631300-1320694350_thumb.jpg

Edytowane przez draenei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszka z podstawką powinna być przypięta do nausznika na zatrzaskach, zdejmujesz i pod spodem są śrubki. Po odkręceniu ich masz dostęp do płytki na której zalutowane są końcówki kabli. Odlutowujesz wejściowe, skracasz kabelek poza miejsce przerwania i przylutowujesz w tej samej kolejności w te same miejsca.

 

To bardzo ogólny schemat ale najpopularniejszy, różne słuchawki mogą różnić się budową i sposobem montażu/demontażu. Generalnie proste jak siurek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...