Skocz do zawartości
St.Anger

Jaką markę oleju wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Poleci ktoś  jakiś dobry, sprawdzony sklep online z olejami bądź najlepiej jakiś stacjonarny w krakowie? Ewentualnie ktoś może polecić jakąś alternatywe dla Total Ineo ECS 5w30? z normą jak dobrze pamiętam ACEA C3 dla silników z FAP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego leję Castrol Magnatec 5W40 z normą C3 (taki sam używał poprzedni właściciela auta) i nie mam żadnych problemów. Zmiana co 15tyś i auto lata bez problemów, inna sprawa, że następnym razem chyba spróbuję Liqui Moly bo ponoć jest bardzo dobry i w przeciwieństwie do choćby Castrola właśnie nie zostawia osadu/nagaru ;) (o ile ten Castrol faktycznie zostawia jakiś osad ;))

 

EDIT: samochód to Mitsu Carisma 02' 1.9 DID i ma niemal 300tyś przebiegu ;)

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego leję Castrol Magnatec 5W40 z normą C3 (taki sam używał poprzedni właściciela auta) i nie mam żadnych problemów. 

a ja go nie polecę - bo parę lat temu zamarzła mi przez niego odma w silniku i potem mi go nieżle obrzygało jak wypluł przez bagnet, po zmianie na castrola 0w40 jakiś Edge czy jakoś tak nie wystąpił juz ten problem [a eksplatowany samochód tak samo, i zdarzały się dużo większe mrozy]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i się czyści tylko jak uzywa sie tego magnetycznego szajsu, bo na lepszym to jest zadowolona ;) i jakoś nie chciała się zapchać [konkretnie to podobno wilgoć się tam ma zbierać i zwężać światło rurki] - zmiana oleju  i po problemie ;) a zimy jeszcze tęższe się trafiały

peżo 1,8 16V 116KM bez gazu tak dla jasności

 

ps

jak miałem R25 2,0 B+lpg [jeszcze na gaźniku - całe 100kucy] to lubił się jakiś wąz od odmy zapychć takim białawym szajsem ale to z gazu podobno wyłaziło - wystarczyło przedmuchać ;) - swoją drogą bardzo zajefajna maszyna ;) i aby nie odbiegać od tematu to chodziła na półsyntetycznym Lotosie 10w40

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps

jak miałem R25 2,0 B+lpg [jeszcze na gaźniku - całe 100kucy] to lubił się jakiś wąz od odmy zapychć takim białawym szajsem ale to z gazu podobno wyłaziło - wystarczyło przedmuchać ;)

To nie wina gazu była, tylko partactwa gazownika druciarza, który sklecił instalkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina gazu była, tylko partactwa gazownika druciarza, który sklecił instalkę.

tego to nie wiem bo maszyna zawsze sprawna była i ładnie chodziła [przez czały czas co ją miałem nie zawiodła], tylko własnie nieraz się to zapychało z tego co kojarzę to było jakoś przy niskich temperaturach

co do gazownika to niby miał dobre opinie i znajomi chwalili [nie mieli też zadnych problemów]

ale miałem taką przygodę że w nocy ktoś mi wyciął parownik od gazu [po h..j to komu?] - wlażł od spodu  przeciął przewody gazu i chłodziwa - zastanawiające że to gdzie ten parownik jest to mogło parę osób tylko wiedzieć w tym przede wszystkim gazownik ;) ale r25 to mocna maszyna człowiek nieświadomy niczego rano spieszył się do roboty na gazie nie odpala bo to w lato było to przełaczył na benzynę i w drogę ;) dopiero po paru km wskażnik temp wody się podniósł i potem trochę pary szło, po otwarciu maski szok! ale co zrobić dolałem wody i pojechałem dalej  ;)

po wymianie węży i założeniu parownika maszyna smigała dalej

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Dziektarz napisał:

Witam , Ja bym jeszcze serdecznie polecił doskonały olej Polskiej marki Specol, olej produkowany w Polce przez Polską firmę i polecam np. świetny olej syntettczny Gold 5W40: http://zmienolej.pl/pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=Specol+gold+5w40&submit_search=

Tak kiepsko sprzedaż idzie, ze trzeba spamować? :) Ale jak juz Pan poleca Specola to mam pytanie czym podyktowana jest ostatnia zmiana kart specola i nagly wzrost NOACK ich niektorych olejów? 

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2018 o 22:31, KAX_ napisał:

Tak kiepsko sprzedaż idzie, ze trzeba spamować? :) Ale jak juz Pan poleca Specola to mam pytanie czym podyktowana jest ostatnia zmiana kart specola i nagly wzrost NOACK ich niektorych olejów? 

Tutaj nawet nieźle wypadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2018 o 20:39, tom256 napisał:

Tutaj nawet nieźle wypadł.

A co ten test ma do jakosci oleju? W ogóle nie odzwierciedla warunków panujących w silniku. Najlepiej w tych smiesznych testach wypadl olej przekladniowy to może by przekladniowke do silnika zalać? Testowanie olejów w taki sposób to jak by opony samochodowe testować montując na tacze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, garvus napisał:

Jak już przy motoryzacji jesteśmy to może ktoś doświadczony zerknie tutaj https://dufal.pl/ i wytlumaczy mi jakimi metodami i jak to sie w ogole odbywa, ze mozna usunac wgniecenia z karoserii, nawet te najwieksze bez koniecznosci lakierowana? Przeciez zawsze sie go zdrapie i nie bedzie to estetycznie wygladac czy ja o czyms nie wiem i serio sa tak dobre metody?

Dobrze że dałeś linka bo ten spam nie miał by sensu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...