Skocz do zawartości
Maniakalny

Program ochrony kupujących - allegro - jak to działa.

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie takie mam odczucie, że to była jakaś lewizna. Cena końcowa to była +20% od wyjściowej, z czego każda moja licytacja, zrobione przeze mnie w ciągu 1 minuty, ( minimum + 50 zł do obecnej ceny ) była z automatu przebijana. Czyli drugi kolo licytujący ( bo było tylko nas dwóch ) walnął od razu + 500/700 zł więcej. Wydaje mi się to mało realne. Prowizję sam zaproponowałem uregulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys (listopad 2012) ktos oszukał mojego kolege przez allegro.
Niby nic specjalnego, ale okazalo sie ze nikt na konto sie nie włamał tylko poprostu gosc ze swojego konta zaczał oszukiwac ludzi. (jak sie potem okazalo gosciu rocznik 1992)

Sprawe zgłosił, allegro oddało kase, tyle.
Po pol roku przychodziły jakies listy jeszcze ze postepowanie nadal w toku oraz ze zgłaszaja sie kolejne osoby poszkodowane.

Kilka dni temu przyszedł ostatni list w ktorym było napisane wszystko, tzn ze gosc oszukał łacznie 7 osob (złoszone sprawy). Kolege i jeszcze jedna osobe na okolo 400zł i reszte na 18-25zł (oferował za darmo stary komputer na tablicy/olx, ale wymagał wpłaty na wysyłke, potem sluch po nim zaginał - swoja drogą zdziwiony byłem ze ludzie zgłaszali goscia za 18zł)

Koniec końcow gosc dostał wyrok:
- 1 rok w zawieszeniu na  4 lata
- grzwyna w wys 200 stawek dziennych (10zł - stawka dz) (
- zwrot kosztow dla poszkodowanych do 6 mcy
- zwrot kosztow postepowania
 

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jak wygląda sprawa w przypadku płatności za pobraniem? Koleś bez komentarzy (0) sprzedaje coś bez ceny minimalnej, ale zastrzega sobie wyłączność na płatność za pobraniem w paczkomacie. POK wtedy mnie chroni czy lepiej darować sobie? Cena nie będzie duża, bo ok. 30zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ryzykowac dla 30zł, lepiej kupic cos droze u innego sprzedawcyj i tyle., nawet jak bedziesz zgłaszał to i tak czas stracony, tłumaczenie policji tego wszystkie  wg mnie nie jest tego wart.

Edytowane przez Maniakalny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

Ja też zostałem oszukany na telefon 1220 zł i dokładnie jak w Twoim pierwszym poście Maniakalny. Ugadaliśmy się do mniejszej ceny i wysłalem pieniądze. Akurat szybko kapnąłem się że to oszust i już po 6 dniach od kupenia byłem na policji z mailami itp. Zgłosiłem na POK i czekam te 30 dni na RSD (20.11.2014 minie 2 tygodnie od złoszenia). Powiedz mi, czy ważne jest to co dostanę w tym liście? Czy po prostu otworzyć i wysłać w raz z dokumentami do allegro? Musi być koniecznie wszczęcie sprawy? A jak umożą, to też wysłać do allegro?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak to jest z tym pok jeżeli kupiłem przedmiot przez kup teraz ale nie wpłaciłem pieniędzy przez payu tylko bezpośrednio na nr konta podany przez sprzedającego w mailu który jest przypisany do jego konta? Problem w tym, że aukcja dalej wisi ze statusem przedmiot zakupiony ale nie zapłacony ponieważ nie miałem tej opcji zwykłego przelewu po zakupie. Allegro może uznać, że to był zakup poza allegro i nic nie zwrócić?

 

Sprawa wygląda tak chciałem zakupić laptop była licytacja napisałem do sprzedającego za ile chciałby sprzedać ten laptop w opcji kup teraz. Odpisała kobieta że może się zgodzić za tą cenę co jest w licytacji(laptop 400zł taniej niż inne używane). Zgodziłem się i poprosiłem o zmianę charakteru aukcji z licytacji na kup teraz. Za kilka minut dostałem link do nowej aukcji. Kupiłem po czym dostałem wiadomość z nr konta na odpowiedz czy mogę wpłacić przez payu ta osoba odpisała, że ma problem z kontem payu ponieważ zmieniała nazwisko po ślubie itd. Trochę to było podejrzane ale sprzedający był od 8lat na allegro ponad 150 komentarzy 0 neg. Zaufałem tej osobie tym bardziej że dla zmylenia mojej czujności opisywała dużo szczegółów na temat wysyłki że mogę dopłacić do dostawy w sobote itd. Parametrach laptopa. Nawet na zdjęciu laptopa zgadzała się data wyświetlana na ekranie(parę dni przed wystawieniem aukcji). Sprzedający poprosił  o wysłanie potwierdzenia przelewu to już następnego dnia wyśle laptop. Wysłałem po tym kontakt się urwał.

Następnego dnia dostałem mail z allegro o zablokowaniu konta tego użytkowania z powodu tego że ktoś się podszywał pod tą osobę.

Pierwsze co to zadzwoniłem na nr podany przez sprzedającego i jak się okazało odebrała osoba która jest właścicielka konta i potwierdziła, że ktoś się włamał. Dała mi nr telefonu do innej poszkodowanej osoby. Następnie pierwsze co to zadzwoniłem do mojego banku z reklamacją przelewu i do banku odbiorcy(oszusta) z zaistniałą sytuacją. Przyjęli zgłoszenie. Po tygodniu dostałem mail z mojego banku że nic nie mogą zrobić.

Tego samego dnia kiedy otrzymałem mail od allegro poszedłem na policje i dostałem zaświadczenie o zgłoszeniu. 

Jest jakiś ustawowy termin według którego policja czy prokuratura musi mi wysłać list z nr sprawy? Czy mam jakieś szanse na zwrot z POK?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6.08 mija termin przesylania dokumentow, oczywiscie bylem pewny ze termin mam do 8.08 i mialem sobie wczoraj juz przedlużyc na spokojnie, ale wyniknely pewne sprawy i to tym zapomnialem. (zgodnie z regulaminem mozna jednorazowo przedluzyc o 30 dni piszac meila do allegro)

Zobaczylem to o 1 w nocy dzis ze jednak do 6.08 czyli dzis, napsialem meila odrazu (1:30 w nocy) (dzis kolo godziny 8 przedluzyli moj wniosek)
Takze allegro dzialaja dosc sprawnie w kwestii POK.

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z falą wałkoni na allegro o ile nie jest to jedna osoba lub dwie, bo schematy działania sa bardzo podobne, małe info:

Konta zwykle są przejęte. Konta maja 100% poz i oczywiscie 99% lub 100% komentarzy jest za KUPNO, i nagle ktos taki sprzedaje cos w mega cenie?, nie realne.

Zwykle wystawiane są nowsze podzespoły (takie jak karty graficzne/procesory/płyty/telefony) ceny oscylują raczej od 1000 w góre (duzo np kart graficznych w cenach 2000 gdzie minimum ida po 2500 )

Ceny MUSZĄ byc atrakcyjne, bo od zgłoszenia takiego konta, allegro dosc szybko reaguje, wiec hultaje nie moga wystawiac sprzetu w normalnej cenie.

Zwykle klikam takie aukcje i odrazu przechodze w formularz kontaktowy i zgłaszam przejęcie konta lub "podejrzewam ze osoba nie wysle towaru) zwykle w ciągu 6-12 godzin odpisują, zwykle moje podejrzenia sie sprawdzaja i konto jest zawieszane oraz allegro informuje ze doszlo do przejęcia konta.

Dodatkowo tacy sprzedawcy oferują nawet odbior osobisty dla uśpienia czujnosci, najdziwniejsze jest to  ze numer telefonu zwykle jest zmieniany na nieistniejący (posiada oczywisc 9 cyfr, lecz po wykreceniu numeru, abonent jest niedostepny lub nie ma takiego numeru)

Oszuści czesto podają numer konta, warto sobie zapisac, bo czesto konta sie powtarzaja (kiedys pula sie wyczerpie :lol: )

Jak komuś sie chce moze zgłosic na policji ten numer konta, nie wiem czy cos z tym zrobią, ale jak ktos ma czas to zrobic.



PS 
Jesli jest podany numer konta warto tez go "sprawdzic" - wpisujac go na odp stronei wyswietla sie miejscowosc gdzie przynalezy ten numer. (oczywiscie nie jest to reguła, ja sprawdzialem tylko 3 numery, i numer np nalezał do Krakowa, a gosc podawał miejsciowosc 150km od szczecina)

Zwykle wałkonie nie podaja głownych miast jako lokalizacja z uwagi na to ze jest duza szansa ze ktos z tego miasta kupi lub bedize miał niedaleko no i bedzie chciał odebrac, a wtedy caly plan z przejeciem konta idzie w błoto.


Dodatkowo - nie wiem jak to jest teraz, ale wiem ze bardzo daaaaawno temu np gdy wpłacałem pieniądze do kolegi na konto, szedłem poprostu do banku w ktorym ma konto, w okienku podawałem numer konta i pytałem czy ten numer konta nalezy do (tu pada nazwisko i imie), oczywiscie pani w kasie nie mogla podac danych, ale mogła potwierdzic czy to konto nalezy do tej osoby. Zawsze było ze TAK, w sumie nie przetestowalem czy jakby padło NIE, to czy bede mogl wplacic.

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy płatności kartą, za pobraniem, w paczkomacie InPost, nadal jestem w 100% ubezpieczony przez Allegro na wypadek cegły w pudełku?

Udało mi się coś trochę taniej upolować i trochę się zdziwiłem, że sprzedawca sam mi wpycha bezpłatną wysyłkę na paczkomat za pobraniem (płatna z góry już nie jest bezpłatna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...