Skocz do zawartości
jimmy1

Kino domowe za 3.5 - 4tys. , Telewizor za 6tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Urządzanie pokoju powoli dobiega końca więc przyszedł czas na kupno sprzetu mam nadzieje ze pomożecie mi swoim doświadczeniem i podzielicie sie wiedzą na ten temat.

Pokój jest w kwadracie ma około 50m2 (7.5m x 7.5m) Moim marzeniem jest kino domowe( z odtwarzaczem Blu-ray) sporej,dużej mocy jeżeli chodzi o "waty" jednak priorytetem jest jakość dzwięku.Oczywiście chcę aby była mozliwość prostego podłączenia do telewizora ,komputera.Czy 3.5-4 tys. starczy?Chcę też kupić w najbliższym czasie telewizor 50-60 cali ,Panasonic TX-P50G30E-plazma lub.......? W pokoju bedzie tylko telewizor (N-ka,Blu-ray)i komputer.Pomóżcie.

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zakladasz taki temat, to zakladam, ze nie jestes audiofilem, ktory jara sie kablami od betoniarki jako kable to tylnich glosnikow 8O Tazke z wlasnego (i nie tylko) doswiadczenia, moge polecic Tobie ampli Onkyo, nawet najtanszy model TX-308. Glosniki Jamo 5.0(S606 albo S608) + odpowiednio mocny sub (odradzam Jamo, moge polecic JBL) i zmiescisz sie w wybranej kwocie. Do 4k nie da sie zbudowac nic nad przerost. Wprawdzie masz calkiem spore pomieszczenie i to glosniki, a nie amplituner w tej kwocie bedzie bolaczka. Pamietaj jedynie o szerokim i rownym rozstawieniu glosnikow frontowych (przynajmniej 1m od krawedzi TV), odleglosci kanapy od TV (mysle ze ~4-4.5m bedzie optymalne w tym pomieszczeniu dla takiej wielkosci TV). No i sub zagra dobrze tylko tam, gdzie dobrze zagra 8O a nie tam gdzie go postawisz.

 

Uprzedzajac Twoje pytanie... czy oplaca sie dorzucic troche kasy do czegos lepszego? Tak, do suba z pewnoscia bo masz duze pomieszczenie, ale to tylko i wylacznie ze wzgledu na chec ogladania filmow. Przy muzyce... zalezy czego sluchasz i jakiej jakosci, czasem lepiej z wylaczonym, czasem lepiej z wlaczonym. Polecane Onkyo ma wystarczajaco duzo mocy by napiedzic te i nawet troche lepsze glosniki + sporo opcji i kodekow, ktorych pewnie nie uzyjesz nigdy.

 

Ze swojej strony moge jedynie dodac, ze bardziej sie oplaca dopracowac ustawieniem taki "nisko budzetowy zestaw", niz ladowac kase na poczatku w zestaw, ktorego nie bedziesz potrafil uzyc, a tym bardziej poczuc roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...