Skocz do zawartości
RepsOn

Przesiadka z intel socket 775 na 1156

Rekomendowane odpowiedzi

WSTEP - można pominać ^^

 

Witam, mój pierwszy post od lat. Na wstępie od razu zaznaczam że moja przygoda z piecami skończyła się na amd'owskim sockecie 939 kiedy to kręciłem dniami i nocami mojego selekta Venice ze sławnej serii 0521 (czy jakoś tak). Potem przesiadłem się na socket 775 i już wtedy nie wiedziałem co z czym się je, zakupiłem zwykłego E7300 na jakiejś badziewnej asusowskiej P5N-D, bez żadnego rozpoznania itp, co skończyło się tym że ledwo co udalo mi się pokręcić procka gdy zaszla w końcu taka potrzeba. Teraz nie chce już popełnić takiego blędu wiec postanowiłem przypomnieć sobie o loginie i haśle do kochanego niegdyś forum i zalożyć temat.

 

Koniec WSTĘPU.

 

Podpatrzyłem więc w dziale "Co kupić" pare zestawów komputerowych i jak narazie ubzdurał mi się taki setup

 

PROCESOR Intel Core i5-2400 /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ [bX80623I52400]

 

MB Asus SaberTooth P67 Rev.3.0 /intel P67/ [sABERTOOTH P67 R3.0] (w zasadzie nie jestem pewien czy nie przesadzam z tą płytą, po prostu zaufanie miałem od zawsze tylko do Asusa i DFI, a między Asus.P8P67.PRO.Rev.3.0 a tym SaberToothem wielkiej różnicy w cenie nie ma stąd ten wybór, jak coś proszę mnie naprostować :) ) obsługuje to SLI w ogóle bo coś nie widze informacji o tym ?

 

RAM Kingston 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 HyperX Blue (w ogóle nie ogarniam tych ddr3 więc padło na pamięci z któregoś tam zestawu listopadowego, najpierw zakupiłbym tylko 4gb, za mieśiać dwa dokupiłbym następne, jeśli są jakieś lepsze, niewiele droższe to pisać )

 

 

 

Co do karty graficznej to narazie zostałbym przy moim GF 9800, jak narazie wszystko dzwiga jak leci, HDD niedawno kupowałem to też odpada, z tym że przymierzam się już do jakiegoś SSD który będzie winde dźwigał (ale o to już kiedy indziej w innym temacie zapytam)

 

Teraz pozostaje zasilacz, posiadam już troszkę wiekowego RASURBO GAP 656i nie mam nawet zielonego pojęcia czy on jest kompatybilny z w/w płytami głównymi, więc także proszę o porade w tej sprawie. To chyba narazie tyle, chyba o niczym nie zapomniałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat i nie chcę za dużo wydać. Na Allegro, po taniości, to duże wzięcie ma duet ASRock P67 Pro3 + i5 2500K, razem ok 1200 zł (w moim przypadku reszta ze obecnego kompa). Jak czytam, płytka ma dobre opinie, jeśli chodzi o podkręcanie. Jestem o włos od zakupu, ale jednak chciało by się coś na Z68 dającego możliwość wyłączania karty graficznej i korzystania z integry w procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek zmień sklep .

 

Potem zmień podzespoły - obecny konfig jest za drogi w stosunku do możliwości .

 

CPU - I5 2500K - 864 zł ( techplanet.pl ) / 810 zł ( ddr2.pl ) / 865 zł ( ddr2.pl - selekt z OC 4,6 Ghz )

 

MB - Asrock P67 Pro3 - 384 zł

 

Ram - Goodram DDR3 1 333 mhz CL9 - 86 zł .

 

W najdroższej opcji ( I5 Selekt ) wychodzi 1 335 zł , prawie 300 zł taniej od tego co ty wybrałeś .

 

Za kasę zaoszczędzoną na płycie masz lepszy procek - doskonały do OC , podana płyta to bardzo dobry model , sama firma także jest dobra jakościowo .

 

Co prawda nie ma wsparcia dla SLI/CF ( ma tylko jedno gniazdo PCI-e 16x ) .

 

Do gier spokojnie wystarczy 4GB ramu .

 

Twoja obecna zasiłka nadaje się na śmietnik - proponuję bardzo dobrego XFX Core 450W za 219 zł .

 

Ceny z techplanet.pl

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zestaw asrock pro3, 2500k i 8gb kingstona kosztował 1344zł w agito. Plus przesyłka 21.

2400 nie nadaje się do oc.

Duet z allegro w sumie wychodzi drożej, patrz że 8gb to minimum 150zł.

W agito proca masz za 799, asrock za 385, ram za 150zł+/-3 (cena sie zmienia codziennie)

 

@MariuszDW

p68 nie ma sensu, te rozwiązanie nie jest raz wygodne, dwa energooszczędne...NIC nie zaoszczędzisz. Nie żebym coś o tym wiedział, powtarzam tylko opinię osób trzecich czytających testy tych płyt i tych rozwiązań.

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek nie do OC i mobo do OC? Nie rozumiem. Albo chcesz OC i bierzesz i5-2500K albo nie chcesz kręcić i bierzesz byle jakie mobo na H61.

 

H61 nie obsluguje 4 slotow ram, sa plyty z 4 slotami ale... zdaje sie, ze wszystkie 4 sloty mozna obsadzic tylko jednostronnymi ukladami. usb3 jest obslugiwane przez osobny kontroler, brak plyt na tym chipsecie z bogatszym wyposazeniem, pojawily sie tez spekulacje o braku obslugi ivy bridge przez ten chipset. Zakup P67 + i5 2400/2500 bez k nie jest wcale pozbawiony sensu. Tym bardziej, ze i5 2500 bez k mozna podkrecic do 4,1 ghz - to naprawde powinno wystarczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...