Skocz do zawartości
Caleb

Core i7 - Sandy Bridge E (LGA 2011)

Rekomendowane odpowiedzi

Napiecie powyżej 1,4V podobno dosyć szybko degraduje lub nawet zabija te procki... więc uważaj :wink:

 

990x chodzi prawie rok na 1.5V, a też w 32nm i nic się nie działo.

Masz jakieś konkretne linki i i informacje co do degradacji SB?

Edytowane przez scooby14444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie powyżej 1,4V podobno dosyć szybko degraduje lub nawet zabija te procki... więc uważaj :wink:

 

Wysokie V memek (czyt. 1.65V+) potrafilo ubic wczesne batche, wysokie V na CPU zabijajace/degradujace to loteria.

Jeden ubije na defaulcie, drugi nie ubije na 1.6V :D

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najmniej pplowa tych niby objawow degradacji cpu to tak naprawde degradacja sekcji zasolania na plycie glownej . Od ponad 12 lat skladam pecety i kiedys na tanich mobasach to byla istna plaga , 3 miesiace z srednim oc na takich plytach i sekcje zasilania padaly jak muchy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaostheory

2500K? 2600K? IB? :lol2:

 

Dołączona grafika

 

@ down lysyn:

 

Przypomnę co kiedyś napisałeś, bo specjalnie tego szukałem.

 

"Nie bede czekał. 2600K wypada lepiej w markach jiz 980. A ja lubie marki. "

 

Jak lubisz marki to dostałeś szkrina. A teraz powiedz co za low endzik tam masz, że tak boli ten szkrin :)

Edytowane przez chaostheory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam chaos spinasz się. Imho pokazałeś żałosne 6,7k na high end'owym procku i 580'tce. Oczywiście wynik physics niezły, ale u siebie na totalnym budżetowym pc mam w tym marku mam 7,3k (physics nieco ponad 11,3k przy 4,9GHz), więc popuść zwieracze, bo jeszcze hemoroidów się nabawisz :lol: pzdr

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaostheory

Nie masz pojęcia o rzeczy. Wynik physics właśnie jest zaniżony. Ponadto tu nie chodzi o wynik, bo ja się w 3d marki nie bawię, tylko o możliwości procka. To normalny system do codziennego użytku i do pracy, sporo syfu, normalnie działające w tle usługi i programy typu antywirus, a nie żaden OS z wyciętym milionem usług tylko do uruchamiania 3dm. I wszystko oprócz procka leci na standardowych taktach.

 

PS. Jak masz taką wielką potrzebę to pożyczę system do 3d marków od GFoyle'a i wciągnę ten Twój "budżetowy" komputer nosem. Tylko czy jesteś pewny, że tego właśnie chcesz? :lol:

Edytowane przez chaostheory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia o rzeczy. Wynik physics właśnie jest zaniżony. Ponadto tu nie chodzi o wynik, bo ja się w 3d marki nie bawię, tylko o możliwości procka. To normalny system do codziennego użytku i do pracy, sporo syfu, normalnie działające w tle usługi i programy typu antywirus, a nie żaden OS z wyciętym milionem usług tylko do uruchamiania 3dm. I wszystko oprócz procka leci na standardowych taktach.

 

PS. Jak masz taką wielką potrzebę to pożyczę system do 3d marków od GFoyle'a i wciągnę ten Twój "budżetowy" komputer nosem. Tylko czy jesteś pewny, że tego właśnie chcesz? :lol:

 

to proszę zrób to, pokaż ile jesteś wstanie wyciągnąć. platforma raz droższa od 1155 a wydajność niewiele większa, proszę pokaż ile jesteś wstanie wyciągnąć w tym głupim 3dmarku, 2011 na tą chwilę jest kompletnie nie opłacalną inwestycją, chyba ,że ktoś potrzebuje 6rdzeni do obróbki grafiki albo do programów które to wykorzystają i w nich różnica między 2011 a 1155 jest widoczna i na tym oczywiście zarabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500K? 2600K? IB? :lol2:

 

@ down lysyn:

 

Przypomnę co kiedyś napisałeś, bo specjalnie tego szukałem.

 

"Nie bede czekał. 2600K wypada lepiej w markach jiz 980. A ja lubie marki. "

 

Jak lubisz marki to dostałeś szkrina. A teraz powiedz co za low endzik tam masz, że tak boli ten szkrin :)

 

Mnie boli?

To mój wynik na 580 i na starych sterach + kiepsko podkrecony procek:

 

http://www.fotoload.pl/index.php?id=f91c8b14420be77de7e895003e13c438442

 

Niedługo wyjdzie IB i juz kase zbieram na niego - wtedy zobaczymy.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaostheory

Nadal nie zrozumiałeś co napisałem w poprzednim poście prawda? Wynik masz wyższy, bo podkręciłeś grafikę :)

 

to proszę zrób to, pokaż ile jesteś wstanie wyciągnąć. platforma raz droższa od 1155 a wydajność niewiele większa, proszę pokaż ile jesteś wstanie wyciągnąć w tym głupim 3dmarku, 2011 na tą chwilę jest kompletnie nie opłacalną inwestycją, chyba ,że ktoś potrzebuje 6rdzeni do obróbki grafiki albo do programów które to wykorzystają i w nich różnica między 2011 a 1155 jest widoczna i na tym oczywiście zarabia

 

Ty też nie rozumiesz. Odpalę ten sam konfig na systemie do benchów, problem jest tylko taki, że nadal nie będzie chciało mi się podkręcać grafiki i "wyciskać" wyniku, bo ja się w 3d marki nie bawię. Platforma jest dwa razy droższa, bo jest high-endowa i w tej chwili najwydajniesza, a to co najwydajniejsze zawsze jest drogie. To całkiem jak z SSD. Ostatnio czytałem taki fajny komentarz:

 

"Honestly lets face it. The SSD haters don't really hate the drive, they hate the price. This comparison isn't about price its about performance. SSD's out-perform HDD's. Accept it. Next video."

 

Zamień teraz "SSD" na "S2011", a "HDD" na "S1155". Zaczynasz kumać? Nie hejtujesz platformy, hejtujesz cenę, bo nie jest przystępna. Bo jakby była przystępna to co drugi człowiek miałby s2011 w sygnie.

 

W pewnym dużym sklepie komputerowym w Krakowie, dziennie wychodzi 30 zestawów 2500K i 20 zestawów 2600K. 3930K/3960X wychodzi raz na tydzień. Platforma zdecydowanie nie dla ciułaczy.

 

Mi tam pasuje, że jest dwa razy droższa i najwydajniejsza, bo o to właśnie chodzi - lubię jak słupek w kompresji h264 pomyka od 0 do 100 % w bardzo krótkim czasie :>

 

@ down: Jak procek jest kiepski do marków, a się w nie bawisz, to go ubij i następny. Znam takich co przerzucają po 50 sztuk, byleby dorwać tego "upragnionego". A jak kogoś to męczy to za nieco ponad 1000 ojro można złożyć zamówienie na procka robiącego dokładnie tyle ile sobie wymarzysz (w granicach rozsądku).

 

PS. IT'S TOP SECRET. Yet.

Edytowane przez chaostheory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powinienes pokazac jakiegos screena z super wynikiem. Twój procek jest super tego nikt nie neguje. Moj ( w chwili obecnej 2500K) jest kiepski do markow. Ale mysle ze IB bedzie ok.

 

PS. Kiespki do markow bo miałem ostatnio platforme ekonomiczna. Ale spowrotem wracam do lepszych rozwiązań.

 

PS. A jakie masz komponenty w nowym super kompie?

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie zrozumiałeś co napisałem w poprzednim poście prawda? Wynik masz wyższy, bo podkręciłeś grafikę :)

 

 

 

Ty też nie rozumiesz. Odpalę ten sam konfig na systemie do benchów, problem jest tylko taki, że nadal nie będzie chciało mi się podkręcać grafiki i "wyciskać" wyniku, bo ja się w 3d marki nie bawię. Platforma jest dwa razy droższa, bo jest high-endowa i w tej chwili najwydajniesza, a to co najwydajniejsze zawsze jest drogie. To całkiem jak z SSD. Ostatnio czytałem taki fajny komentarz:

 

"Honestly lets face it. The SSD haters don't really hate the drive, they hate the price. This comparison isn't about price its about performance. SSD's out-perform HDD's. Accept it. Next video."

 

Zamień teraz "SSD" na "S2011", a "HDD" na "S1155". Zaczynasz kumać? Nie hejtujesz platformy, hejtujesz cenę, bo nie jest przystępna. Bo jakby była przystępna to co drugi człowiek miałby s2011 w sygnie.

 

W pewnym dużym sklepie komputerowym w Krakowie, dziennie wychodzi 30 zestawów 2500K i 20 zestawów 2600K. 3930K/3960X wychodzi raz na tydzień. Platforma zdecydowanie nie dla ciułaczy.

 

Mi tam pasuje, że jest dwa razy droższa i najwydajniejsza, bo o to właśnie chodzi - lubię jak słupek w kompresji h264 pomyka od 0 do 100 % w bardzo krótkim czasie :>

 

@ down: Jak procek jest kiepski do marków, a się w nie bawisz, to go ubij i następny. Znam takich co przerzucają po 50 sztuk, byleby dorwać tego "upragnionego". A jak kogoś to męczy to za nieco ponad 1000 ojro można złożyć zamówienie na procka robiącego dokładnie tyle ile sobie wymarzysz (w granicach rozsądku).

 

PS. IT'S TOP SECRET. Yet.

 

oczywiście 2011 jest wydajniejsza ,ALE NIE WARTA TEJ CENY, tzn. nie jest aż tak wydajniejsza od 1155 aby za nią tyle płacić,

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie z SSD również nietrafione, bo SSD urywa łeb przy samej [gluteus maximus] w porównaniu z HDD, a tutaj jest wzrost, ale cena nieadekwatna do wzrostu wydajności. W sumie zawsze tak było, że za ekstra wydajność trzeba dość słono zapłacić i tutaj mamy potwierdzenie tej tezy :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego czekamy na IB, ktory ponoc rewelacyjnie sie kreci.

 

Czekamy, czekamy ................. 2011 też testujemy.

 

R4F to całkiem fajna płyta. niestety widzę, że od czasów X58 ASUS nie poradził sobie z DUAL-bootami.

Wystarczy odłączyć płytę od zasilania i na starcie dual-boot. ErP też niestaety powoduje dual-booty.

Płyta marnie wstaje po nieudanym OC pamięci. Zwkle CLEAR CMOS.

Testy trwają.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platforma zdecydowanie nie dla ciułaczy.

 

Mi tam pasuje, że jest dwa razy droższa i najwydajniejsza, bo o to właśnie chodzi - lubię jak słupek w kompresji h264 pomyka od 0 do 100 % w bardzo krótkim czasie :>

 

 

 

Tak tak juz to slyszelismy, jaki jestes debesciak i tylko najdrozsze procki kupujesz a reszta sie nie liczy.

Jak mozna byc tak pustym - ja pier.....e

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...