Skocz do zawartości
Oski1919

Zasilacz- Jak to się dobiera?

Rekomendowane odpowiedzi

W kolejności:

- najważniejsze firma - żeby nie kupować no-name

- na czym ma chodzić zasilaczz

a) ile kart graficznych w systemie - czy planujesz jakieś cross-fire/SLI w przyszłości (2/4 karty podpięte)

b) ile dysków twardych - czy jakiś RAID planujesz

c) czy planujesz podkręcać procesor

 

W normalnym biurowym użytkowaniu markowe 400W to będzie nawet trochę za dużo, w komputerze domowym do gier (karta ze średniej półki i mały OC): markowe 400W - 500W. Wyżej to lepiej się zapytać, albo poszukać kalkulatorów w internecie ile dana część bierze zasilania i podsumować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odrazu piszę, ze przeczytałem temat "Jaki wybrać zasilacz", jednak nic nie zrozumiałem. Prosiłbym o wytłumaczenie jak wybierac zasilacz, na co zwracać uwagę, co jest najważniejsze itp. Z góry dziękuję.

 

Najlepiej brać zasilacz z jedną linią 12V. Dzięki temu wiesz, że nie braknie Ci powera.

Certyfikat 80+ dobrze mieć (w sumie to wszystkie dobre zasilacze go mają), ale nie ma potrzeby dopłacać do najlepszego (w tej chwili Platinium) tylko po to, aby mieć sam znaczek.

Kable modularne są fajnym i przydatnym bajerem, ale rzecz jasna trzeba do nich dosyć dopłacić.

 

Dobrze by było, abyś napisał jakiego masz kompa, jaki budżet i jakie wymagania. Bo np. sensowny zasilacz 500W może kosztować 200zł, ale na maksa wypaśny o tej samej mocy może kosztować 600zł.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom 955

Ati Radeon HD4890 --Zamiana na HD6850

MA-770T-UD3P

2x2GB GoodRam

Oraz podstawowe rzeczy:

HDD, Wentylatory 2x, napęd.

 

Ogólnie sprzętem się ciekawie i jak wybrać kartę graficzną, procesor, napęd itp. wiem.

Tylko nie mogłem zrozumieć trochę o zasilaczach, napięcia itp., ale teraz już jest dla mnie wszystko jasne dzieki wam, że wytłumaczyliście oraz poczytałem trochę o zamianie Amperów na Watt, prąd czynny, bierny, PFC, aktywny itp. Tylko nie rozumiem dlaczego tylko jedna linia 12v, mógłbyś rozszerzyć swoją wypowiedź?

 

Zastanawiam się nad :http://xfxforce.com/pl/Products/PSU/Pro-Series/750W-PSU.aspx?product=34617

 

Byłoby od razu na przyszłą modernizację sprzętu (bo na nowy rok nowa płyta główna, prawdopodobnie procesor, bo coś czuję, że po LGA 2011 starsze sockety i procesory stanieją).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz np zasilacz z 4-ma liniami 12V, a każda z nich ma ok. 20A: załóżmy, że byś podpiął sporo sprzętu tylko pod jedną linię z tych 4-ech (jak połączysz sporo bebechów jednym kablem - możesz ją wtedy przeciążyć. Natomiast jakby taki sam PSU miał tylko jedną linię 12V, to jest ona bardzo mocna (>45A) i wtedy nie ma znaczenia, ile elektroniki podłączysz pod nią, amperażu zawsze Ci starczy. <- mam nadzieję, że to dość zrozumiałe. :)

 

Ja od siebie mogę polecić Seasonic X-series - niestety droga seria, ale ma same zalety (no może z wyjątkiem jej ceny :razz: ): pojedyncza linia 12V, wszystkie kable modularne, chłodzenie półpasywne... No i to Seasonic, stabilny jak skała i doskonale wykonany. XFX, o ile dobrze pamiętam, buduje swoje zasiłki właśnie na częściach od SS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dammeron, zastanawiałem się tez nad firmą Seasonic i chyba jeszcze się pozastanawiam nad wyborem zasiłki, na razie nie jest mi aż tak potrzebna (Posiadam zasilacz od firmy Sweex, ponoć jeżeli ktoś nie ma High-End'a to można je polecić, ale lepiej nie ryzykować), mój PC był składany przez mojego Ojca, wtedy jeszcze nie interesowałem się sprzętem, no i niestety zasilacza z wyższej półki nie wziął, ale to się zmieni.

 

Dzięki także za informację, teraz mam już prawie pełne kompendium wiedzy w głowie.

 

Jeszcze jakbyście mogli doradzić jakiej firmy zasilacz, jak już napisał Dammeron za co mu dziękuje, firma Seasonic, dobrą opinię ma, ale nie wiem dlaczego jakoś tak cały czas chodzi mi w głowie XFX i Be quiet!, czy każda z tych firm jest niezawodna?

 

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym Seasonic. Mają własną fabrykę. Natomiast ani XFX ani be quiet nie. Co do niezawodności to musisz mieć świadomość, że popsuć może się każde urządzenie. Od gwoździa zaczynając na Wielki Zderzacz Hadronów kończąc. Pozostaje kwestia gwarancji i poziomu hałasu. Seasonic większość czasu przepracuje w trybie pasywnym.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic to moim zdaniem najlepsza firma zasilaczy, sprzedaje swoje projekty innym firmom na licencji, zawsze wychodzą z nowymi, lepszymi pomysłami. Szczególnie ostatnio, we wszystkich szanujących się portalach testujących zasilacze, same maksymalne oceny, nowe rekordy sprawności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...