Skocz do zawartości
Roder

Ugrade do oceny i pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowilem zmodernizowac swojego kompa na kolejne 2-3 lata i oto moj wybór:

 

i3 -2120 3.3ghz (scythe ninja 3 jak chlodzenie polpasywnie ...)

Asus P8H67-M PRO r3.0 (komp wbudowany w biurko - musi byc mATX)

2 x 4 gb 1333 goodrama czy cokolwiek budzetowego (docelowo 16 kiedys)

 

pytanie 1: mam Seasonica s12 380 (stara wersja) czy moge zastosowac rozgaleznik do plyty ktora wymaga podpiecia 8 pinowe 12V a moj zasilacz ma tylko wtyk 4 pin

 

 

pytanie 2: czy intelowskie chipsety/pyty steruja obrotami wiatraków procka przez 3 pin także ? mam wolnobrotowa 140mm a chcialbym ja wykorzystac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiem jak perfekcyjnei moge sterować speedfanem nawet na obecnym gigabicie AM3 ale jest jeden problem... komp chodzi 24h i Lineage 2 gra też :) a tzw. gameguard blokuje mi dostep speedfana do czujników :( i [gluteus maximus]... sprzetowo obecna plyta steruje w zakresie 450 - 600 a na speedfanie w nocy obroty moglem ustawić na 150 w totalnym idle przelaczajac wiatraki z trybu smartguardian na tryb software...

Edytowane przez Roder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lubie takich polsrodkow - tym bardziej w biurka wnęce jest tylko jeden wentyl 140mm chlodzacy obecnie wszystko - Ninje (rev A) i pasywna grafe (auras fridge rządzi)wiec nawet nie mam gdzie zamonotwac panelu a skrecajac na min recznie i odpalajac gre zrobie smażalnie. Zasilacz nie bierze udziału w obiegu powietrza w "obudowie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, kiedyś, o jakimś nowszym Asusie pisał, że ma do wyboru w biosie sposób regulacji wentylatorów: Voltage / PWM.

Sprawdź czy coś jest o tym w instrukcji.

 

Mojego Asrocka np nie potrafię zmusić do regulacji wentylatora 3-pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, kiedyś, o jakimś nowszym Asusie pisał, że ma do wyboru w biosie sposób regulacji wentylatorów: Voltage / PWM.

Sprawdź czy coś jest o tym w instrukcji.

 

Mojego Asrocka np nie potrafię zmusić do regulacji wentylatora 3-pin.

 

W którym gnieździe? Tym czteropinowym od CPU? A próbowałeś w trzypinowym od CPU (gniazdo oznaczone w instrukcji numerem 5) Bo te dodatkowe doskonale regulują RPM na trzypinowych.

 

ps. piszę na podstawie modelu ASRock Extreme4 P67, teraz widzę Ty masz jakieś coś innego ;)

 

pytanie 2: czy intelowskie chipsety/pyty steruja obrotami wiatraków procka przez 3 pin także ? mam wolnobrotowa 140mm a chcialbym ja wykorzystac.

 

ASRock Extreme4 P67 steruje 3 pinowymi (CPU mam co prawda na 4 pin, ale dodatkowo mam wentylatory od budy i karty graficznej po 3 pin i je reguluje) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...