Skocz do zawartości
meka

Gigabyte GV-R585OC-1GD - 70 stopni w GTA IV

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Gigabyte GV-R585OC-1GD

 

Pamięć 1024 MB GDDR5

Taktowanie pamięci 4000 MHz

Taktowanie rdzenia 765 MHz

 

Ostatnio odpaliłem GTA IV na max detalach i po jakimś czasie zaczęły mi znikać tekstury. Sprawdziłem tem. karty i ma 70-71 stopni (bez podkręcania).

A podobno innym w czasie testów "Temperatury procesora graficznego bez obciążenia/pod obciążeniem wynosiły 38/52 stopnie C. "

Do ilu może dojść bezpiecznie tem. tej karty aby nie spalić? Pamięć też pewnie się przegrzewa (znikające tekstury). A miała być dobra do podkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Gigabyte GV-R585OC-1GD

 

Pamięć 1024 MB GDDR5

Taktowanie pamięci 4000 MHz

Taktowanie rdzenia 765 MHz

 

Ostatnio odpaliłem GTA IV na max detalach i po jakimś czasie zaczęły mi znikać tekstury. Sprawdziłem tem. karty i ma 70-71 stopni (bez podkręcania).

A podobno innym w czasie testów "Temperatury procesora graficznego bez obciążenia/pod obciążeniem wynosiły 38/52 stopnie C. "

Do ilu może dojść bezpiecznie tem. tej karty aby nie spalić? Pamięć też pewnie się przegrzewa (znikające tekstury). A miała być dobra do podkręcania.

 

70C to normalna temperatura pracy, 38-52C przy stresie to chyba w lodówce. A znikające tekstury to powszechny błąd GTA4, IMO nie masz się co przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja karata jest fabrycznie podkręcona, oryginalne taktowania 5850 to dla wynosi GPU 725 MHz a twoja ma 765 MHz. Ale nie zmienia to faktu że temperatury u ciebie są jak na karcie z chłodzeniem referencyjnym... Sprawdził bym zakurzenie finów od radiatora na karcie graficznej.

Komputer jest oddalony od grzejnika, kaloryfera bądź innego źródła ciepła które mogło by podgrzewać podzespoły w twojej maszynie??

Nie masz czasem zamkniętego kompa w jakiejś szafce bądź, bądź w inny sposób zabudowanej obudowy??

Używałeś może jakiegoś oprogramowania do regulacji obrotów wentylatorów na karcie graficznej??

 

70*C w stresie jest wartością bezpieczną dla twojej karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja karata jest fabrycznie podkręcona, oryginalne taktowania 5850 to dla wynosi GPU 725 MHz a twoja ma 765 MHz. Ale nie zmienia to faktu że temperatury u ciebie są jak na karcie z chłodzeniem referencyjnym... Sprawdził bym zakurzenie finów od radiatora na karcie graficznej.

 

Ja proponuje zaczac od sprawdzenia jak producent ustalil krzywe predkosci obrotowej wentylatora w funkcji temperatury np. programem sapphire trixx. Na mojej hd 5850 wentylator dziala na bardzo niskich obrotach do 70 stopni, dopiero potem rusza. Mozna sprawdzic tez w furmarku jak to wyglada. Ogolnie rzecz biorac chlodzenie w wiekszosci hd 5850 wkreca sie na wysokie obroty dopiero przy 80 stopniach. Widac to jak na dloni w furmarku, bo temperatura 80-84 stopnie jest utrzymywana niezaleznie od tego jakie taktowania rdzenia ustawie, przy nizszych taktowaniach wentylator kreci sie wolniej, natomiast przy 935 mhz na rdzeniu wyje jak suszarka do wlosow (85-90%) ale temperature utrzymuje praktycznie taka sama jak na def taktowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli do 80 stopni można podkręcać? Jak w MSI Afterburner zmieniłem krzywe to spadło do 65 stopni (dałem 100% od 50 stopni)

 

Moim zdaniem 65 stopni to dosc duzo jak na tak agresywne ustawienia chlodzenia, chyba ze to temperatura w burn test. Poszukaj testow, z wiekszosci wynika, ze 70 to normalna temperatura na def zegarach przy obciazeniu, a po podkreceniu rosnie w okolice 80 stopni.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...