Skocz do zawartości
krzypaw

problem z ustawieniem rozdzielczości win 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z ustawieniem rozdzielczości u siebie w pracy. Mam komputer del, i3, 4 gb ram, radeon 6450, do tego są podłączone dwa moinitory DELL 23 calowe, 16/9, jeden przez HDMI drugi DVI, no i mam ustawioną rozdzielczość 1024/768 !! i szlag mnie trafia korzystamy z tego kompa w pracy w pięć osób i innym pasuje. Problem w tym że jak zmienię sobie sam, to przy każdej innej rozdziałce niż 1024/768 i 1920/1080 pulpit jest wyświetlany na części monitora, a na około jest czarna ramka. I to do tego stopnia że przy 1280/768 ramka stanowi więcej niż 1/3 monitora. Monitory są podłączone oba razem i ustawiony jest rozszeżony pulpit. Dodam jeszcze że ful hd mi nie pasuje bo kożysstam ze specjalistycznych programów których nie da się rozciągnąć, po prostu okno jest jakie jest i już i przy rozdziałce 1920 jest tak małe ze nie widzę literek.

 

Jak mam tą cholerną rozdziałkę ustawić.

Edytowane przez krzypaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach catalystów znajdź opcję scaling (nie pamiętam jak się dokładnie nazywa) i ustaw tak, żeby obraz był skalowany przez GPU (pozostałe opcje to monitor i brak jak dobrze pamiętam). W ten sposób będziesz mógł wybrać dowolną rodzielczość, a GPU przeskaluje ją do nominalnej monitora - czyli w ustawieniach pulpitu będziesz miał np. 1280x1024, ale monitor będzie wyświetlał, że jest to 1920x1080.

 

Wygląda po prostu na to, że monitor nie obsługuje skalowania rodzielczośni innych niż 1024 - przynajmniej tych, które wybierałeś.

 

 

PS. Pisze się korzystać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie jest taka opcja u mnie lecz niestety nie jest podświetlona, jest nie aktywna, być może tżeba być zalogowanym jako administrator?? Ja mam tylko usera, nie mam dostępu do uprawnień admina

 

dzięki za pomoc udało się, za pomocą funkcji pokazanej na zdjęciu w poprzednim pości.

Edytowane przez krzypaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...