Skocz do zawartości
Hernal

Denerwujące dźwięki wydawane przez komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od czerwca posiadam nowy komputer, zestaw z podpisu. Od czasu do czasu nachodzi mnie ochota aby przyczepić się do jakiejś cechy komputera. Ostatnio jest nim hałas komputera. Źródła:

- przy wyłączonym, ale podłączonym do prądu komputerze zasilacz piszczy, wydaje ciągły jednolity pisk. Przy włączonym komputerze nie jestem w stanie określić, czy zasilacz przestał piszczeć, czy po prostu jest zagłuszany przez inne dźwięki.

- karta graficzna bardzo wyraźnie piszczy (znacznie głośniej niż zasilacz) gdy jest obciążana. Pisk pojawia się przy wchodzeniu do menu gier np Wiedźmin, także podczas momentów walk z wieloma efektami specjalnymi w grach (wybuchy itp), czasami podczas przeglądania stron internetowych

- od kilku dni wentylator na procesorze trzeszczy. Wydaje dźwięki w stylu 'trrr...' (włożenie między szprychy roweru twardego paska kartki?)

Przez większość czasu te dźwięki niespecjalnie przyciągają moją uwagę, ale zdarzają się chwile, szczególnie gdy przeglądam internet a w pokoju panuje cisza, że owe dźwięki przypominają o sobie i mnie irytują. Czy można coś zrobić, aby te dźwięki powodujące hałas zmniejszyć lub 'usunąć'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz i karta graficzna - pisk cewek. Dawno temu minęła mi metoda wygrzewania grafik - 12h 100% stresu potrafiło wyciszyć permanentnie grafikę. Co do PSU - sam wybrałeś i wątpię że zwrot tytułem gwarancji jest możliwy. Mogłeś wcześniej poszukać opinii najmniej piszczącego modelu ~500-600W.

Ostatnie czyli wentylator wskazywać może na uszkodzone łożysko w tym Xigmateku. No i trochę zależy od ułożenia - niektóre łożyska nie przepadają za ustawieniem poziomym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Skoro na zasilacz nie ma rady, to w takim razie będę odłączał komputer od prądu, pisk zniknie i oszczędzę kilka Watów.

Chętnie bym spróbował z tym wygrzewaniem grafiki, zostawił bym na noc test i może by się sprawdziło. Jakiego programu powinienem użyć? Wiem, że w furmark 1.91 temp karty sięga 95*C po 5 minutach, więc wolałbym nie korzystać z tego programu. W otwartej temp 95*C to max przy 95% prędkości wentylatora grafiki. Ale przy zamkniętej obudowie temperatura rosła powyżej 95*C przy 100% prędkości wentylatora, wiec od razu przerywałem test.

Szkoda mi tego wentylatora od procesora. Jednego wieczora zdjąłem ściankę obudowy, aby w następnym dniu sprawdzić stan zakurzenia podzespołów. Następnego dnia popołudniu, gdy włączyłem komputer wentylator zaczął trzeszczeć, czy mogłem coś poluzować (przez wstrząsy)?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wentylator dobrze trzyma się radiatora, nic nie wpadło między wentylator a radiator, wentylator nie trze o jakiś przewód.

 

Myślę, że zasilacz można słać na gwarancję. Jedyny problem to uziemienie kompa jeśli nie masz zasilacza na podmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz i karta graficzna - pisk cewek. Dawno temu minęła mi metoda wygrzewania grafik - 12h 100% stresu potrafiło wyciszyć permanentnie grafikę.

 

 

Nie szybciej i lepiej zastosować lakier do paznokci na uporczywą cewkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie rozkręcałem karty graficznej, więc chciałbym się zapytać, czy utracę gwarancję? Ile należałoby użyć lakieru do paznokci (powinien zawierać/nie zawierać czegoś szczególnego w sobie?). Jak długo schnie lakier?

Ten pomysł nie wprawia mnie w entuzjazm, ale to jest jedyne możliwe rozwiązanie?

 

Co do hałasu wentylatora procesora zdążyłem już się przyzwyczaić. Komputer odłączam od prądu, więc zasilacz także nie przeszkadza mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...