Jump to content
Sign in to follow this  
Haim

Komputer nie startuje k7n2

Recommended Posts

Witam

Postanowiłem podkręcić procesor AMD Sempron na płycie głównej MSI K7N2 zwiększając fsb. Na początku częstotliwość procesora wynosiła 900MHz, a fsb 100 MHz. Podniosłem fsb do 105 i wszystko dalej śmiga, na 110 to samo. Pomyślałem więc, że podniosę do 120. Zrobiłem to i komputer nie chciał się już odpalić. Resetowałem BIOSa zworką i przez wyjęcie baterii na 0,5h. I w komputerze odpalają się tylko wiatraki z tego co słychać prawdopodobnie startują dysk i napędy, ale nic więcej się nie dzieje. Komputer nie startuje dalej i na monitorze pozostaje czarny ekran. Zasilacz to L&C 300W. Co może być przyczyną i jak temu zaradzić?

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.

 

//EDIT: 300W, a nie 250.

 

Problem rozwiązany. Wyciągnąłem zworek na J11 i wystartował.

Edited by Haim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz używać tego komputera, zmień zasilacz na Deltą, Fortrona 300-350W. Warto też zmienić procesor na Athlona 2000+, 2600+ a najlepiej Bartona 2500+ czy też durona 1600, 1800 (10-20zł). Ważne aby był w procesie 0.13 microna. Nie będzie to miało potwornej wydajności, poprawi jednak korzystanie z tego komputera.

Edited by Klaus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za rady. Postanowiłem jeszcze napisać jak sobie poradziłem z problemem, żeby zostało dla przyszłych pokoleń :D. Trzeba było zworkę J10 przestawić na piny 1-2 (komputer już startuje normalnie), wejść w BIOSa wczytać ustawienie początkowe i ustawić zworkę na poprzednie miejsce. Teraz wszystko śmiga.

 

P.S. Okazało się, że procesor był szybszy(1,5GHz), a niskie taktowanie wynikało ze złych ustawień na płycie głównej. Po resecie wszystko śmiga.

Edited by Haim

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nawet logiczne bo nie było sempronów 900MHZ :D ale kiedyś miałem podobną sytuacje z tym, że był wykrywany jako Athlon XP i dopiero po zdjęciu radiatora stwierdziłem, że coś tu jest nie tak

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.