Skocz do zawartości
Ombre

Kawa idealna, mielarka, zaparzanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym stosunkowo tanio pijać możliwie najlepszą kawę.

 

Jeżeli chodzi o kawę to chciałbym, żeby miała możliwie dużo kofeiny.

 

Mielarka ręczna? Takie są tańsze, ale czy równie dobre?

 

Co z zaparzaniem? Nie stać mnie na ekspres ciśnieniowy. Jakieś tańsze metody?

 

Dzięki za góry za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio pijam wyłącznie mieszanki z palarni DoubleShot. Są dość drogie, ale jest przepaść między wszystkimi włoskimi kawami, których do tej pory próbowałem, a próbowałem prawie wszystkiego, co jest u nas do kupienia. Zaparzam w kafeterce Bialetti Moka Express 6cup, do tego młynek Tchibo - zestaw budżetowy, ale kawa wychodzi naprawdę przednia, tylko trzeba długo ćwiczyć, aby dojść do perfekcji; odpowiednia warstwa kawy w pojemniczku, płomień, czas parzenia...

Z tańszych najlepiej wchodziła mi LaBrasiliana MARFISA.

Polecam sklep cafesilesia! Jeszcze się nie zdażyło tak, żebym na drugi dzień od zamówienia nie dostał paczki 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecenie tego sklepu to był strzał w dziesiątkę. Okazało się, że mam do niego 10 minut samochodem, więc... 8O

Btw. mógłbyś coś więcej o tym młynku tchibo? nie potrafię znaleźć. to chyba była krótka edycja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście z gotowych kaw dostępnych w supermarketach polecam Astra, co prawda mogę ją zneleźć tylko w Kauflandzie i Carrefourze :) Ale nie mam po niej efektów ubocznych typu szybsze bicie serca etc. Jest poprostu czysta bez brudów tj w Tchibo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jak najtaniej pić najlepszą kawę" - to chyba trzeba zrobić napad na palarnię z kopi luwak :P

Poza kafetierą przemyśl zakup Aeropressa. Przerobiłem oba urządzenia i Aero wymiata. W porównaniu do mokki zyskujesz większą kontrolę nad zaparzaniem no i potrzebujesz jedynie gorącej wody, zamiast kuchenki. Do Aero polecam Caffen Bar. Mieszanka z robustą tak więc i kofeiny trochę jest, ale jednocześnie nie zajeżdża starym trampkiem.

 

Marcin, mówisz że aż takie dobre DoubleShooty? Boje się zainwestować w nie, czuje że wpadnę w to jak kupię i wydatki na kawę mi podskoczą 3 krotnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam ostatnio ostrego <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>lca na punkcie kawy, zaczynam na nią wydawać konkretne kwoty, a filiżanek dziennie potrafię wypić kilkanaście, postanowiłem w ramach powściągania kubków smakowych i powstrzymaniu drenażu portwela kupić coś tańszego. Bardzo lubię palarnie Izzo (zwłaszcza ich izzo silver), więc kupiłem takie:

 

izzo-vivi-caffe-giamaica-1kg.jpg

 

Powiem, że nie spodziewałem się, że w cenie od 50zł/kg można kupić tak przyzwoitą kawę

 

80% Arabica, 20% Robusta, dość mocno palona. Niestety dość szybko po otwarciu traci część walorów, mniejsze opakowanie by się przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam ostatnio ostrego [ciach!]lca na punkcie kawy, zaczynam na nią wydawać konkretne kwoty, a filiżanek dziennie potrafię wypić kilkanaście

A myślałem że to ja mam <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>lca na punkcie kawy.. dzięki stary wyleczyłeś mnie :)

 

Mam zamówione obecnie 6kg różnych kaw więc jak dotrą do mnie to może coś tu wrzuce.

Obecnie moją ulubioną jest Lavazza Qualita Rossa ale dużo eksperymentuje z gatunkami, własnymi mieszankami i różną grubością mielenia więc z pozornie średniej kawy może wyjść super napój.

Także w sumie ciężko określić tak na prawdę ulubioną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałem że to ja mam <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>lca na punkcie kawy.. dzięki stary wyleczyłeś mnie :)

 

Powaga, jak akurat nie pracuję (a pracę mam taką, że mam czasem 4-5 dni wolnego pod rząd), to ekspres włączam, jak wstaje i wyłączam o 21.00 - później już staram się nie pić, ale też nie zawsze mi wychodzi ;]]]

 

Lavazza, hmmm... dawno żadnej sam nie kupiłem... kiedyś dało się pić Lavazza Espresso, ale ogólnie mam bardzo średnie mniemanie o ich kawach - marketing i dystrybucje mają za to przednią. 

 

Co zamówiłeś? Ja chyba spróbuję w końcu:

http://www.kawywloskie.pl/product-pol-463-Kawa-ziarnista-Passalacqua-Harem-1kg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Segafredo Intermezzo, PARANA EXTRA BAR, Agust BAR CREMA, Lavazza Super Crema, La Brasiliana ROSSO EXTRA, La Brasiliana MARFISA

To są strzały w ciemno więc jak coś z tego będzie paskudne to trudno, sie przeżyje (znaczy wypije) :)

 

Lavazze zacząłem pić próbując jak jedną z wielu. Nawet reklam to nie kojarzę czy tego typu marketingu.

 

Z moich ulubieńców to jeszcze Illy Espresso

 

EDIT

Przy wyborze rezygnuje z kaw opisanych jako "niska zawartość kofeiny" ale w sumie to może błąd kiedy smak mógłby być nieziemski :D

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych, co zamówiłeś piłem Paranę Extra Bar i właśnie piję Marfisę - jest bardzo dobra i to pomimo tego, że wolę bardziej wypalone kawy. 

 

illy ma od pewnego czasu w ofercie również espresso black - mocniej palona i bardzo dobra... jakkolwiek trochę przepłacona.

http://www.kawywloskie.pl/product-pol-82-Kawa-mielona-illy-Espresso-Black-250g.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogień poszła Agusta Bar Crema. Delikatna i mocno zmielona daje wyraźny posmak czekoladowy. Żadnej goryczy czy kwaskowości. Ale słabiutka pod względem pobudzenia.

Piłem tylko jako Cappuccino, ale tylko tak pije kawe.

 

Polecam na smaka ale nie zapewni porannego obudzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić sobie młynek do mielenia oraz zwykły zaparzacz. Zdecydowanie wystarczy, a jeśli świeżo będziesz mielić i przygotowywać to z całą pewnością wyciągniesz z kawy co najlepsze. Ja uwielbiam brazylijską od Fogo. Prosto z Brazylii sprowadzają. Ma jak dla mnie najlepszy smak i aromat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...