Skocz do zawartości
waldemas

asus m4a78, opóźniona reakcja na podłączenie urządzeń USB

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem płytę asusa m2nsli trzasło coś i nie działa więc wymieniłem na nową asusa m4a78 i wrażenia fatalne co podłączę pena czy hdd na usb to wiesza się raz lub działa z opóźnieniem .Czy to wina że chipset amd a nie nvidia .Czy też trzeba coś poustawiać .Pomóżcie bo zwariować idzie .Nigdy nie było takich problemów , przypomina czasy sprzed 12 lat .Kiedy trzeba było wszystko odpowiednio dobierać.

 

zestaw numer 2

Edytowane przez waldemas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System od nowa zainstalowany? Zaktualizowany, sterowniki wszystkie zainstalowane?

 

Nigdy nie było takich problemów

 

Oj, zerknąłem na Twoją aktywność, takie problemy ciągle cię prześladują. :rolleyes:

Napisz po polsku tytuł tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System od nowa zainstalowany? Zaktualizowany, sterowniki wszystkie zainstalowane?

 

 

Oj, zerknąłem na Twoją aktywność, takie problemy ciągle cię prześladują. :rolleyes:

Napisz po polsku tytuł tematu.

 

Problemy były ale na kompie sąsiada , teraz problem dotknął mnie .system nowy ale chyba przewalę jeszcze raz . Edytowane przez waldemas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki system w jakiej wersji, z jakim Serwis Pakiem.

Sterowniki poinstalowane wszystkie ze strony Asus'a pod odpowiedni system?

 

System xp z sp3, sterowniki z oryginalnej płyty.

Przy próbie kopiowania jakiegoś pliku na pena czas wydłuża się , aby po chwili pojawił się komunikat mniej więcej taki :zapis opóźniony nie powiódł się uszkodzony sprzęt lub połączenie..... .Na drugim kompie pen chodzi .Tak samo jak podłączę przenośny 1 tb firmy WD raz odpali bez problemów a za innym razem zawiesza całego kompa.

Edytowane przez waldemas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pendrive podłączasz pewnie z przodu kompa. Spróbuj podłączyć bezpośrednio pod złącza na mobo z tyłu. Gniazda, okablowanie złącz usb w obudowie może być kiepskiej jakości jeśli to starsza obudowa.

 

No dobrze ale 1tb podłączam z tyłu i podobny problem.

Na płycie mam zworki :

1....usbpw7-12

2....usbpw1-6

3....kbpwr

w trzech przypadkach ustawione na :

1 pozycja :+5v(default)......przednie gniazdo usb

2 pozycja :+5vsb(default)....tylne gniazda usb

3 pozycja :+5v(default)......? nie wiem do czego to ?

Czy zmiana zworek może poprawić czy też uszkodzić .. ?

Edytowane przez waldemas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki na poprzedniej płycie syn przynosił swego zewnętrznego hdd podpinał z przodu , podłączał z tyłu mój przenośny hdd i przewalał pliki .Obecnie wywala po kilku chwilach (minutach)że zapis opóźniony i nie powiódł sie , w czym problem .Czy to wina płyty , czy też ustawień.Z innych dysków (stałych) przewala czasami jak się uda bardzo wolno. Dysk wd 1 terabita przy podłączeniu (usb) potrafi zawiesić komputer i nic tylko reset.

Edytowane przez waldemas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...