Skocz do zawartości
kurator

mobo ma problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, napisze od poczatku co sie stal i co sie dzieje.

Nagrywarke dvd mam na ata ale przez k graficzna jest odlączona bo kabel za krótki żeby karte graficzna ominać.

Odlaczylem gpu podlaczylem nagrywarke i nagralem to co nagrać chciałem(korzystając z integry).

Odlaczylem nagrywarke podlaczam grafike i co? kreca sie wiatraczki, power i praca dysku się nie swieca nic nie piszczy a na grafice swieci się czerwona dioda(nie wiem od czego bo mam ta grafe od kilku dni i pierwszy raz to widze)

po kliknieciu reset zapalaja sie dioy po 5 sekundach jest "pik" po kolejnych 3 sekundach 3x"pik"(albo 4, ciezko rozpoznac te szybkie pikniecia) i tyle a obrazu ani na integrze ani na gpu pod pci.

ok reset biosu i to samo tylko obraz jak jest to tylko na integrze i nieda sie tego zmienić.

 

a wszystko pieknie by dzialało gdyby nie to że musiałem coś nagrac...

 

Jakieś pomysły?

 

sprzet:

athlon II 640

msi 6950 TF III pe/oc

2x2 gb kingston

500gb f3 samsung

asus m4a785td-v evo

Edytowane przez kurator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o psu zpomniaem:

forton 500w 80+ (niepamietam modelu) dawał rade pod obciążeniem.

 

1 wtyczka z zasilacza a druga z molexow

 

wyczytalem ze te pikniecia to problem z ramem przekładałem kosci i to samo

 

kiedyś mialem taki problem z radkiem 2600 pro po transporcie pc w jedna strone przejechal to uruchomilem go w 40 min a jak wrócił to pomoglo wysłanie mobo na wakacje(na gwarancje) gdzie nic niestwierdzili, po powrocie 0 problemów az do teraz

 

przepraszam za błędy ale niepotrafie pisać na klawiaturze laptopa

Edytowane przez kurator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tylko ogolna budowa karty a o diodzie nic niema tylko jak zainstalowac ja(włóż karte wlacz komputer zainstaluj sterowniki itp) na google nic nieznalazlem, slot czysty karte wyciagalem i wkładałem dodam że jak pierwszy raz ja podłączyłem to 15 min się meczylem zeby mobo ja zobaczyło i pomogła zmiana wyjście obrazu i uzycie innej przejściówki(albo był to zbieg okoliczności)

wydaje mi się że mobo po prostu jej niewidzi albo widzi ale nie wie co to jest(oile jest taka możliwość)

Edytowane przez kurator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz bios na mobo? Jeśli nie najnowszy to warto zaktualizować. Np. Version 0512

02. Fix the issue that ATI HD5850/5870 graphic card may be unable to be detected.

Jeśli masz starszy niż 0512 to są duże szanse, że pomoże. Jeśli nowszy niż 0512 a nie najnowszy, aktualizacja nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios aktualizowałem jakoś w tym półroczu ale sprawdzę

bios jest 06xx wiec zaktualizuje na najnowszy 2105

 

 

edit:

robie update biosu

 

edit:

bios najnowszy zaraz testy xd

 

edit:

grafy dalej niewidzi ale moge wejsc w bios z podlaczona grafika ale co w tym biosie przelaczyć to ja nie wiem(sa do wybory 4 primary video cotroler moze to zmienic?)

 

przelaczylem na pci-xxx-xxx-xxx(wyglada to jak kolejnosc startowania lub wykrywania gpu bo sa 4 kolejnosi do wyboru) i na integrze obrazu niema i jest kilkanascie pikniec z glosniczka zaraz dam edita i zobacze co ze grafa z pci

 

edit:

po wlaczeniu jest taka kombinacja piknieć: 2-9(2pikniecia przerwa chwilowa i 9 pikniec(tyle naliczylem)

 

mozliwe ze to "1 długi 8 krótkie – problemy związane z wyświetlaniem obrazu przez kartę graficzną"

bo niezabardzo slychac jak t pipczy

Edytowane przez kurator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj, nie zepsujesz nic tym.

 

Spróbuj wsadzić grafę w dolny slot pci-e. Jak pokaże obraz, będzie to wskazywało na awarię, uszkodzenie górnego slotu pci-e. Nie będzie też obrazu, raczej awaria k. graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek 2600 Pro dziala ale jak pierwszy raz podlaczalem grafe to tez byly takie problemy tylko pomoglo zmienienie wyjscia obrazu

 

karta graficzna dziala, jak teraz podlaczalem grafike pomyslalem ze przejsciowka zepsuta to chcialem zobaczyc druga i zobaczylem ze w 1 jednego bolca brakuje, ogladam ja i okazalo sie ze jak podlaczalem dvd to bolec sie ruszyl i niestykal z zasilaniem bo poprostu odpadl

Edytowane przez kurator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwona dioda na grafice oznacza problemy z zasilaniem - kilka razy się z tym zetknąłem i za każdym razem na moim zasilaczu kompy ruszały normalnie - jeśli nic z tym nie zrobisz to sprawdź z innym zasilaczem - bo najprawdopodobniej padło zasilanie PCI-E lub coś się rozłączyło w kostce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ale już działa, okazało się ze pin z przejsciówki wyleciał(jak podłączałem musiał wypaśc a zewnętrznie nic niebyło widać) ( od samego poczatku wiedziałem że marnej jakości sa) więc użyłem drugiej.

Kolega wyżej zaproponował sprawdzenie pcie wiec jak odłączałem złącza zasilania to zobaczyłem ze jeden pin wypadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...