Skocz do zawartości
airborne82

Kupno nowej nagrywarki-Stary LG GSA-H55L problem z odczytem DVD+DL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po kilku latach użytkowania ( już chyba prawie 4 lata ) nagrywarka chyba odmawia posłuszeństwa .

Ma problemy z odczytem płyt DVD DL czyli popularnych 8.5 gb .

Z normalnymi płytami DVD 4.7 gb radzi sobie dobrze .

Domyślam się że laser jest już na wykończeniu i jego czułość nie jest już najlepsza , stąd problem z DVD DL bo na tych płytach laser musi być bardziej czuły by odczytać dane .

 

Od jakiegoś roku miałem też problemy z nagranymi płytami , nagrywanie przechodziło pomyślnie ale przy niektórych płytach przy sprawdzaniu poprawności nagrania ( tj kopiowaniu zawartości płyty ) wyskakiwał błąd z jakimś błędem CRC .

Zdarzało się to sporadycznie ale potrafiło w taki sposób " zepsuć " 3/4 płyty z 10 , płyty dobrej jakości gdyż nawet na Verbatimach , Titanium czy Sony ten błąd tez wyskakiwał .

 

No i teraz nadszedł ten moment że nie potrafi odczytać płyty DVD+DL ( Verbatim , akurat kilka dni temu nagrywana i nie było problemem z odczytaniem ) i zamiast obrazu płyty pojawia się tylko nieszczęsne "stacja dysków CD"

 

Sprawdzałem płyte na laptopie o odczytuje więc na 99.9 % wiem ze to wina nagrywarki i domyślam się że trzeba pomyśleć o nowej bo wątpie czy da się jeszcze coś z nią zrobić ( czyściłem taką płyta do czyszczenia ale też nic )

 

 

Teraz prosze o propozycje wyboru dobrej nagrywarki w cenie do 120zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...