Skocz do zawartości
White_Lies

Prawdopodobnie problem z dyskami.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ludzie dobrej woli.

 

Mam taki problem. Otóż wyłączyłem w poniedziałek kompa normalnie a we wtorek nie mogłem już go włączyć.

Wyskakiwał mi komunikat o płytę instalacyjną systemu, ale nie było opcji, żeby uruchomić go normalnie, bez żadnej ingerencji w nic.

Postanowiłem zajrzeć w środek komputera. Oto moje obserwacje:

(Dla ścisłości mam dwa dyski.)

- Gdy są dwa podłączone, jest taka sytuacja jak opisałem powyżej.

-Gdy odłączę ten z samymi danymi, nie widzi tego z systemem i chce płytę instalacyjną i dysk.

-Gdy odłączę ten z systemem, widzi ten z danymi, ale nie bootuje mi płyty w ogóle.

Odłączałem wszystkie wtyki i podłączałem jeszcze raz, ale nic, zero poprawy. Dodatkowo coś strzela w tym dysku z danymi, jakby coś uderzało o coś. Nie wiem, czy to jest problem płyty głównej, kabli, czy samych dysków.

Nadmienię, że czasami ten dysk z danymi nie był widoczny na poziomie systemu, a czasami był. Dysk do danych ma nieco ponad 2 miesiące i jest trochę dziwne, żeby po tak krótkim czasie tak się psotował.

 

Sprzęt taki jak w sygnaturze, system Win7 Ultimate 32-bit.

 

Miał ktoś taki problem?

 

Pozdrowienia z Rosji, cheers!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...