Skocz do zawartości
Lans3n

Komputer samoczynnie się restartuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Najpierw napiszę jakim sprzętem dysponuje.

 

Mobo : Asus p6t v2 delux

CPU : i7 920 bez OC + Noctua hn-u12p

GPU : Crossfirex sapphire 6850HD

Zasilacz : Antec 650 W

Buda : Antec 1200 bez USB 3.0

SDD systemowy : Crucial M4 64GB

HDD : 2TB na 3 HDD (z tego 2 jako magazyny, wyłączone w panelu sterowania)

Ram : Patriot Viper 6GB (3x2GB) DDR3 PC3-12800C8 1600MHz Low Latency Triple Channel

Windows 7 64bit

 

CF posiadam od kilku tygodni.(karty kupione w jednym czasie). Wszystko było ok aż do dnia kiedy pierwszy raz komputer samoczynnie się zrestarował. Było to kilka dni temu. Od tego czasu restarty zaczęły pojawiać się bardzo często. Niekiedy potrafi działać kilka godzin bez restartu, a czasami podczas ładowania BIOSU potrafi się zrestarować. Są to retarty bez BSOD'ów.

 

Co już sprawdziłem :

1. Reset BIOSU - bateria wyjęta na 20 min. Podczas ustawiania zegara w Biosie, komp się zrestartował. Wykluczam dyski twarde.

2. Wyjąłem jedną kartę graficzną. Restart nadal się pojawiał. Wykluczam karty graficzne.

3. Obecnie będę sprawdzał Memtestem. (nie jestem w stanie przeprowadzić, 10% bez błędów ale restart)

4. Gniazdko z uziemieniem.

5. System chroni legalny KIS więc wykluczam robactwo.

6. Wynik z podglądu zdarzeń.

 

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

 

Co do zasilacza. Nie mieszkam w PL, i pożyczenie zasilacza od kolegi odpada. Muszę zagrać Vabank i zamienić uszkodzoną część.

 

Co udało mi się zdobyć w ciągu 15 minut :

 

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

 

Proszę o pomoc. Zainwestowałem dużo pieniędzy i czasu w sprzęt, i nie wiem co robić.

Edytowane przez Lans3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pierwszy podejrzany to pamięć.

Testuj pamięci pojedynczo. Jeśli mamtest/goldmemory wykryje uszkodzoną kość, wyeliminuj ją na jakiś czas.

Jeśli programy nie wykryją błędu, nie znaczy to jeszcze, że pamięci są dobre. Popracuj na jednej kości jakiś czas, następnie drugiej, trzeciej (zawsze pojedynczo, na jednej kości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zestaw 3x2GB lub 3x4GB DDR3 będzie dobry.

 

Może się okazać, że znacznie korzystniej będzie kupić trzy pojedyncze kości 4GB.

 

Jeśli potwierdzi się wina pamięci to rozejrzymy się za czymś jeśli będziesz miał wątpliwości.

Musisz określić czy wolisz 3x2 czy 3x4GB, czy wyższe pamięci mogą kolidować z chłodzeniem cpu, ewentualnie budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem takie same objawy tyle ze komp maxymalnie chodzil kilka minut i reset. Okazalo sie ze winny byl uszkodzony mechanicznie kondensator na plycie glownej.

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwiecej wydalem przez ostatnie kilka lat w overclockers.co.uk na drugim miejscu www. scan.co.uk inne sprawdzone to aria.co.uk dabs.co.uk i novatech.co.uk

Edytowane przez Bemx2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie robiłeś jeszcze podstawowych rzeczy:

- aktualizacja biosu;

- ręczna konfiguracja pamięci (napięcia, timingi). Podnieść napięcie na takie, jakie przewidział producent ramu, poluzować o jedno oczko timingi, można taktowanie też dać na 1333MHz.

 

W sprawie zakupu widziałem temat w dziale co kupić, tam powinieneś uzyskać pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus

 

Skoro kolega testowal nawet na jednej kosci to pewniakiem nie pamieci sa winne .

Ja bym obstawial na : 1.Mobas 2.Zasilator ewentualnie przy kopnietej diodzie w CPU moglo by sie resecic po dojsciu do max temperatury na rdzeniu .

Niech kolega koniecznei sprawdzi do ilu stopni grzeje sie proc ewentualnie pomaca podstawe coolera i okolice socketu czy sa gorace .

 

Dodac nalezy ze byly juz na tym forum takie przypadki ze pomiedzy procem i coolerem mozna bylo wsadzic kartke papieru :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega testowal nawet na jednej kosci to pewniakiem nie pamieci sa winne .

 

A czy nie uważasz, że jeśli np. w biosie nie ma ustawione wymaganych 1,65v to każda z trzech kości będzie sapać? Przecież każda potrzebuje tego napięcia i każda będzie się wywalać nawet wkładana pojedynczo ;) Innym zastanawiającym faktem jest to, że ponoć wcześniej wszystko frykało...

 

Autor pisze, że wyjmował jedną grafikę i też były restarty. Może warto sprawdzić też drugą wyjmując "pierwszą"? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa lata jedynie co zmieniałem w biose to kolejność bootowania. I wszystko smigało przez 24 miesięcy. Gdyby restart pojawiał się z jakąś częstotliwością to ok, ale ja nawet nie mogę daty zmienić w biosie bo już restart. Tak sprawdzałem obie GPU, odłączyłem dysk sdd i próbowałem zainstalować winde na HDD ale nie daje rady. Jutro mam czas, będę szukał.

Edytowane przez Lans3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...