Jump to content
Sign in to follow this  
seboltg

SONY VAIO, pomoc przy wyborze modelu.

Recommended Posts

Dlaczego akurat Vaio? Co poza wyglądem Cię do nich przekonuje?

 

Z powyższych NIC - wszystkie są na starej platformie, ze starymi prockami i gpu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właściwie to bardzo przekonuje mnie wygląd i na tym też bardzo mi zależy. Wiem, że inne laptopy na tym poziomie są w dużo niższej cenie.. W takim razie czekam na Twoją propozycje w przedziale cenowym 2400-2600, matryca nie większa niż 15,6", musi być ładny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie Sony Vaio mają bardzo ciekawy i oryginalny wygląd,chodzi głównie o kolorystykę. W przedziale do 2600zł masz szeroki wybór,ja stawiam na Sony Vaio VPC-EB4X5006J.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanim cokolwiek kupisz tej firmy przeczytaj poniższy tekst. Może Ci się odechce?

 

 

Fenomen egzystencji firmy SONY

 

Firma SONY w Europie już od prawie 20 lat nie istnieje. Japończycy zrezygnowali z Europy jako pełnowartościowego partnera. Tylko wspaniała sieć dystrybucyjna i "urzędnicy" utrzymują ją na rynku. Można powiedzić otwarcie, że jest to firma jedynie wirtualna.

Handlarze kochają firmę SONY bo daje najlepiej zarobić. Marże dla tzw. handlowców są wspaniałe. Gdyby rynek (użytkownicy) miał decydować to już dawno musiałoby Sony w Europie pójść z torbami.

 

Firma Sony ma bardzo dobry design produkowanego sprzętu elektronicznego (telewizory, radiofonia, komputery itp.) ale za tym stoi fatalna technika, którą w Europie dopiero klient musi wypróbować czyli jest tą ostatnią kontrolą jakości. Handlarze nie mają pojęcia o technice, oni tylko chcą szybko dobrze zarobić. Z tego powodu jest ta firma tak popularna. To jest tak jak z piękną kobietą. Jak na nią patrzysz to śmieją się twoje oczy i chcesz ją koniecznie posiąść a potem jak już ją masz na codzień to bardzo często żałujesz tego dnia, którego wpuściłeś ją do swojego domu.

 

Wszystko co się dzieje w okresie gwarancji jest załatwiane przez europejskie firmy skontraktowane przez Sony. One z kolei robią tylko za co zostaną zapłacone. Czy można od takiego partnera oczekiwać solidnej pracy? Przecież nikt nie chce dopłacać do interesu. Rodzaj wymówek nie odgrywa tu żadnej roli. Elokwencja "serwisu" nic nie kosztuje. Trzeba tylko pozbyć się klienta, który żąda a nie płaci.

 

W ostatnich 20 latach moja żona kupiła ok. 12 urządzeń tej firmy (kamery, aparaty fotograficzne, telewizory) z powodu pięknego design. Wszystkie te przedmioty psuły się już w czasie gwarancji. Nie ma elektroniki firmy Sony, kóra przeżyje więcej ni 2-3 lata. To jest tylko szmelc z pięknym wyglądem. Nawiasem mówiąc istnieje druga taka firma nazwy Apple. Ci rozwiązali swoje problemy jakości skróceniem gwarancji europejskiej na 12 miesięcy. Apple sprzedaje masówkę jako ekskluzywność (sprzedaje bajki jako rzeczywistość) a klient bo lepiej uposażony daje się bezdyskusyjnie wbijać w butelkę. No kto ma to ma!

 

Kto kupuje jeszcze produkty Sony jest niedobrze poinformowany albo ma dużo pieniędzy i jest mu to objętne co się po kupnie z tym przedmiotem stanie... no jak z piękną kobietą... po pierwszej nocy z nią wszystko się relatywizuje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Witam, mam zamiar kupić laptopa SONY VAIO. Znalazłem ciekawe oferty sklepu sck.pl

 

VPC-EB3S1E/BQ Sony Vaio VPC-EB3S1E/BQ Ci5 I5-460M 2.53GHz, 4GB, 500GB, DVD-RW, W7HP64, HD5650 | SCK, markowe komputery nowe i poleasingowe, notebooki Sony Vaio, monitory, drukarki, laptopy, serwery, tonery

 

VPC-EB4C4E Sony Vaio VPC-EB4C4E Ci5 I5-480M 2.67GHz, 4GB, 500GB, DVD-RW, W7HP64, HD5650 | SCK, markowe komputery nowe i poleasingowe, notebooki Sony Vaio, monitory, drukarki, laptopy, serwery, tonery

 

VPC-EB4Z1E/BQ Sony Vaio VPC-EB4Z1E/BQ Ci5 I5-480M 2.67GHz, 4GB, 500GB, DVD-RW, W7HP64, HD5650 | SCK, markowe komputery nowe i poleasingowe, notebooki Sony Vaio, monitory, drukarki, laptopy, serwery, tonery

 

VPC-EB4X5006J Sony Vaio VPC-EB4X5006J Ci5 I5-480M 2.67GHz, 4GB, 320GB, DVDRW, W7HP64, HD5650 | SCK, markowe komputery nowe i poleasingowe, notebooki Sony Vaio, monitory, drukarki, laptopy, serwery, tonery

 

a może warto OSTATECZNIE! dopłacić do VPC-EB3Z1E/BQ Sony Vaio VPC-EB3Z1E/BQ Ci5 I5-460M 2.53GHz, 4GB, 500GB, BluRay, W7HP64, HD5650, FullHD | SCK, markowe komputery nowe i poleasingowe, notebooki Sony Vaio, monitory, drukarki, laptopy, serwery, tonery ?

 

Który będzie najlepszy? Słyszałem, że niektóre Vaio przerywaja dzwięk podczas podłączenia do tv, a ja własnie mam zamiar często podłączać przez kabel HDMI. Proszę o wasze opinie i pomoc w wyborze. Pozdroo

 

Edited by scopolamin
  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanim cokolwiek kupisz tej firmy przeczytaj poniższy tekst. Może Ci się odechce?

A kolega jest dystrybutorem jakich firm, bo umknęło to chyba podczas pisania posta?

 

3-4 lata to przeciętna żywotność niemal każdej elektroniki użytkowej. W przypadku komputerów to cała epoka, i tak "trzeba" kupić nowszy model po tym czasie.

 

O rocznej gwarancji Apple'a nie wiedziałem, rozśmieszyło mnie to bardzo, nawet jeśli to nieprawda. Naści plusik za poprawienie mi humoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.