Skocz do zawartości
Sorn_Glannath

Dobór ostatnich elementów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :)

 

Mam problem. Stworzylem sobie prawie cały zestaw, jednak brakuje mi 4 elementów - myszki, podkładki, monitora i płyty głownej.

 

Chciałbym, byście pomogli mi wybrać resztę podzespołów.

 

oto koszyk http://www.morele.net/inventory/info/NruRGT/

 

Kwestia monitora:

- Energooszczędny do 28 W

- Cale od 21,5 do 24

- Ładny :P

- nie obrażę się na 2m/s, jak nie da rady to 5m/s max

- dobra paleta barw i czerń

Płyta główna:

- Energooszczędna

- Wydajna

- Z68,Z68 Express i Z68 B3 ( nie wiem czym się różną)

- jestem dźwiekofilem więc nie obraziłbym się, jakby miała ulepszony dźwiek i zintegrowaną kartę graficzną

 

Chciałbym, aby te dwa podzespoły zamknęły się razem w 2800zł ;P

 

Chciałbym się zamknąć

Jak mi się coś przypomni to napiszę ;)

 

Proszę o pomoc ;)

Edytowane przez Sorn_Glannath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtop ale nie mogłem się powstrzymać. 65 zł za składanie komputera to jakiś kosmos :P Złożenie takiego zestawu to czysta przyjemność, lepiej niech Ci to jakiś kolega zrobi za piwo :P

 

 

Co do płyty polecam ASROCK Z68 PRO3. Składałem na niej 2 komputery i sprawuje się super. Cena też nie jest taka zła.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtop ale nie mogłem się powstrzymać. 65 zł za składanie komputera to jakiś kosmos :P Złożenie takiego zestawu to czysta przyjemność, lepiej niech Ci to jakiś kolega zrobi za piwo :P

 

Yhmmm zasadniczo racja. Ale przy calym zestawie szansa, ze z jakims podzespolem bedzie problem i trzeba bedzie odsylac, czekac na wymiane itd. to gdzies tak nawet 5%, im drozszy zestaw tym wieksza szansa, przy nowosciach i high endzie to 15-25%. Jak nie masz czesci na podmiane i nie mozesz zdiagnozowac co jest nie tak, nie wiadomo co odsylac. A morele akurat solidnie skladaja - montarz jest jak wg. podrecznika. A serwis gwarancyjny jednak maja fatalny.

 

@ Sorn_Glannath

 

Wymien pamieci, te ktore wybrales maja w xmp 800 mhz @ 1.65V, dla SB to maksymalne napiecie - potencjalnie w przyszlosci moga pojawic sie problemy. Zalecane napiecie dla SB to 1,5V.

 

Plyta na z68 obsluguje intel virtu (po to ja kupujesz?) czyli mozesz podlaczyc monitor do integry, a dedykowanej grafiki uzywac tylko do gier. Rozwiazanie jest nie dopracowane, bo gry startuja czasem na integrze. Narazie nie warto sie w to bawic. Mozesz kupic plyte na p67 - taniej, ale bez obslugi integry. Najbardziej zaawansowane w teorii funkcje oszczedzania energii stosuje asus np. na P8P67, ale... w idle moj zestaw z siga przy wlaczonym epu pobiera 60+W, a dla porownaniu PII X6 pobieral na ASRocku 890GX Pro3 z ta sama karta po wyeedytowaniu profilii p0-p3 okolo 75W (400 mhz @ 0,7-0,775V) IMHO - mozna sobie darowac to kryterium wyboru, bo na tym polu plyty sa porownywalne. Unikaj MSI - maja duzy pobor po oc gdyz trzymaja napiecia na sztywno i podkrecaj rozsadnie, a na kazdej plycie pobor bedzie porownywalny.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego zestawu :P

 

Jeśli chodzi o monitory to zastanawiam się nad:

Iiyama ProLite E2473HDS

LG E2441V-BN

 

Płyta główna - ASUS P8Z68-V PRO ?

 

Z płytami nie mam pojęcia. Przyznam, że korci mnie Asus Maximus ^_^ ale jest strasznie drogi...

 

@ login206

Jakie więc pamięci polecasz?

Może być np http://www.morele.net/pamiec-corsair-cmx8gx3m2b1600c9-411692/ ?

 

Kwestia płyty głównej jest taka, że to jest komp na przyszłość. Więc dlatego wybieram Z68.

Edytowane przez Sorn_Glannath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak..., 7200 obr w Seagate da Ci pewnie więcej niż ssd :damage_wall:

 

Pod srt, czy pod sam system? Moze da sie tak skonfigurowac, zeby na 120 gb zrobic 2 partycje, jedna pod system, a druga pod srt?

 

Wydajnosc w testach nie zachwyca, ale malo sie o tym pisze i pewnie sterowniki beda coraz lepsze. Mozna sprobowac majac z68.

 

Odnosnie pamieci - moje hyperXblue (1.7-1.9V) dzialaja do 820 mhz na 1,5V i zazwyczaj te pamieci pracuja na takim napieciu do co najmniej 800 mhz, po recznej konfiguracji. Narazie testuje sprzet pod katem stabilnosci i doboru chlodzenia dlatego mam ustawione 667 mhz / 1.5v. Mieli w morele kosci patriota w takiej samej cenie 800mhz/1.5V, bylyby lepsze - ale juz ich nie ma w ofercie. W tej chwili nie maja zadnych w rozsadnej cenie i bez grzebieni 800/1.5v/4gb. Wybierz jednak kingstona, bo rzeczywiscie w tej cenie trudno miec do nich zastrzezenia, a doplacanie do pamieci nie ma sensu. Goodramy 4gb/1600 tez maja w xpm 1.65v.

 

Ponad 1000 zl za dysk to jakies nieporozumienie. Bierz to co Klaus proponuje. Poszukaj testow, roznica pomieszy 5400/eco rpm a 7200 rpm jakas tam jest - ale nie kazdy ja nawet zauwazy w uzytkowaniu. Pomiedzy ssd a hdd roznica jest kolosalna nawet dla laika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak..., 7200 obr w Seagate da Ci pewnie więcej niż ssd :damage_wall:

 

Nie no bez przesady. Wiem, że dyski SSD są lepsze i szybsze. Aczkolwiek przyznam się, bez bicia, że będę chciał mieć dwa systemy na tym kompie Windowsa i Linuksa i nie wiem zbytnio czy to się dobrze sprawdzi na dysku ssd.

 

Zresztą mi zależy na innych podzespołach i monitorze :P

Edytowane przez Sorn_Glannath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w kwestii płyty głownej i monitora? :P

 

W morele znazałem Corsair CMX8GX3M2B1600C9.

W opisie jest napisane, że napięcie mają 1,5.

 

Myślę, że warto się zastanowić, bowiem jest przecena z 239zł na 155zł

Edytowane przez Sorn_Glannath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morele znazałem Corsair CMX8GX3M2B1600C9.

W opisie jest napisane, że napięcie mają 1,5.

 

Myślę, że warto się zastanowić, bowiem jest przecena z 239zł na 155zł

 

O super, dodatkowo troche taniej.

 

Moim zdaniem p8z68-v Pro jest troche drogi. Na p8p67 pro zestaw wyjsc na tylnym panelu nie wyglada wcale gorzej:

Sandy Bridge, Part 5: Asus P8P67 and P8P67 Pro Motherboards | silentpcreview.com

 

ssd do takiego zestawu - wskazane. Kup tanszy dysk 2 tb, a ssd dokupisz jak stanieja. Co roku placimy 2 razy mniej za 2x pojemniejsze dyski ssd...

 

Moze za rok, za 400 zl kupisz 250 gb ssd. Niechec do 56 gb partycji jak i do wydawania 1200 zl na ssd szczerze rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pamięci są do zaakcpetowania ;)

No to już się coś rusza ;P

 

Okej, niech będzie będzie ssd.

 

Przyznam, się bez bicia, dlaczego myślę o Z68. Powodowem takiego stanu rzeczy jest to,że ten komputer ma mi służyć bardzo bardzo długo. Z wykształcenia nie jestem humanistą więc raczej żadnych wielce profesjonalnych programów nie będę potrzebował. Wydaje mi się nawet, że ze za 1/2 roku Z68 będą już obsługiwane dużo dużo lepiej :)

Stąd taka decyzja.

 

A jak z monitorem? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...