Skocz do zawartości
lew487

laptop. Zwiększenie taktowania w spoczynku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam ok 5 letni laptop, który głównie służy do prowadzenia księgowości. Przy aktualizacji cdn optima program ten sprawdza wydajność komputera. Tu problem się zaczyna.

Laptop ten to fujitsu siemens amilo 7640w i posiada procesor Mobile AMD sempron 3000+

Cdn optima w czasie instalacji wykrywa, że taktowanie tego procesora to 798mhz i jest to za mało do instalacji programu. W rzeczywistości jest to prędkość procesora w spoczynku. Gdy jest potrzeba to taktowanie zwiększa się (do max 1796mhz)

Jak zmienić tę wartość w spoczynku, aby aktualizacja do cdn się zainstalowała??

Próbowałem już instalować z włączonym filmem na youtube, aby procek był obciążony, ale instalacja nadal wykrywa, że procesor ma 798mhz mhz. Gdzie zmienić tę wartość na np. 1ghz?

Edytowane przez lew487

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ustaw profil maksymalna wydajność (taktowanie będzie zawsze maksymalne), zrestartuj kompa, sprawdź po restarcie czy profil nadal działa i wtedy spróbuj zainstalować program. Gdy wszystko będzie ok możesz powrócić do pierwotnego profilu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tego nie zmienisz (chociaż kiedyś widziałem program do podkręcania szyny w niektórych laptopach przez Windows, ale niestety nie pamiętam nazwy), ogólnie to dość dziwny problem i możliwe, że jest nie do rozwiązania. Może kontakt z supportem coś w tej sprawie pomoże? Przecież producent powinien zapewnić sprawne działanie oprogramowania na sprzęcie spełniającym wszystkie wymagania.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...