Skocz do zawartości
kaijitsu

PII x4 955 i Fortis - wysokie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj sprawdziłem temperatury i ku mojemu zdziwieniu w stresie procek osiąga 65 stopni, w idlu 45-50. Skręciłem go na 3.2 1.3v i temp w idlu 40 w stresie podobnie.

 

Fortis (zamontowany pionowo)+2 zephyry ustawione na maxa oraz jedna 120 z przodu i druga - 1500rpm. Ściągałem 3x chlodzenie, przesmarowywalem za kazdym razem (pasta standardowa dolaczana do chlodzenia, stg2 sie skonczyl). Teraz pytanie, skad takie wysokie temperatury? Czytajac na forach ludzie w idlu maja po 30 stopni i w stresie 50 przy 600rpm'ach a ja srednio o 15 stopni wiecej na skreconych na maxa wentylach. Z tego co zauwazylem to podstawa radiatora nie jest gladka, heatpipy sa dosc wypukle i pomiedzy nimi zbiera sie pasta. Potrzebny szlif? pasty za pierwszym razem nalozylem mniej, pozniej wiecej i dalej bez zmian.

 

Linx:

 

ustawienia default 3.2Ghz 1.3v - idle 46 stopni, 10min 53-55 stopni

 

ustawienia 3.8-4.0 1.47v - idle 50 stopni. po 5 sekundach rosnie do 65 :damage_wall:

 

co jest nie tak? Na początku wszystko bylo ok, czyżby ta pasta była tak lipna? Z tego co jest na necie widac, ze lepsze pasty (typu stg2 czy ac5) obnizaja o jakies 5 stopni nie wiecej. Wydaje mi się, że radiator dobrze dolega do procka

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortis (zamontowany pionowo)

 

Tzn, że wentylator od dołu dmucha w górę czy źle zrozumiałem? Może spróbuj standardowo od przodu do tyłu? Z doświadczenia wiem, że to jest trochę bardziej efektywne, szczególnie, jeśli z przodu budy i na tyle masz wentyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pionowo tzn z przodu i z tyłu wentyl. Inni osiągaja 4GHz z jednym wentylem i maja w idlu 30 pare stopni i w stresie 55* a ja 51* w idlu i 65* w stresie. Reszta podzespolow chlodna: karta idle 34* stress 55* dyski po 25*, mostek polnocny 30*.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak post pod postem ale w temacie troche cicho. Nałożyłem nowa paste i dalej bez zmian. W biosie ustawiam napiecie cpu 1.42v w systemie wykrywa jako 1.46v a pod obciazeniem wzrasta do 1.5v i po 3minutach 70*. Ma ktoś jakis pomysl poza lappingiem procesora? Nie chce stracić gwarancji.

 

na def iddle 45* stress 60*

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego radiatorka przy stopce nie jestem w stanie dotknąć (za duze palce), jedyne co to moge dotknac radiator z boku u dolu i jest cieply ale nie parzy. Innego chlodzenia nie posiadam

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dać jeden wentylator na 1000obr i sprawdź czy komputer będzie niestabilny, może czujniki oszukują?

 

Wentylatorów rozumiem, nie ustawiłeś przypadkiem tak, że oba dmuchają w radiator...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak obydwa dmuchaja w radiator. Odlaczylem jeden i temperatura spadla na standardowych ustawieniach na 37-38* w idlu i 50* w stresie, zobacze jak to bedzie po o/c. Pod koniec tygodnia przesmaruje AS5 i może jeszcze uda sie cos zbic.

 

Rozmieszczenie wentylatorow mam takie:

 

Dołączona grafika

 

Teraz pytanie czy obrocic wentyl nr2 czy calkiem go sciagnac?

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam ale logicznie byłoby żeby strzałka 2 była równa co do kierunku strzałce 3, czyli tak, obróć wentylator nr 2.

Edytowane przez kfgz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalilem ten 2. Po O/C na 4.0 w idlu 43-45 stopnie a w stresie 58*. Teraz pytanie czy AS5 zbije troche temperautre w porownaniu do Cooler Master HTK-002 ? Czy nie ma sensu kupować?

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kto by pomyślał, że wpadłeś na taki lipny pomysł z tym wentylatorem 2. Oczywiste, że się "gryzły". Tak słowem offtopu, się nie boisz dawać takie napięcia i taki OC na M3A770DE? Bo ja czuje respekt przed napięciem wyższym niż 1,45v, przecież sekcja niechłodzona i aż boję się o płyte :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos specjalnie nie mam goracej sekcji zasilania, ciepla bo ciepla ale nie goraca. juz rok mi dziala na 4.0ghz i nb 2600mhz. daje rade i na 4.2 ale to przy napieciu 1.5-1.55 wiec to przerost formy nad trescia.

 

swoja droga to mam dosc slaba sztuke. kreci sie wysoko ale potrzebuje wiekszego napiecia w porownaniu do innych

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...