Skocz do zawartości
fructo

MOBO do i5 2300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak w temacie - szukam jak najtańszej płyty głównej pod s.1155. Wymagania jakie MUSI spełniać płyta to:

- minimum 2xPCI nie zahaczające o PCI-E (karta HD6870 2-slotowa)

- USB 3.0

- Sata III

 

Szukam czegoś jak najtańszego. W oko wpadł mi ASRock H61iCafe - teoretycznie spełnia wszystkie wymagania, jednak zastanawia mnie czy te cuda (H61 + USB 3.0, Sata III) nie będą powodować jakichś problemów tudzież niewykorzystanego potencjału interfejsów. Dodatkowo troszkę smuci mnie ograniczenie do 2 złącz przy pamięciach 2-stronnych, czyli wsadzając planowane 2x4GB kończę możliwości pod tym względem. Coś na H67 myślę byłoby idealne... Gigabyte GA-PH67A-D3-B3?

W przyszłości pod Sata III podpięty będzie SSD, poza tym mam pamięć przenośną na USB 3.0, więc chciałbym z tego skorzystać.

 

Proszę o sugestie, propozycje. Płyta ma być stabilna, podkręcanie nie będzie uskuteczniane.

Edytowane przez fructo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NuCore

Tak w okolicach 300 zł, 350 to max, im taniej tym lepiej. :)

 

Ja bym polecał Gigabyte GA-Z68AP-D3 na Z68. Ma 2x PCI-E (x16 i x4) 2x PCI-E x1, 2x PCI, HDMI, wyjście optyczne, 4 banki na pamięć, SATA 3, USB 3.0, radiator na sekcji zasilania CPU, złącze mSATA pod Inter RST, a cena to około 380zł. Przy okazji masz możliwości jakiegoś OC, a nóż w przyszłości cosik trza będzie podkręcić deczko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NuCore

W takim razie może taka płyta FullATX'owa:

 

GA-PH67A-D3-B3 http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ph67a-d3-b3rev_10

 

Dołączona grafika

 

W cenie ok 340 zł

 

P.s.

 

Teraz doczytałem, że sam w 1 poście też nad nią myślałeś. Teraz więc musisz podjąć decyzję, jaka płytę kupisz, o ile już nie kupiłeś;) Ceny płyt są podobne, a GB ma dodatkowo 2gi slot PCI-E, który może się przydać jeśli chciałbyś w przyszłości poza obecnie posiadanym SSD dokupić np.: Revo;)

Dodatkowo GB posiada więcej pin-out'ów do podłączenia USB (front panel, czytnik kart pamięci z portami USB, regulator obrotów wentylatorów z portami USB - sam taki posiadam).

Edytowane przez NuCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...