Skocz do zawartości
VenomDM

22" LCD na TN do 600PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od tygodnia rozgryzam jaki monitor nabyć, przesiadam się z CRT LG Flatrona 915FT Plus (19') więc jakość obrazu ma spore znaczenie. Estetyka,dodatkowe funkcje zdecydowanie mniejszą. Ponieważ dysponuje tylko budżetem do 600zł,i moje 3 ostatnie monitory były od LG, zawęziłem krąg poszukiwań do poniższych modeli. 50% czasu gry / 30% filmy / 20% praca z tekstem/websufring.

 

1. LG W2253TQ-PF (LED)

2. LG W2261VP-PF (LED)

3. Samsung SM P2250 (non LED)

 

Proszę o opinie użytkowników powyższych i bliźniaczych modeli, oraz mając na uwadze iż nie są to najnowsze modele ewentualnie sugestie czy coś nowego (2010/11) w tej cenie lepszego można dostać do takich jak wymieniłem zastosowań. Dzięki wielkie z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorzucę Ci jeszcze te dwa:

 

1) LG Flatron W2253TQ-PF, http://www.ceneo.pl/2349185, właśnie zauważyłem, że tego wymieniłeś, tak o ma lampy jarzeniowe

2) Benq G2220HD Monitor LCD Benq G2220HD (9H.L07LA.TBE) - Ceneo.pl

 

drugi jest tańszy, ale w tej cenie bardziej skłaniałbym się ku pierwszemu.

 

widziałeś monitor z ledami na własne oczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorzucę Ci jeszcze te dwa:

 

1) LG Flatron W2253TQ-PF, http://www.ceneo.pl/2349185, właśnie zauważyłem, że tego wymieniłeś, tak o ma lampy jarzeniowe

2) Benq G2220HD Monitor LCD Benq G2220HD (9H.L07LA.TBE) - Ceneo.pl

 

drugi jest tańszy, ale w tej cenie bardziej skłaniałbym się ku pierwszemu.

 

widziałeś monitor z ledami na własne oczy?

 

Tak,w RTVEuroAgd miałem już brać LG 21' LED za 469zl, jak przeczytalem 3 recki masakrujace ten produkt, wstrzymalem się. Mój wniosek był taki że lepsza jest droższa udana matryca bez LED, niż najnowszy LEDowy badziew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie, że jeżeli cenisz sobie jakość obrazu, to przesiadka z CRT na LCD TN będzie naprawdę bolesna (po ewentualnie krótkiej chwili zauroczenia wielkością ekranu i ostrością czcionek). Ponieważ nawet najlepsze matryce TN są pozbawione czerni i szczegółowości w ciemnych odcieniach obrazu (pokrewne tony zlewają się w jedną szarą plamę), to ciemne sceny wyglądają nieciekawie (jak filmy w "jakości" spiraconej kamerą).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie, że jeżeli cenisz sobie jakość obrazu, to przesiadka z CRT na LCD TN będzie naprawdę bolesna (po ewentualnie krótkiej chwili zauroczenia wielkością ekranu i ostrością czcionek). Ponieważ nawet najlepsze matryce TN są pozbawione czerni i szczegółowości w ciemnych odcieniach obrazu (pokrewne tony zlewają się w jedną szarą plamę), to ciemne sceny wyglądają nieciekawie (jak filmy w "jakości" spiraconej kamerą).

 

Do braku prawdziwej czerni się przyzwyczaje. Z tego co wyczytałem w recenzjach, matryce TN dopracowano do tego stopnia że odwzorowanie barw, ostrość, smużenie nie są już problemem dla typowego usera (mnie). Jedyny problem to brak prawdziwej czerni i bieli, choć to też mocno poprawiono w stos. do pierwszych TN. Na ceneo jest sporo opinni osób które przechodzą z CRT 17/19 na te LCDki i są zadowoleni. Chyba nie ma na co czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad LEDowym monitorem np. LG E2260V-PN, który dość ciekawie się prezentuje.

 

Prezentuje się owszem dobrze, natomiast matryca daje zdecydowane zimne barwy (niebieski przeważa) czego nie można zredukować w ustawieniach. Myślę nad LG 21,5 IPS225V-BN LED ;http://www.proline.pl/?p=LG+IPS225V-BN matryca IPS, dobre kolory i kontrast, ciekawe tylko jak ze smużeniem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas reakcji tej matrycy praktycznie eliminuje smużenie, dlatego też jest to dobry monitor do zastosowań amatorskiej grafiki i dynamicznych scen. dla monitora od LG masz dodatkowo dobra gwarancję na 0 badpixeli, myślę, że tego zakupu nie pożałujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad LEDowym monitorem np. LG E2260V-PN, który dość ciekawie się prezentuje.

 

Racja. Mam ten monitor, co prawda większy: E2360V-PN. Zakup tego monitora to dobry wybór - 23 cale za niecałe 600zł. Bardzo dobrze odwzorowane kolory. Ostry i wyraźny obraz. Nie smuży nie przeskakuje w grach przy dużej akcji i szybkiej animacji. Edytowane przez slawektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...