Skocz do zawartości
RepsOn

Małe OC na SB i5 2500k + OCZ Reaper Low Voltage 1666MHz + Asus SabreTooth p67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mały problem mnie zastał podczas dzisiejszej zabawy z nowym sprzętem.

O ile procka poprzez wbijanie mnożnika dla TurboMode jestem w stanie jak narazie i na szybko wykręcić stabilnie na 4,6Ghz (100 x 46) przy ustawionym Vcore 1.25

To pamięci za chiny nie chcą w ogóle słyszeć o dotykaniu BCLK/PCIE Frequency (nie ruszają już od wartości 104 na bclk) próbowałem nie ruszając szyny wbić je na 1866MHz ale też zakończyło sie to czarnym ekranem.

Mam wrażenie że po prostu o czymś zapomniałem, czegoś nie ustawiłem/przestawiłem stąd te problemy.

 

Uprzedzając pytania podam napięcia i opcje które ruszalem

Vcore - 1.25V

VCCIO - 1.1V

VDRAM - 1.65

Ramy na timingach 8-8-8-24-1t lub 9-9-9-24-1t (i tak i tak nie chcą się słuchać)

Internal PLL Overvoltage - enabled

Spread Spectrum - Disabled

Loadline Calibration - UltraHigh - 75%

 

Pomocy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza że te procki kręcisz mnożnikiem a nie magistralą , jej nie ruszasz bo możesz uszkodzić procka i inne elementy ( początki Socket A się kłaniają - tu jest podobnie , tylko z innych powodów ) .

 

Na SB pamięci nawet nie ruszasz , te OCZ to wyrzucenie kasy w błoto .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...