Skocz do zawartości
lucreetia

Tani netbook z VGA

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję możliwie taniego, solidnego i funkcjonalnego netbooka, koniecznie z wbudowanym złączem VGA. Proszę o porady, na co zwracać uwagę oraz jakie wady i zalety ma oferta firm działających na rynku - z popularniejszych widzę teraz ASUS-a (seria EEE PC), Samsunga i Acer-a.

 

Komputer ma być z najniższego przedziału cenowego, tj. do 1000 zł. Czy coś takiego wspierać może akcelerację sprzętową dekodowania h264 (DXVA)? Są w ogóle na tym rynku takie modele?

 

Z góry dzięki serdeczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer aspire one 522 lub drożej aspire one 722. Szukaj wersji z procesorem C-60. Oba maja pełne wsparcie odtwarzania fullhd i są wydajniejsze od wszystkich atomów.

 

http://www.x-kom.pl/p/70843-netbook-11,6-acer-ao722-c-60-2gb-500-czarny.html

 

http://www.x-kom.pl/p/71865-netbook-10-acer-ao522-c-60-2048-320-czarny.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Acer wydaje się mieć strasznie kiepski design - ta reklama na pokrywie zwłaszcza jest przerażająca.

 

Dlaczego C-60 ma być lepsze od Atoma? Te procesory da się w ogóle w jakiś prosty sposób podkręcać - np. spod windowsa?

 

A co myślicie o czynś takim - allegro.pl/asus-eee-pc-1015bx-c-60-2gb-hd6290-mat-bialy-etui-i1927804907.html?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, osobiście posiadam Asusa 1215n i moge z czystym sumieniem powiedzieć że na pewno lepiej wygląda od acera ponieważ testowałem oba. Jeżeli podoba się Tobie ten Asus to go bierz bo bebechy ma naprawdę dobre nie to co mój 1215n z atomem i crapowatym ionem , przekonałem się i nie polecam. Radzę wybrać platformę AMD. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy nie polecam netbooków. Są poprostu słabe. Lepiej kupić mniejsego notebooka. A może nawet ultrabooka. Tablet wiadomo, nie służy do pracy ale tablety będą przynajmniej wspierane. A tego nie można powiedzieć o netbookach. Sprawa wygląda tak, że producenci powoli wycofują się z tego rynku. Dell skreślił z listy m.in. Della Mini. I taki jest niestety trend. Także jesli nie potrzebujesz akurat netbooka i możesz wybrac coś innego to go nie wybieraj. Nie ma sensu. To słaby sprzęt, oparty na Atomie, z reguły6 z Windows Starter. Bateria baterią ale nie kupuje się zsrzętu tylko dlatego, że ma dobrą baterię. Wszystkich wahających się odsyłam do artykułu: koniec ery netbooków Może komus pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w końcu 1015BX i jestem zadowolony. DXVA działa bezproblemowo. Również przez VGA na większym ekranie. Taki komputer może więc działać również w roli urządzenia nadawczego do kina domowego, jeśli ktoś ma taką chęć i potrzebę.

 

A co do zarzutów Sztaby - czy są słabe? Moim zdaniem każdy komputer wyprodukowany w przeciągu ostatnich siedmiu, ośmiu lat jest wystarczająco mocny. Kwestia higieny użytkowania. Czy będą wspierane? A kogo to obchodzi? Niech sobie „wspierają” lub „nie wspierają” - w żaden sposób nie ma to wpływu na to, co ja już zakupiłem i użytkuję prywatnie. Nawet dla przyzłych odbiorców nie ma to znaczenie - gdyby przyjąć założenie o „nie wspieraniu”, i tak rynek wtórny pozostanie aktywny przez wiele, wiele lat. To nawet nie jest krytyka merytoryczna sprzętu - może istnieć wiele czynników, które stać mogą za taką a nie inną strategią producentów. Jestem konsumentami, stoimy po innej stronie.

 

Zastanawia mnie jeszcze możliwość czasowego podkręcania procesora. W moim większym Acer-ze z Pentium M robiłem to w zasadzie codziennie, o ile komputer akurat nie pracował na baterii. Tutaj da się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...