Skocz do zawartości
Kaeres

Licznik prądu oszukuje

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu też miałem przeprawy z licznikiem, a w zasadzie właścicielka domu w którym było nasze biuro. Kilka lat temu piorun trafił w antenę do Internetu. Budynek (dwupiętrowy, z dachem pokrytym blachodawchówką) nie miał instalacji odgromowej, maszt na którym była antena także. Piorun trafił w antenę, impuls poszedł po Ethernecie, potem przez pecety, UPSy i dalej instalacją elektryczną (popaliły się nawet siłowniki bramy, czajnik elektryczny, nie wspominając o stratach w sprzęcie tele-inf. - część była zabezpieczona protectnetami więc przetrwała bez szwanku). Po kilku miesiącach od tego zdarzenia uwagę zwróciła moja księgowa na wyższe niż zwykle rachunki za prąd - ponad 50%. Licznik był niedawno przed "piorunem" wymieniany na elektroniczny. Wezwaliśmy ekipę z zakładu energetycznego, ci wymienili licznik na nowy (ten sam model nawet), rachunki spadły do normalnego poziomu. Nieprawidłowo mierzący licznik został wysłany na ekspertyzę, ale nie otrzymaliśmy żadnego pisma z karą. A facet z ekipy twierdził, że na pewno była zabawa magnesami i z tego powodu będzie nałożona kara.

 

Jedno jest pewne, uczciwy ma zawsze najgorzej. Ale mam nadzieję, że dojdziesz swoich praw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A facet z ekipy twierdził, że na pewno była zabawa magnesami i z tego powodu będzie nałożona kara.

 

Taa kuźwa elektroniczny i magnesy... Takiego to bym w dupsko kopną i wysłał do podstawówki... By oszukać elektroniczny to już nie tak łatwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa kuźwa elektroniczny i magnesy... Takiego to bym w dupsko kopną i wysłał do podstawówki... By oszukać elektroniczny to już nie tak łatwo...

 

Podobno da się, obiło mi się o uszy że jest jakiś "der knif" z diodą, nie wiem tylko jaka dokładnie dioda i które przewody miałaby ona spinać. Z tego powodu rzekomo Vattenfall ma zamiar wymienić wszystkie liczniki elektroniczne firmy PAFAL które miałyby być najbardziej podatne na oszukanie za pomocą diody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...