Skocz do zawartości
monia93

GTX550Ti - sterownik często się psuje, bardzo proszę o pomoc :(

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim!

Mam wielki problem i nie wiem już jak sobie z tym poradzić.

Co 1-2 dni gdy mam odpalony komputer nagle ekran się robi biały i trwa to jakieś 10 sekund. Następnie wszystko wraca do normy, pojawia się obraz i komunikat, że "sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność". Nie wiem dlaczego tak dzieje. W monitorze mam głośniki i gdy coś takiego się staje, to głos również wysiada i trzeba zrestartować komputer żeby znowu działał. Obraz działa dalej, ale co jakiś czas znowu znika.

Nie wiem dlaczego się tak dzieje. Mierzyłam temperaturę karty i w ogóle programem HWMonitor, sprawdzałam Aidą64 i niby wszystko jest OK.

 

Moja karta graficzna to: nVidia geForce GTX 550Ti 1GB DDR5 192bit DirectX 11

Sterownik karty graficznej wersja 285.62

System operacyjny Windows 7.

 

Pozostałe parametry kompa:

Płyta główna ASUS P67

Procek Core i7 2600 (4 x 3,4GHz 8MB CACHE)

RAM 16GB RAM DDR3 1333 MHz

Dysk twardy: 2000 GB SATA 3

Karta Graficzna: nVidia geForce GTX 550Ti 1GB DDR5 192bit DirectX 11

Zasilacz: Logic 620W z PFC 12CM

 

Byłabym BARDZO wdzięczna za pomoc. Jak naprawić ten sterownik, dwa razy już go przeinstalowałam i nie pomogło... A może to nie sterownik tylko coś innego. Pomóżcie mi proszę.

 

Monia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki komunikat wyświetlał się jak za wysoko podkręciłem GPU - więc może karta nie jest stabilna?

Jeżeli nie jest jej za ciepło, może za mało dostaje paszy od PSU pod obciążeniem? Ten zasilacz "marki" Logic, prawdę mówiąc, do reszty komponentów jak pięść do nosa pasuje.

Edytowane przez boroveeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :)

Ale ja nic nie podkręcałam... Nawet bym nie wiedziała jak.

Ale może sprzedając mi komputer, podrkęcili mi kartę? Można to jakoś sprawdzić? Jak zdiagnozować te problemy? Co byś mi radził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem nie umieściłaś PC-ta w jakiejś szafce, bądź nie trzymasz go zbyt blisko kaloryfera, bądź innego źródła ciepła?

 

Zainstaluj jakiś program do mierzenia temperatur np. speedfan, everest i podaj nam temperatury lub zrób screena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na wysoka temperature grafy , moze szlak trafil wentylator na karcie . Ogolnie sprawdz kompa przy otwartej obudowie i zeby w pokoju bylo jak najchlodniej jezeli w takich warunkach nie bedzie w/w problemu to odpowiedz bedzie oczywista .

 

b.t.w

ladny avantar

Edytowane przez Bemx2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz ignorancja wygrała ze zdrowym rozsądkiem. Póki nie masz kasy na normalny zasilacz pokroju Enermaxa, Seasonic, bQ, OCZ, XFX itp. to nie włączaj komputera dla własnego dobra.

To co ktoś Ci złożył na Logicu zakrawa na zbrodnie przeciwko elektronice w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, że to wredny problem. Miałem go przez chwilę na 460, ale po aktualizacji sterowników jakoś samo przeszło. Najgorzej, że powodów może być kilka. Sterowniki/kręcenie/przegrzewanie się karty/dogorywanie karty. A przynajmniej z tym się spotkałem przeczesując sieć w poszukiwaniu rozwiązania.

Swoją drogą to ciekawe czy użytkownicy radeonów też mają z tym problem czy to tylko geforcami jest taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...