Skocz do zawartości
PatLove

Komputer do renderingu

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję mocny i dobry komputer do renderingu i pracy w programach graficznych/architektonicznych. Ogólnie komputer do projektowania i renderingu.

Z różnych niezależnych ode mnie względów komputer musi mi wystarczyć minimum na 5 lat więc i kwota, którą jestem w stanie przeznaczyć nie jest mała-25000pln netto na cały zestaw-pudło, monitor, klawiatura i mysz. Jaki zestaw proponujecie za tą kwotę aby był jak najbardziej wydajny i spokojnie pociągnął te 5/6 lat?

 

Na razie mam tylko jedną propozycję:

 

2x Intel Xeon X5650 6 Core (12 rdzeni , 24 wątki @ 4,2Ghz)

EVGA SR2 Classified Super Record Dual CPU

48GB DDR3 Kingston 1600Mhz Triple Channel (12x 4GB)

nVidia Quadro 5000 Fermi Core

2x SSD OCZ 120GB Vertex 3 SATA3 RAID0

2TB Seagate Barracuda

DVD-REC BluRay Plextor

Antec 1200W HCP Modular

Obudowa Lian Li V2120 Black

2x Chłodzenie Prolimatech Super Mega + 14cm Noctua

 

do tego monitor: Eizo FlexScan SX2262W

 

W kwocie akurat się mieszczę bo taki zestaw wychodzi ok. 24800pln netto bez klawiatury i myszy ale miło byłoby mieć jakąś alternatywę i zapytać o zdanie ekspertów, dlatego też proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich tematach chodzi nie o to aby kupić a aby wydać odpowiednią ilość kasy, najczęściej nie swojej.

 

Proponuję porównać wydajność tego co wyżej do cywilnych platform na LGA 2011. Wydając 25tyś zł na komp na 6 lat musisz mieć świadomość, że za dwa lata komputer za 3 tyś zł najpewniej będzie tak samo wydajny, pobierał mniej energii, kulturalniej pracował.

 

O Vertexach radzę poczytać czy nie są przypadkiem dotknięte wadami wcześniejszych serii.

 

Jeśli rzeczywiście to ma mieć jakieś kosmiczne zastosowania, radziłbym poszukać jakiejś stacji DELL z gwarancją Next Bussines Day (NBD). Jeśli poskładasz coś jak w pierwszym poscie, w przypadku awarii będziesz uziemiony na kilka tygodni a takie coś dyskwalifikuje dane rozwiązanie w zastosowaniach profesjonalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku wydaję akurat połowicznie swoją kasę więc logiczne, że im droższy będzie zestaw tym więcej wydam. Co oczywiście nie zmienia faktu, że ma mi wystarczyć min na 5lat i nie zamierzam tego zestawu w żaden sposób modyfikować ani ulepszać. Raczej nic nie jest wieczne więc zdaję sobie doskonale sprawę, że parametry, za które w tym momencie zapłacę ok 25tys pln, za 4-5lat będzie miał przeciętny zestaw ale cóż takie życie...

 

Klaus mógłbyś zaproponować jakiś konkretny zestaw na i7 pod LGA2011, który byłby odpowiedni do moich zastosowań i nie odbiegałby wydajnością(o ile to w ogóle możliwe?) od tego, który podałem w pierwszym poście?

Edytowane przez PatLove

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na odwrót mib - najpierw info ze środowiska co i jak wykorzystuje soft a dopiero później patrzenie na stacje robocze.

 

No tak tak to na pewno. Najpoierw forum a potem sprzet.

 

Coś mi sięwydaje że za jakiśczas renderować się będzie na GPU a nie CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybciej wejdą stacje robocze na ARM niż będą renderować na GPU

 

Octane Render - The Interactive Physically Based Render Engine

 

Ale przed zakupami, lepiej sprawdzić, co rzeczywiście będzie potrzebne, bo nie każda aplikacja potrzebuje funkcjonalności Quadro, czy dwóch procków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na gotowe stacje robocze np. DELL-a ale jakoś nie przemawiają do mnie bo ich najwyższy model-Precision 7500, który kosztuje ok 12000pln ma znacznie gorsze parametry(przynajmniej tak wywnioskowałem z opisu-jeden 4ro rdzeniowy procesor, dużo mniej ramu, gorsza grafika itd), niż zestaw, który podałem w pierwszym poście. Wydaję mi się że przy takich firmowych zestawach płaci się głównie za markę, w tym przypadku DELL, a chcąc złożyć zestaw nawet w porządnym sklepie komp można mieć znacznie lepsze parametry za mniejsze albo takie same pieniądze.

 

Co do renderów GPU to oczywiście są takie, które wykorzystują GPU np. Arion ale ja jestem jednak zwolennikiem V-Ray-a, ewentualnie Kerkythea i na tych dwóch programach głównie pracuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Della to sprawdź konfiguracje dostępne dla USA - bardzo często w PL udostępniana jest wersja okrojona oferty. Jeśli znajdziesz tam coś co Ci będzie odpowiadać to telefon na polska infolinię i sprawdzasz co i w jakich cenach maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Della to sprawdź konfiguracje dostępne dla USA - bardzo często w PL udostępniana jest wersja okrojona oferty. Jeśli znajdziesz tam coś co Ci będzie odpowiadać to telefon na polska infolinię i sprawdzasz co i w jakich cenach maja.

 

Ok ale gotowe zestawy chciałbym na razie zostawić w spokoju i spróbować złożyć coś konkretnego.

 

A jak widzi się Wam 4x16sto rdzeniowe AMD?

 

Mam teraz dylemat-czy 2xIntel Xeon E5, czy 4xAMD?

 

Czy są jakieś obiekcje w stosunku do AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozeznałem trochę temat:

 

4xAMD odpada bo ta konfiguracja sprawdza się tylko pod Linuxem, który u mnie odpada z oczywistych względów-oprogramowanie.

 

Co do gotowych stacji roboczych to oczywiście jest możliwość złożenia takowych np. DELL albo INTEL ale ceny zabijają i w konfiguracji z pierwszego postu nie ma szans żebym zmieścił się w 25k pln netto.

 

Moja decyzja jest taka, że jako że mam czas to poczekam na Xeona E5 i złoże 2xXeon na SR-3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...