Skocz do zawartości
ZONK000 OC

Acer Aspire one D257 Zawiesza się podczas pobierania z internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem jakiś miesiąc temu netbook Acer Aspire one D257 i mam jeden spory problem którego nie daję rady rozwiązać..

 

Komputer zawiesza się całkowicie (alt+ctrl+del nie pomaga) podczas pobierania plików z internetu. Początkowo myślałem że tylko na torrentach ale normalnie poprzez przeglądarkę też się wiesza. Raz się zawiesi po 10 minutach, raz po 3 godzinach, najdłużej chodził 13 godzin bez zawieszenia. Łączy się poprzez Wi Fi.

 

Dwa razy stawiałem system Windows 7 x86 home premium/ultimate i ciągle to samo, wykluczam już wpływ innych programów bo to samo dzieje się zaraz po instalacji samych sterowników na czystym systemie.

 

Sterowniki próbowałem ze strony ACER jak i trochę nowsze ze stron poszczególnych producentów komponentów i dalej to samo.

 

Testowałem programami raz jak i procesor przez dobę i zero błędów. Na googlach spotkałem się że ktoś miał w tym modelu takie same zawiechy ale brak rozwiązania.

W menadżerze oszczędzania energii także wszystko ustawione jak najlepiej, wszelakie przechodzenia w stan uśpienia, hibernacji, wyłączania portów itp wyłączone.

 

 

Pomóżcie bo już nerwowo nie wytrzymuję, po to został kupiony żeby sobie coś pobierać spokojnie a tu nici ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moim dokładnie było to samo. Próba aktualizacji z pod windowsa zakończyła się nie powodzeniem. Komputer się zawiesił i już nie włączył. Odesłałem go na gwarancji i czekam na powrót. Więc przed próbą aktualizacji zróbcie lepiej kopie danych na wszelki wypadek. Ja zgłaszając usterkę powiedziałem że się wcześniej zawieszał przy "intensywnym" używaniu wifi i że próbowałem zaktualizować bios ściągniętego z ich strony i postępowałem według ich instrukcji. W poniedziałek zadzwoniłem z rana do serwisu, po 12 był już kurier który, serwis cały czas wysyła na maila co się z nim dzieje. Netbook jest już w drodze do mnie a dziś jest czwartek a że leci z Czech to pewnie od razu po świętach będzie. w sumie serwis działa błyskawicznie. Jak wróci dam znać co i jak czy się dalej zawiesza i jaką mi wgrali wersję biosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus że ja o tak podstawowej sprawie którą pierwszą powinienem wykonać zapomniałem.

W każdym komputerze bios aktualizowałem na bieżąco nie mając nawet potrzeby a tu kompletnie zapomniałem... Bios uaktualniony na najnowszy, komputer chodzi z tydzień 24 na dobę i działa elegancko, dostał w nagrodę 2GB ramu żeby mu lżej było :-)

 

Dzięki wszystkim za pomoc :-) i świąt wesołych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę tylko informacyjnie, w serwisie wymienili płytę głowną ale biosa nie zaktualizowali do najnowszego i komp dalej się zawieszał. Zadzwoniłem do serwisu i Pan kazał mi spróbować jeszcze raz. Próba aktualizacji tym razem się udała i komp smiga bezproblemowo więc upgrade bios do wersji ..coś tam 15... rozwiązuje problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim drugim lapku mam taki problem jak wy,zawiesił sie kompletnie,nie działa recovery ani próba instalacji nowego systemu lub naprawy,czytałem sporo i wynika właśnie ze to problemy z Biosem,mam tam v.1,4

teraz pobrałem ze strony producenta nowego biosa v.1,15 lecz w katalogach sa pliki exe,mam z bootowanego pena ale nie mam zielonego pojęcia jak zainstalować te pliki na nim by uruchomiły się przy starcie,do tego potrzebuje jakieś inne rozszerzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...