Skocz do zawartości
thuGG

The Last of Us

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Ludzie się kłócą, że to nie są do końca zombiaki, tylko jakieś stworki czy mutanty. W grze ma też znaczącą rolę odgrywać "walka" między ludźmi, o jedzenie itd, ogólnie o wszystko czego mało.

 

Zapowiada sie fajna gra. Ja sie przymierzam do kupna PS3, więc jest kolejny argument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o PS3 to chyba na żadną grę nie czekałem tak jak na The Last Of Us. Nawet God Of War i Unchartedy.

 

Swietna pozycja, cos czuje, ze znowu pozycze od znajomego PS3, zeby przejsc ta gierke bo naprawde wyglada to jak bardzo klimatyczny film :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra od dawna w sklepach a tu cisza?

ja się skusiłem i jestem bardzo zadowolony. w prawdzie daleko jeszcze nie zaszedłem ale już wiem że starczy mi gra na długo.

swoją drogą, to ps3 nie wyrabia przy otwartych lokacjach i gra się przycina. trochę to denerwujące :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc na początku od razu odpowiem czy gra zasługuje na 10. W mojej opinii tak. Po pierwsze gra od razu rzuca w nas wspaniałym klimatem. Dwa to budowa gry która non stop prowadzi nas przez różnorodne lokacje które ani razu się nie powtarzają. Mam na save 33% i 6 godz. 8 minut gry. A już sporo widziałem a przeszedłem 3 rozdziały których jest 11. Gram na wysokim poziomie trudności więc jak starcie mi się nie spodoba to gram jeszcze raz aby wypaść lepiej tracąc mniej wartościowszej broni. A na razie mam 2 pistolety, łuk, strzelbę, karabin myśliwski Dołączona grafika Starcia są bardzo kombinacyjne  bo np. masz pistolet ale co z tego jak na ciebie biegną 2 biegacze to nie ma szans że trafisz ich w głowę w biegu a na każdego trzeba 3-4 strzały w korpus a w magazynku tylko 6 albo 8. Z kolei klikacze to i 2-3 strzały w głowę trzeba Dołączona grafika lub jedna kosa w szyję ale w grupie nie ma na to żadnych szans kiedy cię usłyszą lub stoją frontem do ciebie. Są też warianty skradankowe gdzie można każdego eliminować oddzielnie. Cokolwiek przeczytasz o tej grze to nie powie ci to o niczym bo czegoś takiego jeszcze do tej pory nie było. Niby strzelanka, skradanka ale podana w najwyborniejszej formie. Od razu wiedziałem po Uncharted że kolejnej gry nikt w tym studiu nie schrzani więc wziąłem po raz pierwszy 215 zł i polazłem do sklepu, aby tylko dać zarobić sprzedawcy i twórcy. Akurat sprzedawca był zajęty więc spytałem tylko krótko jak gra się sprzedaje, odparł że rewelacyjnie Dołączona grafika Także długość rozrywki mocno mnie zaskoczyła a zostaje jeszcze multiplayer. Jeśli ktoś narzekał że w grze jest za mało starć to po to jest multiplayer, nie? Właśnie to mi się jeszcze podoba w tej grze, poruszamy się w świecie i nie na każdym kroku wyskakują na nas przeciwnicy. Mamy przez to czas pozwiedzać, wczuć się w klimat, poszperać i poszukać znajdziek. Niektórzy recenzenci obniżyli ocenę dla tej gry za takie coś ale dla mnie to jest plus bo jak bym chciał sobie postrzelać non stop to bym odpalił COD'a w trybie zombie Dołączona grafika A to jest survival a nie COD. Grafika rewelacja, nic dodać. Szkoda że twórcy nie rozwinęli kwestii wyboru i większej napotkanej liczbiy NPC'ów w różnych sytuacja. Np. na początku gry spotykamy faceta który przywalony sufitem prosi aby go dobić. Przy nim leży spluwa z trzema nabojami, myślę sobie znajdę cegłówkę i zrobię to inaczej. Nie znalazłem więc go zostawiłem, amunicja ważniejsza Dołączona grafika Dla mnie gra rewelacyjna, gdyby tylko takie gry wychodziły na poziomie AAA+. Czy gra jest lepsza od Uncharted? Po 33% jest blisko ale jeszcze za wcześnie, może jakaś laska się pojawi bo wątek miłosny w tym świecie szybko się skończył Dołączona grafika Jacyś nowi bohaterowie wyskoczą albo zwroty akcji to się zobaczy Dołączona grafika Ale wszystko jest na dobrej drodze i wierzę w to. Oczywiście w Polską wersję nie gram tylko z napisami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gralem ze wszystkim w PL i jestem bardzo zadowolony z dubbingu w grze. wypadlo swietnie. polska Ellie niezle przeklina Dołączona grafika kawal dobrej roboty ze strony Anny Cieślak.

Edytowane przez dumpmuzgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż nie staniało. Ale nie załuje tych 200 zł za grę. Gra powala grywalnością i klimatem. Troszke momentami to przypomina Half Life 2. Ale tak w ogóle to jest zupełnie inne. Coś zupełnie świeżego i odmiennego. A grafika jak na moc PS3 powala. Widać że silnik z Uncharted ma w sobie spory potencjał. Tam tekstury prawie że w 90% gry są bardzo ładne. Do tego sam gameplay to wiele godzin świetnej rozrywki. Wstepnie daje 10/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to tak ostatnio sprzedają gry, że podają dane do logowania do konta i się ściąga grę na swoją konsolę, ale jak ją usuniesz czy coś, to już chyba nie da rady jej przywrócić, więc jest to jakby jednorazowy zakup. Ja osobiście odradzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak kupione 2gry na ps4, fife 15 i cos tam jeszcze, nie ma problemu. Dostajesz dane do logowania tworzysz niwe konto zasysasz gre (konta nie mozesz usuwac) i grasz na swoim profilu ;)

A tlou polecam, swietna gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i skończyłem swoją pierwszą grę na PS4. Od dawna obiecywalem sobie ze to będzie pierwszy tytuł na nowej konsoli. Oczekiwania miałem bardzo duże, bo zachwyty w Internecie stawialy ten tytuł jako best game ever. I po przejściu muszę powiedzieć, że gra jest...przereklamowana. Oczywiście nie mówię że jest zła wręcz przeciwnie, jest bardzo dobra. Po prostu za bardzo rozdmuchany hype. Od razu miałem skojarzenie z Enslaved i Brothers The Tale Of Two Sons. Po pierwsze zdecydowanie zabrakło IMO dwóch rzeczy. Raz to jakiegoś twistu fabuły. Byłem pewien ze pod koniec coś mnie zaskoczy, a tu doopa. Druga sprawa to wybory. Jakby dali w każdym chapterze jakiś wybór, który od razu lub później skutkowalby jakimiś konsekwencjami to gra bardzo duży by zyskała i co najważniejsze chciałoby się przechodzić ją po raz drugi. A tak jeden raz i nara. Wkurzaly mnie też takie babole jak postaci nagminnie wchodzące w siebie szczególnie w ukryciu. Inny przykład to szyby i lustra - bez kitu nie wierzę że taki dev z takim silnikiem nie jest w stanie tego porządnie zrobić. Ale to raczej drobiazgi. Cała reszta na duży plus: klimat, gameplay, grafika, udźwiękowienie i voice acting. Czasami było widać że to last gen, ale etap zimowy był super pod każdym względem. Crafting fajny i ogólnie duży nacisk na realizm co mnie bardzo cieszy. No i czas gry. U mnie powyżej 20h z zaznaczeniem ze nie spieszylem się i dużo zwiedzalem, ale nawet bez tego myślę że grubo ponad 15-17h. Tak czy inaczej gra zasługuje na solidne 9/10. Bardzo dobra, ale liczylem na więcej. Teraz jeszcze Left Behind i sprzedaje chociaż myślałem że zostanie w kolekcji.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też niedawno skończyłem podstawkę i przymierzam się do DLC. 9/10 to dobra ocena dla niej, a grając od razu na wysokim poziomie czasami musiałem się nieco pomęczyć z przejściem pewnych sekcji w grze.

 

Ja podchodziłem do niej nieco inaczej, bo jak gra wyszła na PS3 to oglądałem gameplay na YouTubie, więc fabułę już znałem :] ale i tak mnie wciągnęło. Pewnie za jakiś czas jeszcze do niej znowu podejdę żeby zebrać trochę trofeów, bo po jednym razie miałem ich jak kot napłakał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...