Skocz do zawartości
Bagin100

Modernizacja starego komputera, jaka karta graficzna?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce kupić jakąś kartę graficzną na AGP ale nie wiem co wybrać.

 

Płyta główna: MSI 865PE Neo3-V

Procesor: Intel Pentium 4 531 3,0 GHz

Karta graficzna: ATI Radeon 9600 256MB

Pamięć RAM: GOODRAM GR400D64L3/1G 2GB

Zasilacz: Colors-it 330U-FPH

 

Jak widać komputer jest z epoki kamienia łupanego ale chyba można dobrać lepszą kartę graficzną?

Jak wiemy moja obecna karta nie obsługuję Vertex\Pixel Shader w wersji 3.0 i przy kupnie nowej karty chce aby obsługiwała V\P Shader 3.0 i miała minimum 512MB pamięci. Jeżeli trzeba wymienić zasilacz to proszę tez dawać propozycje.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Bagin100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto inwestować w ten sprzęt, lepsza grafika będzie się nudzić przy tym procku. Proponuje sprzedać to co masz(oprócz dysku twardego z powodu ceny) ewentualnie obudowy i kupić nowy/używany lepszy sprzęt. Tylko musisz się określić ile możesz na to przeznaczyć?? Za około 1000zł kupisz dosyć porządny nowy komp bez dysku i obudowy Zestawy komputerowe na Grudzień 2011 | PurePC.pl . Za taki sprzęt jak w linku bez dysku wychodzi 1072. Więc można grafę kupić używaną żeby było taniej. Natomiast jeśli nie grasz wystarczy ci grafa zintegrowana i wtedy za kompa zapłacisz około 800zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce kupować nic nowego, chce go zmodernizować Czy na prawdę nie mogę dobrać lepszej karty graficznej?

 

Ta twoja modernizacja będzie jak założenie alufelg do malucha (co ci to da?)

Żeby odczuć wzrost wydajności musisz kupic coś nowszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć procka na tyle ile się da (wymiana chłodzenia BOXowego na coś lepszego to zdecydowanie dobry pomysł). Płytę główną do OC masz dobrą; procka też. Wprawdzie Pentiumy mają "puste" megaherce, ale zawsze to jednak choć trochę wyższa wydajność.

Karta AGP, więc sensownej nowej nigdzie w sklepie już nie kupisz. Na Twoim miejscu bym z Allegro brał Radeona X1950Pro 512MB lub HD3850. Najmocniejsza nV na AGP - 7950GT 512MB jest trudno dostępna, droższa i mniej wydajna od X1950Pro.

Przy zmianie karty zasilacz też do wymiany. 400W naprawdę dobrej firmy (np. Fortron, Delta, SeaSonic, XFX) w zupełności starczy. Najlepiej jedna linia 12V.

 

Ale ogólnie kolega wyżej dobrze radzi; zmiania całej platformy będzie bardziej sensowna.

Żeby nie było; ja kocham stary sprzęt, ale to jest w sumie raczej hobby (można zobaczyć oba linki w sygnaturce). Całkiem drogie hobby wbrew pozorom, trzeba dodać. Gdym miał mało kasy i nie był entuzjastą oldschoolu, to już dawno bym miał choćby coś na s.775, czy AM3.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, dokupywanie karty graficznej do takiego zestawu naprawdę nie ma sensu.. Jeśli naprawdę chcesz mieć szybszy komputer, to tak jak koledzy mówią, musisz złożyć totalnie nową jednostkę - Twój sprzęt jest po prostu za stary. Gwarantuję, że za 1000zł uda Ci się złożyć konfigurację, która zostawia daleko w tyle Twój bieżący zestaw. Więc, jeśli nie masz tyle kasy, najlepiej poczekaj aż dozbierasz chociaż do tego 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce 6600 AGP, unikaj 6800 - bo mozesz spalic wysluzony zasilacz. Ta karta powinna sprostac Twoim wymaganiom choc kosztuje kilkanascie zlotych i nie widze sensu szukac nic drozszego. Domyslam sie, ze chodzi o komunikat przy uruchamianiu gry o braku ps 3. Zanim kupisz karte sprawdz jednak wymagania sprzetowe tego co chcesz uruchomic, samo uruchomienie gry to dopiero polowa sukcesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna cenna rada, thx

 

Swoja droga moim zdaniem, mozna ta padline reanimowac. Plyta w swoich czasach byla bardzo fajna;

 

CPU-Upgrade: MSI 865PE Neo3-V (MS-7097) processor support

 

Mozna do tego kupic core2duo e4300/e6300 jesli Twoja plyta to pcb 2.0

 

Z grafika jest problem z powodu agp, ciezko znalezc tanio niezla karte na agp. Chcac w to inwestowac pieniadze, najlepiej zaczac od wymiany zasilacza.

 

Zestawu do gier definitywnie z tego juz nie zrobisz, ale wymiana na c2d pozwoli na komfortowa eksploatacje w 2d. Nie mniej jednak nie warto dokladac do tego wiecej jak 150 zl.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz warto wymienić na np Fortrona 400w.

Do tego możesz szukać GF 6600 / 6600GT ( ze wskazaniem na tą drugą). Unikaj kart z pamięciami 64bit.

Max pod ten procek to gf 6800 le/gt, które po odblokowaniu potoków będą znacznie wydajniejsze od 6600gt, jednak ta karta nie odapli na twoim zasilaczu (wiem bo ją miałem). W tym przypadku unikaj kart galaxy wyposażonych w wolną pamięć ddr.

 

 

U mnie 6800 le @ Gt chodził na celeronie D 2,56@ ponad 3ghz i już procesor był odrobinę za słaby, bo po zmianie na a64 komp dostał kopa w grach. Ty masz P4 tak więc powinno być ok.

Wcześniej miałem radeona 9600XT 256mb i skok wydajności był ogromny!!

 

Nic droższego nie ma sensu kupować.

 

Linki do allegro:

WinFast A6800GT 256mb DVI D-SUB VGA AGP TV-OUT (1983076422) - Aukcje internetowe Allegro

 

GeForce 6800LE 128MB DDR2 256Bit (1988796725) - Aukcje internetowe Allegro

 

Nvidia Geforce 6600 GT (1991454336) - Aukcje internetowe Allegro

 

GAINWARD GeForce 6600GT AGP 2x DVI GW WAWA (1989899257) - Aukcje internetowe Allegro

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mało sensu ma modernizacja tego kompa. Za zasilacz wyda około 80zł i grafe 80zł to wyjdzie około 160zł. Już lepiej do 500zł kupić procek dwurdzeniowy, grafę, płyte i zasilacz. Na allegro poszukać używanego athlona x2 do 100zł na przykład 5000+, do tego kupić płytę główną za 100zł to nam wychodzi 200zł + zasilacz jakiś fortron około 80zł do tego ram 2gb do 70zł się kupi i około 150zł zostanie na grafike np 9800gt(chociaż nie wiem czy to nie za dużo do takiego procka). Podałem taki przykład tylko , moim zdaniem lepiej iść w tym kierunku i próbować coś złożyć za te 500zł i mieć rzeczywiście większą wydajność niż pakować 160zł, a w zamian nic prawie na tym nie zyskać. Ewentualnie kupić grafike tańszą i dać płytę do 150zł na przykład (chyba lepsze rozwiązanie). A to co masz sprzedać do 200zł i już. Modernizacja wyniesie około 300zł, a przyrost mocy odczujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał, że nie chce zmieniać platformy. Zakładam, że Bagin100 wie, ze w nowe tytuły i tak nie zagra, jednak spokojnie i komfortowo pośmiga w gry 3-4 letnie, a może nawet i nowsze w niższych rozdzielczościach których nie ogranął by radeon 9600. To samo dotyczy starszych tytułów, kóre będą chodzić znacznie szybciej, niż na radku. Wszystko również zależy od tego ile Bagin100 chce przeznaczyć na modernizację.

 

Ja to widzę tak: geforce 6800le - 70zł + fortron 400W 60zł = 130zł + do tego oblokować potoki w karcie i podkręcić tego pentiuma 4. Jak widać drogo nie wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Tylko dałem taki pomysł może jednak mu przypadnie do gustu jeśli nie to już jego sprawa ale zawsze można różne opcje w różnych cenach rozważyć. Oczywiście nie policzyłeś wysyłki:) z wysyłką 150-160 wyjdzie

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Tylko dałem taki pomysł może jednak mu przypadnie do gustu

 

Z grami bedzie problem, ale mam jeszcze laptopa, ktory glownie lezy w szafie z pentium III i powiem szczerze, ze do internetu i programow biorowych jest jeszcze calkiem ok, jedyne czego mi tak naprawde brakowalo to brak wsparcia ze strony grafikii przy odtwarzaniu filmow. Inna sprawa, ze ja wykozystuje tylko 2% mozliwosci obliczeniowych swojego laptopa, a 98% wykozystuja wyskakujace reklamy i animacje reklamowe we flasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jedziemy dalej z pytaniami ;]

 

Mogę kupić jakiś procesor dwurdzeniowy na MSI 865PE Neo3-V jeżeli tak to co polecacie?

 

Gdybym brał X1950 Pro to jaki procesor kupić aby nie ograniczał karty? to samo się tyczy 6800GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jedziemy dalej z pytaniami ;]

 

Mogę kupić jakiś procesor dwurdzeniowy na MSI 865PE Neo3-V jeżeli tak to co polecacie?

 

Gdybym brał X1950 Pro to jaki procesor kupić aby nie ograniczał karty? to samo się tyczy 6800GT?

 

Jeśli masz pcb version: 2.0 to możesz wsadzić dwu-rdzeniówke jeśli 1.0 to nie: http://www.msi.com/product/mb/865PE-Neo3-V.html. (patrz tabelka). Proponuje w obu przypadkach wymianę płyty głównej tak żeby miała pci express, wtedy opłaca się porządniejszą grafę wsadzić. Widzę że jednak ciągnie cie do wymiany platformy:), tak jak mówiłem do 300zł można coś sensownego złożyć a to co masz sprzedasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd mamy wiedzieć? Wsadź głowę do obudowy i się dowiedz.

 

Pozdrawiam

 

Powinno być napisane, na pudełku albo na płycie głównej coś w stylu np. ver, rev, pcb revision. Dobrze poszukaj może być na środku albo w rogu płyty. Dobrze poszukaj na pewno jest Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za cholerę nie mogę znaleźć...

 

Dobrze sie przypatrz, może być np pod kartą graficzną gdzieś. Ewentualnie zobacz w instrukcji płyty głównej jeśli masz, albo programem np cpu-z jeśli tam nie będzie rewizji podanej to przynajmniej będzie wersja biosu. Według tabelki wersja 1.0 ma bios zaczynający się na 1 a wersja 2.0 na 5. I wszystko będzie jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety aktualizacja nie pomoże. Zostaw tego proca co masz. Wiele byś nie zyskał zmieniając go na innego P4.

Jak już ktoś wspomniał: OC+x1950+zasilacz to najsensowniejsze opcje. Dobrze by było zainwestować w ten zasilacz troszeczkę więcej to wtedy zostanie do następnego upgradu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...