Skocz do zawartości
snax99

Dylemat z wyborem laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Postanowiłem sprzedać swój stacjonarny komputer gdyż nie mam czasu już na gry i kupić sobie lapka. Laptop jak to laptop ma służyć głównie do przeglądania neta, muzyka, ew. jakiś film, nie myślę odpalać na nim gier - nawet tych starszych, bo po co. Kwota jaką dysponuję to 1600zł. Mam jak na razie dwa typy i co do nich pytania mianowicie;

czy warto dopłacać do tego +/- 400zł lapka względem tego

Pytanie - czy warto ?

Edytowane przez snax99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie warto, jeżeli nie planujesz szybko wymiany to zdecydowanie lepiej bedzie Ci się sprawował Asus z B950 , ten z AMD też Ci wystarczy, ale jak będziesz chciał rozpakować jakieś pliki, albo skonwertować jakąś mp3 to bardziej komfortowa praca będzie z intelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X54 to też ciekawy wybór, obudowa może nie tak wizulanie ciekawa jak w serii 53 - ale za to mocno praktyczna (półmatowe, z strukturą tworzywa);

Jeżeli nie będziemy odczuwać braku większej ilości złącz USB i/lub wystarczy nam dwie, dwie i pół godziny pracy na baterii - śmiało brać;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, trzeba było brać A53, ten Radeon to żadna zaleta w porównaniu do integry HD3000, ma wydajność dosłownie kilka procent wyższą, a pobiera więcej energii i wydziela więcej ciepła. Dodatkowo X54 dostajesz znacznie gorszą obudowę (full chropowaty plastik kontra aluminiowy pulpit w A53), gorszą klawiaturę (stary wave kontra chiclet), biedną 4-komorową baterię (ok. 2-2,5h pracy kontra ok. 4-5 w A53) i gorsze głośniki.

 

No ale wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum. To racja,masz prawo zwrócić towar który jest nieuszkodzony i to bez podania przyczyny,wiec jeżeli coś bezie nie tak to śmiało działaj. Myślę,że ten model do zastosowań domowych w zupełności wystarczy.

Edytowane przez RecomiIT_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem lapka, hmm nie mam zbyt dużego rozeznania na temat laptopów, i co do np. głośników to chyba i tak nie będzie lepiej na żadnym innym biorąc tą kategorię cenową(ale i tak jak będę w domu to podłączę go do subwooferka i będzie miodzio :) ), w sumie do klawiatury...kwestia przyzwyczajenia, a lapka będę używał filmy, net, muzyka, więc nie ma sensu zmieniać na np. A53, który tutaj był plusowany nad x54.

Edytowane przez snax99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...