Skocz do zawartości
puskas

Netbook, 3G/HSDPA, matowa matryca, czas na baterii.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym kupić netbooka do 11cali (cena do 1400PLN).

Szukałem,czytałem,sprawdzałem i nie znalazłem czegoś co mnie interesuje tj. :

 

- wbudowany modem 3G/HSDPA (możliwość wmontowania i cena takiego modemu?),

- długi czas na baterii,

- matryca matowa,

- procesor 2 rdzenie,

- grafika jakaś zintegrowana lepsza,

- pamięć (jak będzie 1 slot to jest sens kupowania innego pamięci najszybszej do danej płyty głównej ?).

 

Co chciałbym robić na laptopie ?

- przeglądanie neta,

- maile,

- filmy, muzyka,

- word, excel,

- grafiki w Photoshopie CS5 (może to trwać trochę.. malutkie zmiany grafik, na tą chwilę nic takiego się nie zdarzyło, ale jest to bardzo prawdopodobne),

- programowanie PHP,CSS,HTML,JS (głównie małe zmiany w kodzie).

 

Zdarza się, że nie ma mnie przy stacjonarnym komputerze, a klient chce szybko jakieś zmiany na stronie, dlatego murzę być mobilny.

Moje kolejne pytanie to takie czy jak jest wbudowany modem 3G/HSDPA, to mogę wsadzić powiedzmy kartę kupioną w 36i6 z pakietem internetu 500MB i będzie to działać ?

Nie ma konieczności kupowania mobilnego internetu u jakiegoś operatora, ponieważ będę używał tego tylko w razie konieczności.

Po wsadzeniu karty do netbooka jest potrzeba instalowania jakiegoś oprogramowania, w przypadku 36i6 coś od plusa ?

Przez chwilę korzystałem z internetu Orange i po instalacji oprogramowania była możliwość wysyłania smsów z komputera, da się to jakoś zrobić ?

Jeszcze nasuwa się pytanie.. skoro będę używał tego sporadycznie to po co wbudowany modem ? Nie mam pojęcia czy nie będę zmuszony do używania mobilnego internetu, a wystający modem z USB przeszkadza (w razie W jaki modem polecacie do 36i6 ?).

 

Znalazłem coś takiego:

 

ACER ONE 10' 2x1,66G 320GB 2GB GMA WHITE

link: HIT ACER ONE 10' 2x1,66G 320GB 2GB GMA WHITE 1215N (1944691605) - Aukcje internetowe Allegro

 

Asus Eee PC 1215B

link: http://www.chip.pl/testy/notebooki/netbooki/asus-eee-pc-1215b/specification?switch_t=t

Edytowane przez puskas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chciałbyś odpalić także kilka starszych tytułów gier,to polecam

Asus Eee PC 1215B z przyzwoitym procesorem. Matryce 10 i 11 to netbookki,nie laptopy,pamiętaj o tym:) Seria Eee Pc charakteryzuję się bardzo wytrzymałą baterią. około 7 godzin pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...