Skocz do zawartości
EU Citizen

[Windows 7] Kiepska jakość wyświetlanych grafik w przeglądarce.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie, od pewnego czasu ~2 tyg wyświetlane w mojej przeglądarce grafiki są kiepskiej jakości.

Wyglądają tak jakby zostały w paint'cie powiększone z rozmiaru ikony do rozmiaru zdjęcia (trochę przesadzam) ale naprawdę jakość jest kiepska.

Pamiętam że kilka lat temu miałem ten sam problem w XPku, jednak akurat robiłem format'a więc obyło się bez poszukiwań rozwiązań.

Teraz na 7 znów mam podobny problem. Próbowałem reinstalować kodeki, sterowniki do grafiki, itp. Jednak nic nie pomogło.

Może Wy macie pomysł?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wszystko oczyszczałem, a zoom jest na 100%.

Generalnie chyba znalazłem przyczynę, na internecie mobilnym (tj. karcie sim orange internet) obrazki były gorszej jakości jak te które teraz na karcie playa oglądam.

Widocznie orange po drodze "pogarsza" jakość obrazków. Fakt faktem jest mnie to na rękę i miło z ich strony że tak robią. 1GB z orange starczył mi na dłużej niż 2GB z playa.

Fakt faktem, miałem kiedyś taki problem na XP na stałce. W takim razie chyba jest już ok. Dzięki.

 

PS. Ciekawe czy można zarządzać tymi opcjami konwersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety neta mam na smartphonie (Android robi za HotSpota), tak że podpisuje się pod pytaniem:

"ciekawe jak użyć tej kombinacji na smartfonie?"

ale generalnie aż tak mnie nie zależy jak wyżej napisałem 1GB z orange to dla mnie jak 2GB z playa.

A może więcej... względem oglądania filmików YT itp. Kiepska jakość ale o ile taniej...Dołączona grafika

Edytowane przez czakol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się obejść pogarszanie grafiki w Orange, na kilka sposobów:

-jeżeli masz internet na abonament możesz u operatora poprosić o łączenie przez VPNa wtedy coś takiego nie występuje(możliwe że to się wiąże z dod opłatami)

-jakbyś korzystał z firefoxa, istnieje specjalna wtyczka zmieniająca nagłówki http

-dla innych przeglądarek rozwiązaniem jest lokalny serwer proxy w którym dla nagłówka ustawiasz wartości Cache-Control i Pragma na no-cache i w przeglądarkach ustawiasz na łączenie się przez proxy na localhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha fajnie,

niech zostanie ten wpis na poczet podobnych problemów,

ja będę na co dzień używał orange na kartę, a gdy zajdzie potrzeba przełączę się na playa.

 

Generalnie z tym co mówisz to ciekawe rozwiązanie, rozumiem że sniffowałeś i znasz budowę takiej paczki, zmiana nagłówka wystarczy, zmiana req?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...